Podcasty

Rozmowy na temat tego co oglądamy, czytamy i poznajemy, by umilić sobie czas.

Moderator: gogi

Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 255
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: Podcasty

Post autor: Esdoer »

Akurat rozdają darmowy dostęp na 3 miesiące z kodem "LATOTOKFM" tu https://audycje.tokfm.pl/aktywuj
iufo
Posty: 86
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:36

Re: Podcasty

Post autor: iufo »

Super, dzięki!
Daleko mi do TOK FM w kontekście światopoglądowo-politycznym, ale podobnie jak z Wyborczą, mają sekcje które trzeba docenić.
ozzie4
Posty: 100
Rejestracja: 04 lip 2020, 14:29
Lokalizacja: 022

Re: Podcasty

Post autor: ozzie4 »

nie wiem czy było, dział zagraniczny, bardzo szanuję :)
Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: Podcasty

Post autor: Shpaner »

Ja również dziękuję za polecenie działu zagranicznego, absolutne złoto.
iufo
Posty: 86
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:36

Re: Podcasty

Post autor: iufo »

Jak ktoś szuka rozwinięcia niektórych tematów z "Raportu o stanie świata" i elementów politycznych z "Działu Zagranicznego" to mogę polecić także podcast Ośrodka Studiów Wschodnich.
Super też słucha się wywiadów z serii "Wojewódzki i Kędzierski". Dotychczas omijałem, bo format przyjęty przez Wojewódzkiego w tv bardzo mnie drażni, w radiu jednak pokazuje swoją lepszą twarz, jest mniej śmieszkowania, a jeśli jest to raczej nie jest głupkowate. A jak się jeszcze trafi fajny gość, z którym jest chemia (jak np. Andrzej Grabowski) to w ogóle klasa. Z kolei Kędzierski jakoś zawsze kojarzył mi się z byciem kretynem (choć nie do końca wiem dlaczego), a okazuje się być spoko typem. Fajnie się z Wojewódzkim uzupełniają.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Podcasty

Post autor: lygrys »

Ostatnio się wkręciłem w podcast Dział Zagraniczny.

02/04/2020 Kim jest najbardziej poszukiwany narco świata (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Specjalny#001)
http://www.dzialzagraniczny.pl/2020/04/ ... cjalny001/

Powadzący mieszkał w Hiszpanii i był w kilku krajach latyno amerykańskich, więc zna hiszpański, ale jak trzeba porozmawiać o wydarzeniach z Azji, Afryki czy Oceanii to zaprasza gości, którzy dobrze ogarniają temat - dość często są to osoby wydające swoje książki w wydawnictwo czarne.

Polecam szczególnie jeżeli ktoś chce się dowiedzieć dużo o produkcji i handlu kokainą albo o gangach takich jak MS13 (Mara Salvatrucha) czy Barrio Dieciocho (18th street gang/Mara 18).
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
wolnosciglos
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2019, 1:26

Re: Podcasty

Post autor: wolnosciglos »

Nie ma nic lepszego niż Making Sense with Sam Harris. Sposób prowadzenia, tematyka, goście z intelektualnej światowej topki, poziom dyskusji, wkład prowadzącego w dyskusję - wszystko na najwyższym poziomie. Często pojawiające się tematy: nauka, medytacja, psychodeliki, filozofia, polityka, sprawy bieżące. Na wiele spraw podcast zmienił mój punkt widzenia.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Podcasty

Post autor: Jose »

Ale się wkręciłem w SpoilerMastera, pięknie Oleszczyk opowiada o filmach. Na razie cisnę recki tego, co oglądałem, ale będę zapinał pasy, odpalał inne, o których mówi, zasiadał w fotelu, by być przygotowanym przed wykładami Pana Krytyka. Czuć z tego mega pasję, do tego mnóstwo odniesie do innych filmów, cytatów, smaczków, świetna sprawa.

Wreszcie zabrałem się też za Raport o stanie świata i widzę, że Rosiak nie wyszedł z formy, odchodząc z Trójki. Często słuchałem audycji, a teraz - jak nie przerywają mu wiadomości, ramy czasowe i piosenki, jest jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Podcasty

Post autor: lygrys »

Metalurgia Plus - Zespoły które zmieniły współczesny polski metal, czyli od Witchmaster do Mgły [2:32:25]
Spoiler


Z Bartoszem Cieślakiem (Noise Magazine) i Krzysztofem Słyżem (Arachnophobia Records) o najbardziej wpływowych zespołach i albumach dla polskiej sceny metalowej w XXI wieku.

Dyskusja na Spotify: https://bit.ly/najwazniejsze-zespoly-xxi
Playlista z zespołami o których jest mowa: https://bit.ly/najwazniejsze-polskie-xxi

00:00:00 - intro, rys historyczny
00:06:38 - Acid Drinkers i studentcore
00:15:00 - metal oazowy
00:18:23 - przełom?
00:19:23 - Witchmaster - pierwszy ważny zespół XXI wieku
00:25:26 - Thunderbolt, Infernal War, Kriegsmaschine - black metal w natarciu
00:29:19 - Azarath, Throneum - deathmetalowa kontrofensywa
00:35:10 - Kobong - docenieni za późno
00:45:06 - Frontside - metalcore po polsku
00:56:24 - Blindead - post-metal inny niż wszystkie
01:04:22 - Obscure Sphinx - modele DIY
01:11:14 - Dopelord, Belzebong - polstoner
01:24:29 - Thaw - własna liga
01:29:22 - Behemoth - mainstream z niemainstreamu
01:39:38 - Decapitated - od Decapivader do własnej tożsamości
01:45:13 - Riverside - pieczęć artystycznej legitności
01:48:38 - Furia - powrót do lasu
01:56:36 - Mgła - triumf DIY
02:03:08 - Batushka - jak nie robić biznesu na black metalu
02:11:40 - Gruzja, Truchło Strzygi - post-ironia
02:19:18 - Odraza - kamienicacore
02:23:08 - Sweet Noise - nie jest dobrze, ale było gorzej
Całkiem spoko dyskusja, będę sprawdzał więcej rzeczy od nich
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: Podcasty

Post autor: suraks »

dziekuje wam dobrzy ludzie za polecenie dzialu zagranicznego
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Podcasty

Post autor: emcess »

raport o stanie świata dariusza rosiaka jeszcze polecam gdybyś chciał posłuchać o bieżących rzeczach
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcasty

Post autor: joey »

oj tak, plus jeden
ja ostatnio trafiłem na dwa podcasty robione przez jednego ziomala - Miłosza Szymańskiego. "Lekcja historii" to maturalna powtórka z historii, jak łatwo się domyślić (swoją drogą niezła imo, dla odświeżenia nawet warto), a "Za rubieżą" to taki misz-masz geopolityczno-historyczny i drybling po tematach (od Unabombera przez Liban, RPA i KKK po niemiecki komunizm i islamski fundamentalizm). światopoglądowo częściej się nie zgadzam, niż zgadzam, ale jeśli chodzi o dobór i prezentację materiału, to świetna robota jest tu robiona i można przymknąć oko na jakieś populistyczne, simp-like pierdolenie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Podcasty

Post autor: lygrys »

Dzisiaj wystartował nowy podcast Adama Balcera i Pawła Sulika z podcastu Lechistan

Nowy podcast TOK FM: "Lechistan" zmienia się w "Babel". Na początek o Wandzie, która jednak chciała Niemca
Babel. Rzeczpospolita Multi-Kulti
Data emisji: 2021-02-19 18:00
Audycja:
Babel. Rzeczpospolita Multi-Kulti
Prowadzący: Paweł Sulik, Adam Balcer
Czas trwania: 42:04 min.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/102230 ... ala-Niemca
Dziś zaczynamy nowy rozdział w historii naszego podcastu historycznego, "Lechistan" był poświęcony orientalnej historii Polski, mówiliśmy o wpływach Wschodu, w tym kultury muzułmańskiej teraz będziemy patrzeć na dzieje Rzeczpospolitej szerzej, przez pryzmat multikulti - czyli mieszanki wszelakich niemalże kultur, wyznań, narodowości, języków, jakie przewijały się na przestrzeni wieków w burzliwej przecież i skomplikowanej historii naszego kraju.

W pierwszym odcinku nowego cyklu "Babel - Rzeczpospolita multikulti" opowiadamy o tym, że nawet na dzwonie Zygmunta jest ślad niemieckiej symboliki a niemieckie wpływy na polską kulturę są nie do przeoczenia, co zresztą nie jest przecież dziwne, skoro od zawsze jesteśmy sąsiadami.

Zanim klikniesz w podcast zauważ, że mamy też nowy adres mailowy: [email protected].

Zapraszamy do słuchania
jest też na google podcasts
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cH ... EHegQIARBa
emcess pisze: 06 lut 2021, 19:33 raport o stanie świata dariusza rosiaka jeszcze polecam gdybyś chciał posłuchać o bieżących rzeczach
słuchałem jego występu w podcaście Dział Zagraniczny i koleś wypadł na takiego symetrystę, że raczej go nie sprawdzę.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
iufo
Posty: 86
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:36

Re: Podcasty

Post autor: iufo »

joey pisze: 06 lut 2021, 23:26 oj tak, plus jeden
ja ostatnio trafiłem na dwa podcasty robione przez jednego ziomala - Miłosza Szymańskiego. "Lekcja historii" to maturalna powtórka z historii, jak łatwo się domyślić (swoją drogą niezła imo, dla odświeżenia nawet warto), a "Za rubieżą" to taki misz-masz geopolityczno-historyczny i drybling po tematach (od Unabombera przez Liban, RPA i KKK po niemiecki komunizm i islamski fundamentalizm). światopoglądowo częściej się nie zgadzam, niż zgadzam, ale jeśli chodzi o dobór i prezentację materiału, to świetna robota jest tu robiona i można przymknąć oko na jakieś populistyczne, simp-like pierdolenie
Potwierdzam, przy czym warto zwrócić uwagę, że poruszane przez niego tematy są kierowane do osób, które daną kwestią wcześniej się nie zajmowały. W żadnym wypadku to nie jest zarzut, natomiast warto pamiętać, że mając jakąś wiedzę na dany temat, to nic nowego się nie dowiemy. Sam bardzo chętnie słucham tych podcastów, zwłaszcza "Za Rubieżą" (bo "Lekcja historii" jest już zakończona i w sumie to jest wiedza na poziomie liceum), bo tematy tam poruszane są raczej mało popularne, ale już np. taki odcinek o Unabomberze to na wprost opowiedzenie dokumentu z Netflixa, dosłownie krok po kroku.
Światopoglądowo mam tak samo jak @joey przy czym nie przeszkadza to bardzo mocno w odbiorze. Plusy dodatnie przeważają plusy ujemne : )
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Podcasty

Post autor: badi »

ostatni raport o książkach słuchało się zajebiście
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Podcasty

Post autor: Kubinsky »

ja polecę:
- StarTalk, genialny podcast popularnonaukowy prowadzony przez Neila Degrasse Tysona.
- Lupe and Royce Show, fajny podcast prowadzony przez lupe fiasco, royce da 5'9 i toma franka. rozpiętość tematów duża, w sumie panowie gadają o wszystkim i o niczym ale przyjemne się słucha. głównie za sprawą lupeja, który świetnie sprawdza się w roli podcastera, nawet nie wiedziałem że gość ma w sobie duszę komika na poziomie vince'a staplesa
-Secular Buddhism, pan w przystępny (nawet dla osób kompletnie nie zaznajomionych w temacie) sposób opowiada o buddyzmie, ciekawych zagadnieniach filozoficznych związanych z tym nurtem, próbuje je wyjasnić bazując na przykładach z codziennego życia.. no generalnie bardzo przyjemna rzecz.
-z polskich rzeczy to Imponderabilia, Kasia Gandor(mimo że nie wrzuca już od prawie roku nic w formie podcastu :( ), Dietetyka oparta na faktach, Co ćpać po odwyku, no i nie wiem czy nie zalicza się to do kategorii guilty pleasure ale śledzę również Kotarski i Podsiadło podcast.
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Podcasty

Post autor: Megidox »

Kotarski i Podsiadło to slabsza wersja lekko stronniczych a to wyczyn.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Podcasty

Post autor: macias »

Od pewnego czasu zacząłem słuchać podcastów ale słucham tylko podcastów kryminalnych oraz Działu Zagranicznego. Czy jest coś jeszcze w stylu Działu Zagranicznego tj. o różnych interesujących sytuacjach na świecie niekoniecznie dobrze omówionych w polskim Internecie?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Podcasty

Post autor: Jose »

Raport o stanie świata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Podcasty

Post autor: Chojny »

ośrodek studiów wschodnich
stosunkowo bliski wschód
polityka insight
lewy interes (ostrzeżenie: nie dla kuców)
ODPOWIEDZ