Odsłuch w domowych warunkach.

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Wiktor
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2020, 1:06

Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: Wiktor »

Czeeść, poleci ktoś jakieś dobre głośniki/monitory do odsłuchu w domu? Słyszałem że krk rp5 bardzo dobre monitory, ale nie wiem czy warto wydawać tyle pieniędzy na takie profesjonalne odsłuchy do użytku w domu. Zastanawiam się nad „JBL 104 Active Reference Monitors”.
Dajcie znać co sądzicie, może znacie jakieś lepsze rozwiązanie?
Pozdroo
tupokooj
Posty: 27
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:27

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: tupokooj »

Na początek najważniejszy aspekt - jaki chcesz przeznaczyć budżet. Wtedy można myśleć co dalej.
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: MasterP »

panowie, podepnę się pod temacik. mam +/- 2000 polskich złocisza na jakieś fajne odsłuchy. co ślizgawkowi producenci polecają ?
BOUT IT BOUT IT
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: lambiczi »

Jeśli bez interfejsu to mogę polecić presonus 3.5, podłączasz do mini jacka i śmiga - bardzo fajne i nie wiem czy w tej cenie (400zl para) jest cokolwiek lepszego. Do 1k za parę to najczęściej polecane są JBL 305 i ponoć kładą na łopatki również niektóre monitory z wyższej półki cenowej. W wyższe przedzialy cenowe dawno patrzyłem, ale generalnie jak popatrzycie jakieś rankingi to w danych budżetach będą Wam się pokazywały podobne propozycje i tu często zależy już od waszych preferencji oraz pomieszczenia (np. bas refleksy z tylu, wielkość membrany itp. trzeba brać pod uwagę w zależności od wielkości pomieszczenia i tego jak blisko ściany będą staly odsłuchy).
laxoncreed
Posty: 237
Rejestracja: 22 paź 2020, 10:44

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: laxoncreed »

w budżecie jeszcze warto rozważyć kali audio lp6, ale j/w - trzeba pilnować akustyki, bo w słabszej dobre monitory mogą więcej nabruździć niż pomóc i lepiej już pójść w dobre słuchawki
Obrazek
borixon > juicy j
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: Addicted »

Tak jak już koledzy wspomnieli wyżej, zależy wszystko w dużej mierze od adaptacji akustycznej/metrażu pomieszczenia w którym będą monitory, oraz odległość od ściany (chodzi o bass reflex).

Ale rzuć okiem np:
- Focal Alpha 50
- Kali LP6
- KRK Rokit RP5 G4
- JBL 306
- Yamaha HS7
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: MasterP »

KRK ROKIT RP5 G4
zakupione, podłączone. 5!
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: Addicted »

@MasterP
Props, pod jaki interfejs podpięte? Zadowolony z zakupu?
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: MasterP »

focusrite solo 3rd gen.

pięknie grają skurwysyny, przeskok z jakiś randomowych glośników marki genius jest przeogromny. czuje się jakbym moje ulubione numery na nowo słuchał :bowdown: .
BOUT IT BOUT IT
opierdalachi
Posty: 19
Rejestracja: 11 paź 2019, 11:35

Re: Odsłuch w domowych warunkach.

Post autor: opierdalachi »

Warto brac tonnay gold 8 bo widze ze teraz po 235 euro, czy nie obejdzie sie bez suba i lepiej 5 calowe krk plus sub?
ODPOWIEDZ