OFFTOPIC FILMOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
hanys
Posty: 220
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:41

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: hanys »

McMillions na HBO Go
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: retriakaretrox »

Jestem właśnie po seansie (pierwszy raz w życiu) "Wyspy Tajemnic". Po obejrzeniu dopadł mnie spory mindfuck (po pierwsze przez to, że ten film ma tyle lat, a ja dopiero go obejrzałem), ale też przez samo zakończenie, mam w chuj problem z interpretacją, która z wersji, które sobie założyłem może być tą prawdziwą (I czy wgl ta prawdziwa wersja istnieje). Czy Martin deklarował gdzieś kwestie jedynej słusznej interpretacji tego filmu czy pomimo tylu lat od premiery jest to temat otwarty? Może ktoś z was oglądał i ma jakieś spostrzeżenia i refleksje?
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Mider »

Dicaprio był świrem oczywko
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: JoeyJoeJoe »

^O, super film, dosyć wyróżniająca się pozycja w filmografii Martina, ale na tle tych wszystkich klasyków chyba niedoceniona.
retriakaretrox pisze: 20 kwie 2020, 21:40 Czy Martin deklarował gdzieś kwestie jedynej słusznej interpretacji tego filmu czy pomimo tylu lat od premiery jest to temat otwarty?
Według mnie zakończenie celowo zostało otwarte żeby dodać trochę głębi do filmu
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: retriakaretrox »

JoeyJoeJoe pisze: 20 kwie 2020, 23:23 Według mnie zakończenie celowo zostało otwarte żeby dodać trochę głębi do filmu
Taka też była moja pierwsza refleksja, po czym przeleciałem sporą część filmwebu w temacie o Wyspie Tajemnic i padało dużo głosów, że Scorsese deklarował gdzieś (w sporym przybliżeniu oczywiście), że wbrew pozorom zakończenie tego filmu nie było otwarte tylko brzmiało według jednego z użytników tak:

Spoiler
2. Andrew był pacjentem a eksperymentalna terapia przyniosła skutki tj odzyskał on
pamięć. Nie mógł jednak znieść świadomości śmierci dzieci i zabójstwa żony -wolał
więc udawać niepoczytalnego
Wiedział, że czeka go wówczas zabieg, po którym - najprawdopodobniej- zostanie
warzywem. Wolał jednak to niż życie ze świadomością bolesnej przeszłości.


Niemniej, nikt nie wrzucił żadnego linku do tej wypowiedzi, a zamknięcie drogi interpretacji w tym filmie byłoby według mnie mocnym strzałem w kolano, bo to to mnie w tym filmie najbardziej urzekło.
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: JoeyJoeJoe »

W sumie ta interpretacja jest chyba najbardziej realistyczna co nie, ale szukałem i nie widzę żeby sam Martin się wypowiedział na ten temat.
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: oyche »

ej, ale z tego co pamiętam to w książce zakończenie nie jest otwarte i tam normalnie jest że
Spoiler
dikaprio był oszołomem
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Mider »

w filmie też nie ma żadnego otwartego zakończenia
Awatar użytkownika
IllEisenheim
Posty: 188
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:49

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: IllEisenheim »

Otóż to. #TeamWariat
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Archie »

clockers pisze: 17 kwie 2020, 20:56poleci ktoś dokument o jakimś grubym przewale w stylu Fyre albo tego o Theranosie ?
Inside Job z 2010 i The Big Short z Christianem Balem. Ten drugi to nie dokument, ale oparty na realnych postaciach i wydarzeniach. Oba filmy opisują bardzo dobrze bańkę rynku nieruchomości w USA. Wspomniane przewały to jest mały pikuś przy tym co tam się odpierdoliło.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Jaayu »

Co do Shutter Island
Spoiler
To przecież DiCaprio w ostatniej scenie rzuca tę rozkminę " czy lepiej umrzeć jako dobry człowiek czy żyć jako potwór" i ewidentnie pokazuje, że terapia zadziałała, ale on nie chce żyć z świadomością wydarzeń z przeszłości
a przynajmniej taka moja opinia
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Flavis
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2019, 17:52

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Flavis »

Szukam filmu, który oglądałem plus-minus 10 lat temu. Pamiętam, że akcja toczyła się podczas II wojny światowej, do obozu trafia w niewolę inteligentny facet, który ma pomóc Niemcom bodajże złamać jakiś szyfr. Z tego względu jest w miarę dobrze traktowany. W barakach obok natomiast dzieje się piekło, jednak nie jest ono wyeksponowane na ekranie, raczej subtelne sugestie typu, że za oknem do kogoś strzelają itp. Zna ktoś tytuł?
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: MalkoNTENT »

„Mój sąsiad Totoro”
Szukam starszej, dubbingowanej wersji. Oglądałem za dzieciaka setki razy i teraz nie mogę się przyzwyczaić do głosów głównych bochaterek. Nie oddają tego co wcześniejsze. Jak ktoś znajdzie biję pokłony.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Jose »

To nie jest ta, co na Netfliksie?
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Na 100% nie. Pamietam głos Satsuki, był całkiem inny i tworzył inny klimat. Tutaj jakbym miał doczynienia z dwoma bachorami na poziomie Mei a nie ze starszą siostrą która o nią dba. Takie są moje odczucia. Ale jestem mocno związany z wersją o której mówię i może dlatego tak mnie to mierzwi.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Iszji »

Co do starych filmów - jest mubi.com, ale to english only. Część staroci jest też na CDA
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Spenser »

Kinomisja wróciła z banicji na fejsbuku https://www.facebook.com/Kinomisja-II-Z ... 554441100/ jak ktoś się jara pulpokinem to myślę że to jest dobre miejsce do pogrzebania i obczajenia.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: SWN »

Wszystkiego najlepszego dla legendy kina, zdobywcy Złotych Globów i Oscarów - pana Clinta Eastwooda.

Okrągłe 90 lat, z czego ponad 50 dorobku filmowego. Jeden z moich ulubionych reżyserów, trochę mniej jako aktor, ale nadal ścisła czołówka prywatnych list i chyba pierwsza postać Hollywood, za którą pewnego dnia będę płakał. Niesamowita długowieczność, klasa i charyzma, uwielbiam oglądać czy to wywiady, czy archiwalne zdjęcia z planów, a dzisiaj obowiązkowo odpalę Dobry, zły i brzydki za zdrowie pana Clinta.

Który punkt filmografii lubicie najbardziej??
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Krynew »

Gran Torino
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Iszji »

Listy z Iwo jimy
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
ODPOWIEDZ