Producencki Offtopic

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Addicted »

Pętla bębnów zgranych z winyla + eq + NY compression + na górę loopa zwykle bębny i może być ciekawie.
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Producencki Offtopic

Post autor: lambiczi »

Jeszcze pewnie saturacja, ewentualnie bitcrusher.
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Addicted »

Tak jest, właśnie chciałem edytować swój post i widzę że jest już akurat nowy.
adoes
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2020, 4:32

Re: Producencki Offtopic

Post autor: adoes »

Dzięki mordki, będę coś kombinować na dniach :D
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Producencki Offtopic

Post autor: oKulTywowany »

Eziomeczki szybkie pytanie , w jakiej wtyczce można zminimalizować albo usunać lekkie ale słyszalne
głoski wybuchowe (to co popfiltr eliminuje) ,nagrane na mikro pojemnosciowym
bez popfiltra .Sprawa mało ważna a chciałbym pomóc i jestem zielony w tym.
Ważne żeby tego irytującego podmuchu nie było.

Coś w flu czy reaperze ?
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Producencki Offtopic

Post autor: niuhniuh »

w FL masz Edisona, gdzie możesz zaznaczyć konkretny fragment (np. właśnie 0.5 sekundową głoskę wybuchową) na którym chcesz dokonać korekcji EQ. To dość laicka metoda pewnie, nie znam się. Ale jak ekhem 'miksowałem' swoje forumowe hot16 to zadziałało całkiem spoko

chodzi o to:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Producencki Offtopic

Post autor: oKulTywowany »

Dzięki byku :bowdown:
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Producencki Offtopic

Post autor: camzatizbak »

Na jakich stronach typu beatshop bity na sprzedaz wrzucacie?
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
nitrobeatz
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2019, 1:16

Re: Producencki Offtopic

Post autor: nitrobeatz »

jamase787 pisze: 08 sty 2020, 21:40 czy tylko ja "pracuje" jeszcze na fl11? przyzwyczaiłem się i ani mi się śni zmieniać na nowszą
Półtorej roku temu zrobiłem skok z 8 do 20. Bolało i dużo narzekałem przez miesiąc, że poprzestawiali wszystko, ale była to słuszna opcja zdecydowanie.

Dodano po 1 godzinie 39 minutach 37 sekundach:
Holden pisze: 08 cze 2020, 14:20 Polećcie proszę jakieś budżetowe słuchawki do produkcji + do bardzo prostego mixu żeby uszy nie więdły
AKG K240 takie posiadam i w sumie nie są progresem od K99, na których machałem od wielu lat, a na dodatek są cichsze i bass nie zachwyca, ale idzie się przyzwyczaić. Co najważniejsze przy produkcji muzyki, są pół otwarte.

Dodano po 19 minutach 4 sekundach:
adoes pisze: 12 lip 2020, 5:44 Siema.
Właściwie, jak to jest z tym brzmieniem Noona?

Pamiętam że jakiś gość go pytał o to czy MPCtka miała duży wpływ na brzmienie, Noon odpisał komentarz
|Nie tak duży jak mogłoby się wydawać|

Słuchając bitów Noona, czuć ostrą kompresję. Postanowiłem kombinować z bębnami, ale mam wrażenie że na kompresji się nie kończy.

Od razu mówię - bębny samplowane rzecz jasna, inaczej mijałoby się to z celem.
Czy ktoś mógłby poratować radą? Nie zamierzam kserować Noona, ale fajnie by było otrzymać te polskie brudne bębny :cool:
Jako, że Gonny mnie wspomniał poniżej to się wypowiem, o ile brzmienie jakie uzyskałem w "Noonish" w ogóle można porównać brzmieniem Noona. MPC ma prawdopodobnie znikomy wpływ. Część bitów z Małolat/Ajron była zrobiona na MPC, część na FL Studio, a wszystkie brzmią podobnie. Nie wiem co masz na myśli samplowane bębny chyba - i choć faktycznie mam zsamplowany jakiś werbel z lat 80 w części projektów, to bębny z paczek też dadzą radę, cokolwiek da radę. Bardzo charakterystyczne jest na pewno przycięcie werbla w takich bębnach, ja zazwyczaj pitchuję w dół, do stopy chyba większej uwagi nie przywiązuję, byle się wybijała na tle bassu, co można uzyskać poprzez mastering i nie trzeba się bawić nawet w jakiś sidechain. Hihaty wybijają się natomiast tylko gdy jest przerwa między stopą i werblem, no i lekki swing na hatach też jest wskazany. Kompresja faktycznie jest ważna, o czym przekonałem się ładując te same próbki do innego projektu bitu i grały nijako a ja zupełnie nie mogłem się połapać o co chodzi - nie ma jednak tu jakiegoś patentu i wszystko zależy od próbek, kręcę na wyczucie i akustyk pewnie by się za głowę złapał. Czy udaje mi się osiągnąć coś a'la Noon - sam oceń, link poniżej.

https://nitrobeatzinstrumentals.bandcamp.com/

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
kubamarek pisze: 31 maja 2020, 18:03 jakie głosniki do amatorskiej produkcji? tak do max tysiaka, myslalem nad slawnymi rokitami, ale wole sie podpytac
Nie wiem czy za tysiaka kupisz rokity, ale jeśli tak to zdecydowanie rokity, a jeśli masz opcję żeby troszkę dorzucić do budżetu - wtedy też kup rokity. Nie muszą być te najnowszej generacji z wyświetlaczem LCD, ale polecam nowy sprzęt, nie używany.

Dodano po 5 minutach 23 sekundach:
Pytanie ode mnie, jeśli jest tu ktokolwiek kto nadal używa Sony Sound Forge do samplingu (ktokolwiek to jeszcze robi?). Jest jakaś prosta metoda na wrzucenie sampla do Edisona bądź innej wtyczki w FL studio, której nie znam i zaznaczenia markerów na tym samplu i wgranie tego sampla do klasycznego Slicera prosto z Edisona łącznie z markerami? Myślę, żeby ograniczyć programy i porzucić SF oraz ACID Pro, w którym do dziś składam numery.
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Dzonson »

Panowie najgłupsze pytanie a co najgorsze nielegalne. Jakiś torrent Abletona na Maca? Chuj mnie po prostu trafia z tym Logiciem, nie ogarniam po prostu i już, a przez zmianę systemu jestem po prostu póki co skazany na bicie się z Garagebandem i Logic. O ile jeszcze GB mi calkiem odpowiada i w kwestii nagrywania wokalu i różnych prostych bitów, ogólnie w tym do czego służy jest całkiem sztos, tak żeby coś kurwa pociąć, poukładać po swojemu to jestem zielony. Nie ogarniam po prostu, soft mnie pokonał, albo pokonuje mnie brak czasu żeby ogarnąć Logic Pro X. Stary dobry ableton mi daje dużo większą swobodę działania i jest dla mnie o wiele bardziej intuicyjny


Udało mi się, od razu wszystko się robi szybciej, pozdro dla dobrych użytkowników
Obrazek
Awatar użytkownika
offline
Posty: 85
Rejestracja: 10 paź 2019, 19:31

Re: Producencki Offtopic

Post autor: offline »

Jestem zmuszony reinstalować Windowsa. Czy w FL studio automatyczna opcja, dzieki której bede mogł wyeksportować do danego folderu wszystkie sample/presety użyte w danym projekcie?
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Addicted »

@offline

Odnośnie presetów, to na 99% (albo się mylę) nie ma takiej opcji. Sample jeszcze da radę, ale presetów niestety nie. Też się zbieram do stawiania systemu na świeżo, jak coś sensownego rozkminisz to podziel się informacją :oops:
Awatar użytkownika
offline
Posty: 85
Rejestracja: 10 paź 2019, 19:31

Re: Producencki Offtopic

Post autor: offline »

@Addicted

Okazuje się że jest to dosyć proste. Ale trzeba by skuteczność metody zweryfikować :)

Tworzymy sobie folder na kawałek i działamy
File ->Export -> Project bones (ta opcja tworzy zapis midi scores patternów, wszystkie automatyzacje, wtyczki zapięte na mikserze)
File ->Export -> Project data files (eksportuje wszystkie dźwięki vide stopa, werbel, cokolwiek z channel racku do wskazanego folderu)

Na szybko sprawdzałem i działa. Niestety nie wiem jak się ma kwestia z samplem pociętym z slicexie. Mogą występować problemy jeśli przesiadamy się na inną wersje FL. Presety z wtyczek niestety nie są eksportowane (przykładowo banki brzmień z sylenth1), ale jeśli (info do weryfikacji) po postawieniu nowego systemu zaopatrzysz się w daną wtyczkę i będziesz miał banki brzmień na których działeś to...powinno hulać.
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Addicted »

@offline

Dzięki wariacie, niedługo planuje przeskok na nieszczęsny windows 10 i zastanawiałem się jak się za to zabrać... Co do wersji FL, to wydaje mi się, że lepiej przejść z niższej na wyższą, bo wtedy powinno bez większego problemu (CHYBA) działać. (tak też będę robił, przechodził na wyższą)

Kupe lat siedzenia w FLu i przyznam szczerze, że nigdy tego nie rozkminiałem co jest 5 z tymi project data i project bones. Wszystko zawsze jechałem do .wav i nara :razz:

Dodano po 14 minutach 21 sekundach:


Kurwa ale sztos

https://www.native-instruments.com/en/p ... hine-plus/
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 406
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wojtas »

wydaje mi się, ze slicex zapisuje wav w projekcie, dlatego flp z nim ważą więcej
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Addicted »

Gorzej jak nie używa się slicexa do cięcia tylko czego innego :-/
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 406
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wojtas »

edison + układanie sampli na playliscie team xd
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Producencki Offtopic

Post autor: gonny_trebor »

już rok zmagań za nami, przeżyjmy to jeszcze raz :exclaim:
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Producencki Offtopic

Post autor: niuhniuh »

ale ten bit nr 3 by Wojtas to jest rozkurw :bowdown:
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Addicted »

Propsy i pozdro dla @gonny_trebor za organizacje, wszystkich wygranych oraz oczywiście wszystkich biorących udział :joint:
ODPOWIEDZ