[serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

[serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: instinkt »

odcinek 1 sezonu 2 już za tydzień (będzie tyle samo odcinków, 7)

sezon 1 bardzo mi się podobał, ale szczerze mówiąc mam obawy przed 2 bo 1 wydawała się być dobra jako zamknięta całość z niedopowiedzianym zakończeniem - tak samo uważał reżyser Jean-Marc Vallée, który zrobił mega robote i niestety zdecydował się nie brać udziału w produkcji sezonu 2, co może martwić
w produkcji za to udział wzięła Liane Moriarty, autorka powieści na której oparty był sezon 1

wraca cały cast + pojawi się Meryl Streep
Awatar użytkownika
sharezza
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2019, 16:41

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: sharezza »

Pierwszy sezon bardzo spoko, ogladnalem na raz w jakas chujowa pogode nie tak dawno temu. Czekam na drugi, ale obejrze jak wyjda wszystkie odcinki.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: dou »

warto obejrzeć dla samej muzyki w czołówce
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: wtt »

Super serial to był jeśli chodzi o 1 sezon. Nie wiem jak wypadnie 2, bo również uważam, ze to trochę na sile. Na szczęście BCS udowodniło, ze nie ma co skreślać przedwcześnie, czegoś co wydaje się bez sensu. Podbijam co do muzyki w czołówce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: many-s »

Nie mogłem przez serial przebrnąć, zatrzymałem się na 3 albo 4 odcinku sezonu 1.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Chojny »

póki co jest dobrze. meryl streep gra mega wkurwiającą postać, ale tak bardzo in a good way, szanuję
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Luxair »

To się betacuck wk*wił... krew się poleje!
Spoiler
szczymryj
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Luxair »

Nawet spoko się fabuła rozwija... Reese zrobiła się super-wkurwiająca (i dobrze, bo jest przez to wyrazistsza), Laura Dern umiejętnie szarżuje nie przeginając. Zoe Kravitz najbardziej mdła postać jak zwykle, za mało Kidman, Streep wymiata.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: gambler »

za namową obejrzałem w zeszłym tygodniu pierwszy sezon i był zajebisty.

teraz jestem po dwóch odcinkach drugiego i mam obawę, że wyjdzie jakiś przesyt treści, ale czekam z zaciekawieniem na następne odcinki. Byleby nie zrobili z tego babskiego tasiemca na kilka sezonów z przedłużającymi się perypetiami.

Nicole Kidman ma 52 lata. Niebywale piękna kobieta i świetna rola :bowdown:
Zoe Kravitz to myślałem że jest żona Lenny'ego, googluje sobie a to córka xdd

Duży plus za oprawę muzyczną serialu
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Luxair »

Słaaaabiutki finał S02. Nie warto było.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3928
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: emcess »

w porównaniu do 6 odcinka żałosny ten final, jak moda na sukces, a troche nie do tego mnie przyzwyczaił ten serial
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Rhubarb »

pierwszy sezon cudo, drugi niby był przyjemny, ale też kompletnie niepotrzebny i nie wprowadzający kompletnie nic, a finał to już w ogóle niesatysfakcjonujący w żaden sposób
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Bakan »

Obejrzałem pierwszy sezon i mega jest ten serial. Świetnie napisane, pełnokrwiste postacie. Wybitne aktorstwo gdzie na szczególne słowa uznania zasługuje duet Kidmam-Skarsgard bo ta ich relacja jest zagrana fenomenalnie. Intryga też świetna na wszystkich trzech poziomach
Spoiler
kto zginął? kto zabił? kto znęca się nad Amabelle?
. Podoba też mi się sposób narracji. Generalnie ten serial pod dość sielankową przykrywką ma w sobie coś strasznie niepokojącego i chodzącego po głowie już po obejrzeniu danego odcinka a sam finał ma już tak gęstą atmosferę i serwuje taki emocjonalny rozpierdol, że ręce same składają się do braw. Jeśli chodzi o samo rozwiązanie zagadki to w pewnym momencie liczyłem, że nie dowiemy się
Spoiler
kto zabił,
takie niedomówienie myślę, że wyszło by produkcji na plus ale i tak jest bardzo dobrze 8/10

Ps. Wam ten serial też strasznie przypomina „Ostre Przedmioty”? Wydaje mi się, że te produkcje są do siebie bardzo zbliżone na przestrzeni montażu. Chodzi mi o takie bardzo gwałtowne cięcia scen i atakujące nas zewsząd nieoczekiwane flashbacki. Generalnie to czułem jakbym oglądał drugi sezon Sharp Objects tyle, że po prostu nowi bohaterowie i inna historia.
Ps2. Dobra, „zagadka” rozwiązana. Ten sam reżyser w przypadku obu produkcji.

Dobra, jestem po 4 odcinku drugiego sezonu i regres jest niebywały. Z pierwszej odsłony zostały tylko postacie ale nie ma tu już nic intrygującego. Tak jak pierwsza odsłona pod przykrywką lekkiego kobiecego serialu skrywała w sobie niepokój, tajemnice i złożone relacje bohaterów tak tutaj mamy już do czynienia ze zwykłą telenowelą tyle tylko, że świetnie zagraną i pozbawioną typowych dla tego gatunku niedorzeczności. Zdecydowanie niepotrzebny sezon.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: gambler »

gambler pisze: 25 cze 2019, 20:05 Byleby nie zrobili z tego babskiego tasiemca na kilka sezonów z przedłużającymi się perypetiami.
no i zrobili. katastrofa.

Kidman i Streep na świetnym poziomie, ale ciężko się to oglądało. Serial potrzebowałby fabularnego wstrząsu, choć wątpię że byłby w stanie wrócić do poziomu 1 sezonu. Obserwowanie perypetii małżeńskich państwa Kleinów, czy Madelaine i Eda, to strata czasu
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6496
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: Jose »

Słabszy sezon, nie było tego niepokoju aż tyle co w pierwszym, nie było tylu tajemnic do końca (w zasadzie to żadnych nie było), brakowało trochę mocniejszych momentów. Niemniej to wciąż bardzo dobry serial ze świetnie rozpisanymi rolami, tutaj prawie każdy żyje, wszystkie panie grają świetnie.
Spoiler
Bonnie chyba najmniej rozwinięta postać, cały ten jej wątek z matką to chyba najnudniejsza rzecz tego sezonu i to jej zachowanie na koniec z zerwaniem z typeczkiem też trochę bekowe.
Kapitalny jest Adam Scott. Trochę szkoda, że jego napięta relacja z żoną zostaje naprawiona wręcz ot tak, niby czekamy i czekamy aż do niej wróci, bo od początku do tego to zmierza, ale finalnie taki niedopracowany ten powrót.

Dern, Streep i Kidman absolutne 10/10 od początku do końca
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: ebismolarek »

Serial super, i mimo że 2 sezon gorszy od 1, to i tak było obejrzane w dwa dni

Kidman genialna, tak samo jak Witherspoon i Dern, Woodley nie wadzi, a Kravitz wkurwia, no i Streep świetna w 2 sezonie
Awatar użytkownika
darmody
Posty: 280
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: darmody »

Właśnie skończyłem oglądać drugi sezon tego serialu, choć byłem nieco zawiedziony pierwszym sezonem i dość dużo czasu minęło zanim zabrałem się za jego kontynuacje. O ile pierwszy sezon zafundował mi intrygę, którą rozwiązałem już w jego połowie
Spoiler
poza tym, że nie wiedziałem kto zabije Perry'ego, obstawiałem Celeste
o tyle drugi sezon przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Znakomita opowieść o tym, jak to różnego rodzaju kompleksy i traumatyczne wydarzenia w życiu jednej osoby są w stanie wpłynąć na życie ludzi z otoczenia tej osoby, nie tylko najbliższego. Świetna gra aktorska głównych bohaterek, bardzo się cieszę, że w drugim sezonie było więcej Laury Dern. Dużym minusem jak dla mnie pozostaje postać Bonnie i wątek związany z nią i z jej matką.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [serial] Big Little Lies / Wielkie kłamstewka - HBO

Post autor: many-s »

Ogarnąłem ostatnio 1 sezon i raczej to nie dla mnie. Trochę taka opera mydlana, w połowie sezonu domyśliłem się kto co zrobił (i w przypadku dorosłego i przedszkolaka) bo to tak jakby logiczne. Na duży plus, że kilka ciężkich tematów zostało poruszonych:
Spoiler
- sprzedaż cnoty online w imię sprawy społecznej i liberalne podejście ojca i partnerki jak skumali tajemniczy projekt,
- przemoc małżeńska na seksualnym tle i oszukiwanie siebie,
- wychowywanie dziecka z gwałtu,
ODPOWIEDZ