VST za free - Izotope Neutron Elements | Ethereal Earth | PA Soundwide Bundle + Arturia AugStrins + AI EQ & Saturator

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

VST za free - Izotope Neutron Elements | Ethereal Earth | PA Soundwide Bundle + Arturia AugStrins + AI EQ & Saturator

Post autor: Nerwowy »

Izotope, Native Instruments i Plugin Alliance łączą się pod wspólnym szyldem o nazwie Soundwide i z tej okazji rozdają swoje wtyczki do 26 kwietnia.
https://www.plugin-alliance.com/en/blog ... dwide.html

Co do Ethereal:
Ktoś miał to niedawno akurat za 300 dolców kupować
Przy masteringu dobrze zmiksowanego numeru z headroomem koło 6dB to jest idealny kompresor do zapięcia jako pierwszy efekt w chainie. Mega plastyczny, daje tego "kleju" który spaja wokal z podkładem, a jednocześnie pozwala potem bardziej poszaleć z limiterem i zawalczyć o te 2-3 dB dodatkowej głośności bez przesterowania, co szczególnie przy numerach radiowych jest nieocenione
Co do Neutrona:
Sam trochę się nim bawiłem, i nie wnosi tak dużo do brzmienia jak choćby Izotope Ozone Elements, i ująłbym, nie jest to nazbyt transparentny plugin i za dużo wnosi od siebie na tle innych, ale kosmetyczne zmiany, do których go używałem były na plus.

Co do PA Soundwide Welcome Bundle nic nie wiem poza tym co na stronie.
sweet analog saturation and compression with Black Box Analog Design HG-2 and Shadow Hills Mastering Compressor, plus an Ampeg SVT-VR Classic emulation – the bass amp sound that changed low-end tone forever. Also included is Brainworx bx_masterdesk — a complete analog mastering desk inside your DAW, as well as the iconic analog synthesized sound of bx_oberhausen, and the rare sound of the bx_console Focusrite SC.
Arturia Augmented Strings Intro
do 30 kwietnia
https://www.arturia.com/products/softwa ... o/overview
Ou, mega. Brzmienie tej wtyczki to majstersztyk! PS. jeszcze jest format AU (Logic Pro)
Neural Network-Based Eq and Saturation Plugin
do 1 maja
Według opisu saturacja jak w analogowych klockach
https://tone-empire.com/shop/neuralq/
BoomGap
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:35

Re: VST za free - Izotope Neutron Elements | Ethereal Earth | PA Soundwide Bundle + Arturia AugStrins + AI EQ & Saturato

Post autor: BoomGap »

Mam to na liście do pobrania i dzisiaj ogarniam. Dam znać.

Co do, Ethereal Earth to fajna wtyczka ale 300 USD to gruba przesada. Wchodzi zresztą w skład róznych bundle od NI. Ja go kupiłem w Kontact "SELECT" za jakieś 400 USD chyba.
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: VST za free - Izotope Neutron Elements | Ethereal Earth | PA Soundwide Bundle + Arturia AugStrins + AI EQ & Saturato

Post autor: yungXpaproch »

o bardzo dziekuje za info, neutron 3 ma zajebisty exciter i chcialem go, wielkie pozdro
Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: VST za free - Izotope Neutron Elements | Ethereal Earth | PA Soundwide Bundle + Arturia AugStrins + AI EQ & Saturato

Post autor: Nerwowy »

Unchirp jest o niebo lepszy w podobnej cenie co Standard... Choć w Elements też jest ten exciter.
Jest trial.
Choć wyobrażam sobie, że Neutron też się dobrze spisze w jakichś zastosowaniach.
Za o wiele niższe pieniądze jest też cały DAW ośmiotrackowy Sound Forge Audio & Cleaning Lab 4 z dwoma świetnymi wtyczkami nie-VST - Brilliance i Sound Cloner (Brighten Internet Sources) i bundlem wtyczek gotowym do pracy min. z iZotope RX 8 Elements & iZotope Ozone 9 Elements za 270 zł do 4 maja (jest trial w opcjach zakupu).
Tylko do plików 22kHz trzeba zmienić ręcznie klawiszem P próbkowanie na 44 i uzgodnić pitch w cleaning potem.
Np. Unchirp się nawet w części nie spisuje tak dobrze w interpolacji plików 22kHz do 44kHz, ale już przy plikach 44kHz sobie o wiele lepiej radzi. Generalnie najlepsze w czym błyszczy Unchirp to mocno skompresowane czy zamulone audio, choć w niektórych przypadkach i Brilliance do pary z różnymi tamtymi wtyczkami poradzi sobie lepiej, lub czasem oba w tandemie.
Ciekaw też jestem jak się spisuje Spectral Recovery w iZotope RX 7-9 w podobnych zastosowaniach, choć to też nie VST.
ODPOWIEDZ