OFFTOPIC FILMOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: JoeyJoeJoe »

manio pisze: 14 sty 2021, 16:16 każde wypowiadane zdanie musi być jakimś cliche teskstem z morałem
np to "jeszcze jedna reklamka i jesteśmy po robocie"
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: oldschool »

Te polskie filmy Netflixa interesowały mnie tylko dlatego, że chwytali się za gatunki, których próżno szukać w polskim kinie. Komedii romantycznych w Polsce było w chuj, a biorąc pod uwagę średni poziom filmów made by Netflix, to spodziewam się chujni totalnej.
Kibic
Posty: 173
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:06

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Kibic »

Pany co to za film, oglądałem kiedyś. Jakoś z lat 80, chłop się umawia na randkę i wszystko się komplikuje, wpada w dziwne sytuacje, spotyka dziwnych ludzi, ma totalnie przejebaną noc. Film kończy się tym, że prosto po tej nocy ląduje w pracy. Nie mogę sobie za cholerę przypomnieć jak się to nazywało
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: JoeyJoeJoe »

After Hours Martina Scorsese?
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: gogi »

prędzej to
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Kibic
Posty: 173
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:06

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Kibic »

tak, to było After Hours. To co dał gogi nie widziałem, to akurat sobie zobaczę, elegancko
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Ooo, na netflixa wleciało Us. Polecam bardzo
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: stranger »

MalkoNTENT pisze: 21 sty 2021, 0:13 Ooo, na netflixa wleciało Us. Polecam bardzo
O mordzia, to weź powiedz czemu? Ja strasznie jebie ten film i jestem ciekaw co się w nim może porobać?
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Luxair »

emcess pisze: 09 sty 2021, 15:53 SpoilerMaster to jedyny podcast jakiego potrzebujesz. Od poczatku pandemii co prawda mowi o klasykach, ale bedzie duzo do nadrabiania. Oleszczyk świetnie mówi o twórcach i jak ich życia oddziałują na film. Bardzo wyczerpująco i ciekawie opowiada
Świetne to jest! Zrazu nie skojarzyłem że ten gość występował w TVP Kultura w Tygodniku Kulturalnym.
Wspaniale nakreśla tło powstawania filmów, życiorysy reżysera i innych twórców, kulisy powstawania scenariusza.
Zjednał mnie też pociśnięciem "Jokera" i porównaniem Big Lebowsky'ego do Larry'ego Sportello z "Inherent Vice".
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: genocidegeneral »

Inside job dokument o kryzysie finansowym, gdzie to obejrzę?
Obrazek
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: redman23 »

Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Jiigsi »

Cudowna jest ta nowa bajka Disneya pixara, ale wydaje mi się, że lepiej ją odbiorą nastolatki/młodzi dorośli niż dzieci
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: maciek »

Ale to jak zwykle u Pixara akurat
Kibic
Posty: 173
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:06

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Kibic »

Pany, jakieś fajne filmy kryminalne obsadzone w latach 80 potrzebuje. Coś jak Scarface, The Business, Blow
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: gogi »

tradycyjnie The Long, Good Friday i w sumie mogę dorzucić To Live and Die in L.A.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
encrenoire

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 15:46 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: strandmon »

stranger pisze: 21 sty 2021, 1:10
MalkoNTENT pisze: 21 sty 2021, 0:13 Ooo, na netflixa wleciało Us. Polecam bardzo
O mordzia, to weź powiedz czemu? Ja strasznie jebie ten film i jestem ciekaw co się w nim może porobać?
co prawda stare i nie do mnie, ale tez propsuje us, wiec

pomijajac wszelkie kwestie realizatorskie, bo tutaj nie powinno byc watpliwosci, ze wizualnie, dzwiekowo, aktorsko to najwyzsza polka i juz to nie powinno dopuscic do jebania, to mnie jara przedstawiony pomysl na jaskine platonska, cala otoczka kulturowa, mnogosc kontekstow, easter eggow, do tego umiejetnosc budowy napiecia i rozladowywania go humorem, luz gatunkowy i swiadomosc historyczna peela zamknieta w kinie rozrywkowym, ktore dostarcza i zabawy, i refleksji, i zarabia na siebie - czyli robi wszystko co film powinien
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: stranger »

To mi daj tą refleksje mordo
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: strandmon »

zeby nam bylo dobrze im musialo byc zle
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: emcess »

promising young woman polecam jeśli podobało się wam np. midsommar, mimo tematyki bardzo przyjemnie się ogląda
Obrazek jebac kiboli
ODPOWIEDZ