[serial] Ród Smoka (2022)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

Spoiler
Dość duży kolejny przeskok, nie mogę się przyzwyczaić do nowej aktorki Rhaeneys bo Alicent jest dość podobna i znowu mam wrażenie, że została przedstawiona absurdalna sytuacja morderstwa jak w poprzednim odcinku, mianowicie mamy namiestnika i dowodzącego, którzy nie byli jakimiś tam paziami na dworze, więc ich ochrona powinna być dość konkretna na wysokim poziomie to z łatwością zabija ich trzech "raperów" w kapturach bardzo błahym sposobem na rozkaz w sumie syna (brata) - zbytnio nie pokazali tych relacji między nimi, więc jakoś dziwnie to wyszło, no i mimo , że mamy 10 lat do przodu to ten niesmak przy Cristonie jednak pozostał,iż sobie śmiga zadowolony po królestwie bez żadnych konsekwencji po ślubowych wydarzenia.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: Kalom »

phobos pisze: 27 wrz 2022, 2:53 co jest kurwa ej oświetleniowcy weźcie ogarnijcie się, myślałem, ze jakaś zjebana wersję ukradłem z torrenta a tutaj HDR w jasnej scenie razi w oczy, a po ciemku nic nie widać, tak samo było w ostatnich odcinkach GoT
a czyli ja również nie zajebałem chujowej wersji z torrenta xD dobrze wiedziec bo odlozylem na pierwszym odcinku przez to
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: Jiigsi »

Larys super casting, super postać L(ittlefinger)(V)arys hehehe
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: Jose »

Nadrobiłem odcinki i bardzo spoko, oglądam z pozycji gościa wkurwionego ostatnimi sezonami GoT i z zerowymi oczekiwaniami i też zerową znajomością historii. No i super mi się wróciło do tego świata, bardzo miękkie lądowanie, czekam jak się rozwinie.

Btw, ta historia w książkach była opisywana jakoś mimochodem? Czytałem chyba tylko pierwszy tom i totalnie nie zarejestrowałem albo nie pamiętam, że tam było jakiś solidny zarys ewentualnego prequela (oprócz jakichś tam luźnych, ale niekoniecznie spójnych odniesień, że kiedyś to bylo)
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

W samej podstawowej serii tylko się przewija mimochodem właśnie, od czasu do czasu wspomniana w dialogach czy myślach bohaterów.

Poza tym w miarę wyjaśniona w drugiej części Ognia i Krwi, ale też bym powiedział, że raczej z grubsza i bez wchodzenia w konkretniejsze szczegóły - a momentami historia przedstawiona jest w parę rożnych opcjach, nawet wykluczających się wzajemnie.
tomeczek2301
Posty: 500
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: tomeczek2301 »

o kurwa, odcinek top, co tam się odjebalo
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

o chuj sceny z Vhagar :bowdown:
Spoiler
Aemond top najfajniejszych skurwieli uniwersum idzie po swoje essa
Dodano po 6 dniach 22 godzinach 27 minutach 43 sekundach:
kurdebalans
Spoiler
czemu Otto czy Criston Cole nie starzeją się wcale, chociaż mineło już kilkanaście raz od ich wprowadzenia XD przecież wystarczyło ich delikatnie siwizną poprószyć i już byłoby normalniej :dunno:

Aemond top, kradnie każda scenę, a pare ich momentów z Daemonem daje nadzieję na konkretnie zbudowaną relację w przyszłości, pieknie wyjaśniony młodzian po uczcie odchodzący tak, jak wielu zadufanych w sobie młodych głąbów własnie
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: genocidegeneral »

ale mną pozamiatała ta scena z wejściem Viserysa, ojejku
Obrazek
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

@mql Jakie są największe różnice w książce w stosunku do odcinków ? Chodzi mi głównie o takie huczne wydarzenia typu
Spoiler
morderstwo na ślubie czy spalenie przez smoka lub spalenie namiestnika z synem
nie będę czytał, a ciekawi mnie czy fabuła jest totalnie zmieniona czy są to tylko niuanse.

Trzeba przyznać, że króla dobrze ucharakteryzowali
Spoiler
zastanawiałem się czy pokażą go bez maski i jak ją ściągnął to od razu zobaczyłem Harrowa z „Zakazanego Imperium„
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: koniec »

mi się król skojarzył z
Spoiler
Gustavo Fringiem z BB po tym jak go Hector ujebał
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: fromage »

Huj nie uwu
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3648
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: Prez »

kurwa nie wiem, jakoś mam mieszane odczucia jak dotąd co do tego serialu. nawet przedostatni ep (chyba najlepszy jak dotąd) jest na tle np. Gry o tron co najwyżej spoko. tutaj to mam wrażenie, że co odcinek jest budowanie napięcia i okoliczności pod jakieś pierdolnięcie, które nigdy nie nadchodzi, a jeżeli nadchodzi to jest co najwyżej pierdnięciem, a nie jebnięciem. nie czekam z ręką w gaciach na kazdy kolejny odcinek, bardziej na zasadzie "o dzisiaj hod, spoko obejrze" i tyle

nie hejtuje, ogląda się spoko, ale no chyba oczekiwałem czegoś więcej
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

SiNi pisze: 10 paź 2022, 21:20 @mql Jakie są największe różnice w książce w stosunku do odcinków ? Chodzi mi głównie o takie huczne wydarzenia typu
Spoiler
morderstwo na ślubie czy spalenie przez smoka lub spalenie namiestnika z synem
nie będę czytał, a ciekawi mnie czy fabuła jest totalnie zmieniona czy są to tylko niuanse
Nie ma tragedii, ale trochę zmian było:
Spoiler
sam Martin w książce pisze o wszystkich wydarzeniach łącząc różne opisy wydarzeń, pisane przez innych autorów – czasem przez uczonych, a czasem przez błazna króla Viserysa (notabene karła o ksywie GRZYB), tworząc z nich quasi-historyczne opracowanie, więc wiele spraw pozostawia nierozwiązanych poza ich efektem:
- namiestnik z synem spłonęli, ale nie było wiadomo, kto jest za to odpowiedzialny,
- pierwsza żona Daemona faktycznie ginie na polowaniu, ale nie było wiadomo, kto jest za to odpowiedzialny,
- dzieciaki Rhaenyry z synem namiestnika nie były aż tak wyraźnie bękartami,
- Laenor nie ucieka, a ginie – zabija go kochanek, z którym wcale nie ucieka (ale oczywiście nie było wiadomo, kto jest za to odpowiedzialny)

z innych zmian:
- samobójstwa przez smoka nie było, baba po prostu zmarła w połogu (przy czym próbowała ostatni raz polecieć na smoku, ale już nie dala rady dodreptać);
- pomiędzy Alicent a Rhaenyrą była spora różnica wieku, tak więc konflikt był raczej na pułapie macocha-przyrodnia córka niż dawne przyjaciółki,
- Criston Cole zabił kochanka Laenora w trakcie turnieju, niby przypadkiem – a nie na gorąco w trakcie imprezy
- trochę pozmieniali jakieś tam akcje z turniejami/imprezami, zdecydowanie ich za mało – bo za rządów Viserysa hajs się lał szerokim strumieniem na lewo i prawo

do tego Rhaenys, stara baba, żona czarnoskórego Węża Morskiego nigdy nie była kandydatem do tronu, wbrew temu co twierdzą w prologu – tak naprawdę wybór był między młodym Viserysem, a synem Rhaenys i Corlysa, a późniejszym mężem Rhaenyry – Laenorem

no i te wszystkie kombinacje z nawiązaniami do gry o tron i księciem, którego obiecano, tego zupełnie nie było

pewnie jeszcze trochę pozmieniali, ale już nie pamiętam w tej chwili xd
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: RW0 »

Aktualny moment w serialu to środek/koniec 1 tomu?
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

bliżej początku drugiego tomu, nie pamietam jak tam rozdziały były poukładane
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

@mql Dziękuje za szerzej rozpisany post.

@Prez Coś jest w tym co opisałeś - ja poczekam do końca sezonu, aby jakoś ocenić całościowy obraz.

Nie ma co ukrywać , ale rola Vicerysa jest super, jak zostało wspomniane powyżej scena pochodu króla na tron robi wrażenie.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: kshaq »

Prez pisze: 11 paź 2022, 10:44 kurwa nie wiem, jakoś mam mieszane odczucia jak dotąd co do tego serialu. nawet przedostatni ep (chyba najlepszy jak dotąd) jest na tle np. Gry o tron co najwyżej spoko
Imo pierwszy sezon Rodu Smoka >>>>>>>>>>>> pierwszy sezon Gry o Tron. Jako budowanie settingu pod pierdolnięcie ogląda mi się to mega.
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3063
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mas »

no ciężko mi się z tym zgodzić, przecież 1 sezon GOT idealnie budował setting pod wydarzenia, nie gubiąc praktycznie nic z książki, tu mamy rozwleczone sceny, bardziej do budowania narracji imo sprawdziłby się flashbacki, przez co nie było by to tak rozwleczone zbędnymi wątkami
Spoiler
idealny moment startu imo byłby właśnie jak Rhanerys jest już dorosła, tymczasem dostajemy na start totalnie zbędną scenę z sukcesji Viserysa co spokojnie można by zbudować nawet samymi dialogami

Dodatkowo z tego co pisze mql wątki które zmieniają jak
Spoiler
zabójstwo Cole czy śmierć Leany
wyszły dość tandetnie lub/i nielogicznie co aż dziwi bo niedopowiedziane kwestie wyszły fajnie
Spoiler
budowanie Larysa czy Deamona przez zabójstwa
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: fromage »

Nom te obejrzalem tylko 1 odc moze 2gi tez I sie pytam
Warto? Jest uwu? Niby spoxik I dobre ocenki a co wy uzytkownicy macie na temat? Wiadomix nie czytalem ksiazke o
🍝🇩🇪🇩🇪⚽🍅🍅💯💯💸🐻
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: phobos »

jest kurwa wysoko

Larys podobny do kogoś z ryja i zainteresowań hmm nie mogę sobie przypomnieć
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ