Nagrywanie w domu

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: Bryx Fenrir »

Słuchajcie ludziska, chcę jutro mikrofon zamawiać, sprawdzałem oferty w polecanych, w linkach wysłąnych mi przez ludzi, zapytam też tutaj - mikrofon do 1000 zł z popkillerem? (Statyw nie, to akurat sam se kombinuje) do domowego nagrywania? Pod USB najlepiej, ale nie Blue Yeti, bo nie jestem ostatecznie zadowolony z jakości tego mica.
Awatar użytkownika
chilipvlmer
Posty: 186
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:02
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: chilipvlmer »

jak masz budżet do 1000zł to chyba lepiej zainwestować w mikrofon XLR z interfejsem osobno, zamiast kupować pod USB.
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: #1 »

Klasyk Rode NT1-A i jakiś Scarlett focusrite i z dyni
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: Bryx Fenrir »

#1 pisze: 22 lis 2019, 19:56 Klasyk Rode NT1-A i jakiś Scarlett focusrite i z dyni
Przegadałem z kilkoma osobami, które były bardzo skłonne tego Rode'a, tak więc wielkie pięć za te radę, gdyż tego własnie mic'a zakupiłem :bowdown:
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: #1 »

Wszystkiego dobrego i bycmoze nawet polecam się na przyszłość
^ kogo to chuj obchodzi?
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: bortwick »

Przygotowując się do walentynkowej piosenki Bortwick prosi o pomoc bo ma ochotę wypuścić jakiś numer testowy i porady prosi o.
Czy da się na laptopie nagrac jakis przyzwoity wokal? Albo jak zrobic żeby swój głos było słuchac w słuchawkach?
24.07.2019 - 16.12.2019
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: daveyo »

Ale masz jakiś mikrofon?
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: bortwick »

Nie mam
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
chilipvlmer
Posty: 186
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:02
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: chilipvlmer »

[mention]bortwick[/mention] mordo jest taki darmowy interfejs do nagrywania Reaper sie nazywa. tam możesz sobie wszystko nagrywać i dodawać wtyczki efekty bajery.

https://www.meldaproduction.com/MAutoPitch

tutaj masz darmowego autotune.

jak umiesz angielski to w którymś temacie chyba "źródełka" tutaj w dziale produkcja zrobilem liste najlepszych wedlug mnie anglojęzycznych kanałów z poradnikami do nagrywek i produkcji muzycznej. a jak nie umiesz no to od biedy z bólem serca troche bo nie przepadam za tym kanalem, ale polecić mogę kanał kolesia co sie nazywa brudna małpa. no dobrej jakości wiedzy tam nie zdobędziesz, ale tłumaczy kompletne podstawy (takie podstawy podstaw) nagrywania w reaperze i dodawania efektow. tylko bierz te filmiki troche z dystansem.
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: bortwick »

Mordo wielkie dzięki pozdrooo
24.07.2019 - 16.12.2019
JSM
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2019, 10:08

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: JSM »

nihil Novi pisze: 24 wrz 2019, 21:54 Mordy, jak tam wasze domowe studia?

Polećcie jakiś mikrofon + słuchawki żeby cokolwiek na początku nagrać? Chcę być raperem.

Poważnie, co na początek żeby sprawdzić czy zabawa w muzykę ma w ogóle sens? Nie chcę przepłacać, ale nie chcę też żeby odsłuch wyglądał jak nagrany kalkulatorem.
Słuchawki patriotycznie polska firma SUPER LUX - jakość/cena sztosik.

Poza tym mam MXL550 i jakiś tam prosty interfejs z direct monitoringiem i daje rade. ;)
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: Piters »

Mój ziomo se coś tam zaczął nagrywac i mi truje dupe, żebym zapytał

https://allegro.pl/kategoria/mikrofony- ... e-1-4-1127

Taka kabina akustyczna będzie git czy jakaś lepsza opcja, żeby w jakimś stopniu wyciszyć
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: Sotnikov »

Hmm, ale co wyciszyć? Zależy od mikrofonu, jeśli ma pojemnościowy z charakterystyką dookólną, to może trochę pomóc, ale taki do nagrywania rapu się nie nadaje. Jeśli ma z charakterystyką kardioidalną, to może trochę pomóc przy słabej akustyce pomieszczenia(odbicia od ścian, pogłos), ale jeśli w pokoju nie ma dużego pogłosu i mikrofon ma charakterystykę kardioidalną, to ja bym sobie darował raczej, bo on zbiera najbardziej to co przed nim. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to śmiało można podyskutować, bo nie jestem ekspertem :)

Obrazek
Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: Nagrywanie w domu

Post autor: Nerwowy »

Oglądałem chyba większość szesnastek przy okazji ostatniego challenge'u, i moją uwagę przykuł Pan Duże Pe nagrywający na majku w otwartej szafie.
Nie brzmiało to prima sort, ale jeśli ktoś ma wystarczająco dużą szafę by tam upchnąć się razem z majkiem i zamknąć od środka, to może kogoś to poratuje. Ale obawiam się, że nie uda się stać swobodnie wewnątrz, tylko co najwyżej siedzieć (Ostry całe POE2 nagrał w szafie u Haema zgarbiony). Ogólnie wbrew pozorom są raperzy, którzy nagrywają na siedząco. Jakaś pufa się zmieści, lampka. Z bidy nawet pojemniki po jajkach się nawet w razie czego tam porozklejać się da. I może nie udusić za szybko.
ODPOWIEDZ