Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

jasnejasne
Posty: 78
Rejestracja: 20 maja 2019, 19:03

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: jasnejasne »

Siema, wrzuciłem nową produkcję na kanał, już mniejsza, że NIGHT WALK a jest wiosna, środek dnia :dunno:

Awatar użytkownika
DruMar
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2020, 23:17

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: DruMar »

New shit :cool:

Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: camzatizbak »

Kawałki na bitach użytkowników wrzucamy tu czy odpalamy oddzielny wątek?
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4410
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: gonny_trebor »

dawaj tu, po co nam czwarty temat od wrzucania bitów
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
starski
Posty: 90
Rejestracja: 16 sty 2020, 23:58

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: starski »

BoomGap
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:35

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: BoomGap »

jasnejasne pisze: 29 maja 2020, 13:51 Siema, wrzuciłem nową produkcję na kanał, już mniejsza, że NIGHT WALK a jest wiosna, środek dnia :dunno:

Klimat kawałków (ogólnie muzyki) to nie moja bajka, nie włączam zatem w swoją ocenę tego aspektu. Podoba mi się brzmienie bębnów, przynajmniej na słuchawkach, bo jestem w robocie. Brzmienie, sposób programowania (zwłaszcza specyficzna kwantyzacja) przypomina mi dobre polskie produkcje, np. wczesnego Kociołka czy Noona. Generalnie fajnie to płynie.
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: camzatizbak »



Ok trebor .
W takim razie tu wrzucam track na moim bicie. Wyszlo w tym roku. Prawie nic nie robie teraz. kilka bitow na proja wisi w powietrzu i mam nadzieje ze w koncu wyjdą bo wkurwia mnie to w chuj a zwlaszcza jak lepsze bity poszly do typa co drugi rok szuka nadal weny.
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: lambiczi »

jasnejasne pisze: 29 maja 2020, 13:51 Siema, wrzuciłem nową produkcję na kanał, już mniejsza, że NIGHT WALK a jest wiosna, środek dnia :dunno:

Bardzo fajne, propsik.
bxxxzlk
Posty: 136
Rejestracja: 07 mar 2020, 12:19

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: bxxxzlk »

Siemano, taki tam samplowany świrus :oops:

nitrobeatz
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2019, 1:16

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: nitrobeatz »

Słupsk sprzed 26 lat. W Słupsku co roku odbywa Festiwal Pianistyki Polskiej. Wpadłem na dziwny pomysł samplingu fragmentu tej imprezy o jakości rodem z VHS. Znów klimat a'la Noon, który chyba najlepiej pasuje do starych klimatów.

lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: lambiczi »

Fajne, chociaż wg mnie sampel jest najsłabszym elementem tego bitu, nie wiem czy nie warto by go było spróbować zrobić na samych synthsch, ew inny sampel, bo grane partie mega klimatyczne. Jak uzyskujesz takie cięte i mocne werble, kwestia próbek czy jakieś magiczne triki?
starski
Posty: 90
Rejestracja: 16 sty 2020, 23:58

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: starski »

Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: marco_pantani »

BoomGap pisze: 29 maja 2020, 11:54 Inspiracja z filmu o tym samym tytule. Mocne bębny, sample samurai napierdalających się mieczami, boom bapowy klimat, niskie basy i kilka innych atrakcji. Brakuje tylko RZA drącego mordę :crazy: :rotfl:

albo YT
weź zrób blenda z Biggiem :bowdown:
jasnejasne pisze: 29 maja 2020, 13:51 Siema, wrzuciłem nową produkcję na kanał, już mniejsza, że NIGHT WALK a jest wiosna, środek dnia :dunno:

podbij trochę stopę byq
lambiczi pisze: 04 cze 2020, 8:15 Fajne, chociaż wg mnie sampel jest najsłabszym elementem tego bitu, nie wiem czy nie warto by go było spróbować zrobić na samych synthsch, ew inny sampel, bo grane partie mega klimatyczne. Jak uzyskujesz takie cięte i mocne werble, kwestia próbek czy jakieś magiczne triki?
kiedyś samemu tworzyłem takie perki i nie chcę mówić za Nitro jak on to robi, ale u mnie wchodziła mocna kompresja i saturacja taśmowa, która znacząco wpływa na finalny sampel i perki. generalnie dało to radę zrobić na domyślnych wtyczkach FL'a, ale trzeba było wytworzyć pewien schemat
Mihavv
Posty: 7
Rejestracja: 28 maja 2020, 21:32

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: Mihavv »

Coś nowego ode mnie. Trochę elektroniki + sax.
Taki sobie bliżej nieokreślony stylowo instrumental.
Awatar użytkownika
KapitanRozpierdol
Posty: 260
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:02
Lokalizacja: 59-220

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: KapitanRozpierdol »

Spoiler
jansylwesterwodnik pisze: 08 maja 2020, 18:27

co myślicie?
ten lead jest uzależniający, jak wleciał tak mi został w głowie, a w bitach często chodzi o to by oprócz bujania, zostawały w pamięci.
Spoiler
BoomGap pisze: 21 maja 2020, 11:50 Boom bap od Boom-Gapa!
Dla fanów Krusha, Shadowa, Blockheada, The Herbaliser, Pete Rocka.
https://soundcloud.com/boom-gap/getdown


lub na YT:
Gdzieś koło 2010/2011 też miałem mega zajawkę na takie klimaty, nawet udało mi się uzbierać z 10 tracków opartych tylko i wyłącznie na samplach, ale nie robiłem wtedy backup'ów i poszło z wiatrem. Jedyne co bym się mógł przyczepić, to więcej bitcrushera(?) albo jakiegoś innego distorta na bębny i będzie cacy, bo w całym tym bristol soundzie zazwyczaj bębny gdzieś tam w miksie się chowają.
Spoiler
Mihavv pisze: 28 maja 2020, 21:37 Robiłem wrzuty na ślizgu, to jako że zacząłem nowy start, czas wrzucić i na ślizgawce Takie z nudów z dziewuchą nagraliśmy sobie:
ależ tam się dzieje :bowdown: wszystko tam jest. Cudowny vibe
Spoiler
jasnejasne pisze: 29 maja 2020, 13:51 Siema, wrzuciłem nową produkcję na kanał, już mniejsza, że NIGHT WALK a jest wiosna, środek dnia

Piękny klimacik
Spoiler
bxxxzlk pisze: 03 cze 2020, 13:07 Siemano, taki tam samplowany świrus

piękna sprawa, ale werbel dla mnie niczym ser kozi w burgerze, zmień na cheddar (coś co nie ma aż tak wyraźnego rima w próbce) i będzie bueno
Spoiler
nitrobeatz pisze: 03 cze 2020, 16:50 Słupsk sprzed 26 lat. W Słupsku co roku odbywa Festiwal Pianistyki Polskiej. Wpadłem na dziwny pomysł samplingu fragmentu tej imprezy o jakości rodem z VHS. Znów klimat a'la Noon, który chyba najlepiej pasuje do starych klimatów.

tak jak kolega wyżej, synty i bębny ciągną ten track

a ode mnie:

aranż z dupy strasznie, wiem
nitrobeatz
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2019, 1:16

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: nitrobeatz »

lambiczi pisze: 04 cze 2020, 8:15 Fajne, chociaż wg mnie sampel jest najsłabszym elementem tego bitu, nie wiem czy nie warto by go było spróbować zrobić na samych synthsch, ew inny sampel, bo grane partie mega klimatyczne. Jak uzyskujesz takie cięte i mocne werble, kwestia próbek czy jakieś magiczne triki?
Oczywiście, że pianinkowy sampel zawsze lipa i nie ma niczego specjalnie technicznego w tym bicie, nawet synthy nie mają żadnych akordów. Nie mogłem się jednak powstrzymać żeby zsamplować fragment tej ważnej imprezy pianistycznej z miasta w którym mam korzenie. Z bębnami myślę, że pół na pół, od zawsze tworzyłem swoje nakładając parę różnych próbek na siebie, a brzmienie to pewnie "magiczne triki", poprzez nakładanie efektów, których zasad działania nie do końca rozumiem. Tak, werbel jest oczywiście przycięty, jeśli to masz na myśli.



Wrzucam jeszcze być może najlepszą rzecz jaką zrobiłem w życiu, video to prywata, ale niebawem wrzucę przedłużoną wersję na Youtube. To jedna z tych rzeczy, której zrobienie zajmuje bliżej 8 godzin, niż 25 minut jak w przypadku poprzedniego bitu, który wrzuciłem :)
BoomGap
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:35

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: BoomGap »

@nitrobeatz
kozak ten track.
nitrobeatz
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2019, 1:16

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: nitrobeatz »

Thx @BoomGap , tymczasem sprawdzam Mortal Combat z Twojego bloga i czekam na więcej takich wrzutek, dobrze się to czyta.
starski
Posty: 90
Rejestracja: 16 sty 2020, 23:58

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: starski »

starski
Posty: 90
Rejestracja: 16 sty 2020, 23:58

Re: Bity/instrumentale/remixy użytkowników

Post autor: starski »

ODPOWIEDZ