SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Wyniki

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

>stenia

01
4
21%
02
2
11%
03
0
Brak głosów
04
0
Brak głosów
05
4
21%
06
5
26%
07
0
Brak głosów
08
2
11%
09
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: horrypaz »

piąteczka
Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: Raptowny »

@Horry w taki razie Jedyneczka, za psychoakustykę. Pomysł jest dobry. Ujawnianie głosów, jest właściwe, dzięki błazeńskim.. Może w następnym wydaniu spróbujemy nowe rozwiązanie? Fajnie gdyby każdy podał adres.. Fanatycznie nie lubię przeklinania, ale teraz taki mamy klimat..
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: horrypaz »

co??
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: lambiczi »

Hahaha, ja postów raptownego w tym temacie w ogóle nie rozkminiam :D
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: niuhniuh »

żeby ogarnąć posty raptownego trzeba doświadczyć śmierci ego i projekcji astralnej, kolejność dowolna
BoomGap
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:35

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: BoomGap »

Raptowny (o ile o to mu chodzi) ma trochę racji, że postowanie na co się głosuje jest trochę sugerujące. Choć z drugiej strony podtrzymuje żywotność tematu.

Albo w ogóle o to nie chodzi i muszę przeżyć jeszcze śmierć ego.

Zaciekawił mnie natomiast wątek psychoakustyki...
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: niuhniuh »

e tam, myślę że nikt się nie sugeruje tym na co głosują inni. poza tym jako, że głos jest jeden, to można w poście zawsze spropsować pozostałe fajne bity, na które się nie zagłosowało.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: KillerCroc »

2,5,6,9 są superowe

Postowanie swoich głosów jest równie sugestywne jak sprawdzenie wyników w trakcie głosowania :dunno: Bez przesady, to że ktoś sobie coś tam naskrobię to niczego nie zmienia
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
BoomGap
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:35

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: BoomGap »

niuhniuh pisze: 17 cze 2020, 10:51 e tam, myślę że nikt się nie sugeruje tym na co głosują inni. poza tym jako, że głos jest jeden, to można w poście zawsze spropsować pozostałe fajne bity, na które się nie zagłosowało.
no tak, to nie jest zresztą gra o złote kalesony :lol:
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Sampel

Post autor: lambiczi »

No ja bym wolał przeczytać konstruktywna opinie na temat bitu zamiast wygrać :D
Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: Raptowny »

Chętnie odniosę się do każdej z niezaszczutych produkcji. Na spokojnie, serio.. :crazy: Retorycznie zapytam o czas przeznaczony na Raptowne przestery? Czy nie zauważyliście, że np. słuch dostraja się-_-do waszych pierdów, beknięć.. Życie na świecie, wśród ludzi którzy powątpiewają jest ciężkie..
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: lambiczi »

Zapraszamy do tematu używki :)
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: Sotnikov »

Co sugerujesz? :razz:
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: gonny_trebor »

czemu siódemka jest taka niedoceniona? eleganckie cięcia, bas co prawda trochę mnie nie przekonuje i tylko przez to przegrywa z ósemką
wielkie 5 dla was jak i wszystkich uczestników oraz głosujących
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
bingobongo
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2020, 23:22

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: bingobongo »

Ode mnie głos leci na nr. 5. Oniryczny, spójny bit, brzmienie też niczego sobie.

7 jest mi najbliższy pod względem rytmicznym. Niestety fałsz w bassie. Bardzo szkoda, bo brzmieniowo to chyba najfajnieszy bit here.
nitrobeatz
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2019, 1:16

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: nitrobeatz »

01. Do drugiego werbla kiwałem głową, ale druga połowa pętli mnie zawiodła, spodziewałem się czegoś więcej. Jedna nuta bassu - ta na stopie przed ostatnim werblem, fałszuje.
02. Hip-hop, ale nic nadzwyczajnego.
03. Wychwycona gitarka w samplu, która fajnie się z komponuje z całością i najlepszy sampling póki co. Bass niestety (ten, który tak ledwo słychać z niewiadomych przyczyn) fałszuje. Już lepiej jakby go nie było.
04. Nic tu się kupy nie trzyma.
05. Znów nuta bassu fałszuje. Dość unikatowy klimat jest zbudowany poza tym.
07. Nie wiem jak to ugryźć. Melodia przyprawia mnie zawroty głowy, ale Kaliber w 1995 by wziął ten bit.
08. Podobnie jak poprzednio. To mogłoby wchodzić w grach z serii "Silent Hill" gdy wchodziła "alternatywna rzeczywistość" (otherworld), to pukanie przyprawia o niepokój.
09. Naprawdę dobrze ugryziony sampel - szkoda tylko, że po pierwszej, mrocznej połowie pętli, ta druga trochę demoluje ten mroczny klimat, ciężko to zaszufladkować.
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Głosowanie

Post autor: gonny_trebor »

dyskusja o basie znajduje się teraz tutaj, miłego weekendu
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Wyniki

Post autor: gonny_trebor »

czternastą edycję wygrywa @nitrobeatz
gratuluję zwycięzcy jak i wszystkim, którzy wzięli udział!
klasyfikacja
Obrazek
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Wyniki

Post autor: lambiczi »

Pozwolę sobie na szerszą ocenę bitów:
1. Fajny bit, chociaż sampel nie porywa, za to chyba brzmienie najlepsze ze wszystkich
2. Cienko brzmi, nie me niskich, za dużo góry, nie buja, aczkolwiek całkiem poprawny
3. Nie podoba mi się zupełnie to jak został pocięty sampel, nie porywa
4. Słabo brzmi, perkusja sztywna i jakby z downgradem bitowym
6. Najbardziej kreatywny bit, super melodia i dogrywki, natomiast brzmi to jakby było bez mixu (przydałoby się też jakiś limiter na sumę), bas jest za głośny i ma brzydką barwę
7. Chaos ogólnie oraz szczególnie w wysokich częstotliwościach
8. Tego nie kumam zupełnie, ciężko mi powiedzieć nawet czy to jest bit
9. Super basik, fajnie buja, dobrze pocięty sampel i fajnie dograna gitara, natomiast nie podoba mi się brzmienie werbla oraz ogólnie można by bardziej sprasować bit (perka za bardzo odstaje)
BoomGap
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:35

Re: SLIZGAWKA BEAT BATTLE #14 - Wyniki

Post autor: BoomGap »

Tak jak obiecałem, moje spostrzeżenia. Wszystkim gratuluję. Dziękuję za głosy na mój beat i merytoryczne uwagi.
1. ...
2. Podoba mi się brzmienie tego beatu. Nie podobają mi się użyte próbki oraz ich zaprogramowanie. Fajnie, że beat jest zaaranżowany, ponieważ nie nudzi się szybko.
3. Podoba mi się snare oraz programowanie bębnów. Nie podoba mi się, że sample wokalne dominują nad piosenką. Trochę mało dołu.
4. Doceniam pomysły na aranż. Wydaje mi się jednak, że poszczególne części nie współgrają ze sobą. Są też problemy z harmonią utworu. Dobre programowanie bębnów, ale nieciekawe brzmienie.
5. Dobre podejście do sampla, choć nastrój utworu generalnie nie w moim guście. Podoba mi się brzmienie. Słychać warsztat. Coś jest nie tak z basem w jednym momencie, ale spoko, wyobrażam sobie, że przy oficjalnym rilisie to by było dopieszczone. Generalnie top3.
6. Zagłosowałem na ten beat. Podoba mi się wszystko i jest to piosenka, której normalnie bym posłuchał. Słychać warsztat, umiejętność posługiwania się nutami i pomysły na aranż. Rzeczywiście miks mógłby być lepszy (szczególnie pady od 1:00 dziwnie się wybija na wierzch jak dla mnie), ale mam to w dupie, bo to beat rzucony na konkurs ślizgowy. Wiadomo, że jak coś wypuszczasz oficjalnie to przechodzi to jeszcze przez kolejne sita jakości. Dobra robota, tyle.
7.Podoba mi się programowanie bębnów i dobre ich próbki. Nie podobają mi się wykorzystane próbki sampli. Trochę to chaotyczne.
8. Moje top3. Od razu wiedziałem, że to @Sotnikov . Jakby to jeszcze lepiej zmiksować, dać trochę oddechu od bębnów, dać ciekawszy aranż, no to najlepsza produkcja.
9. Dobre brzmienie bębnów, nie podobają mi się próbki sampli. Gitara na duży plus, wiedziałeś, co robisz :). Porządna produkcja, choć mnie nie porwała. A, no i ten bas jest ładny.
ODPOWIEDZ