Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
roman_gmerke
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:28
Lokalizacja: Radom

Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: roman_gmerke »

Pamiętam jak chciałem kiedyś zabrać wnuków na koncert Braci Hanson ponoszących odpowiedzialność za piosenkę „MMMbop”. Pojechaliśmy w tym celu na Hamerszmit do Londynu, gdzie często odbywały się różne koncerty.
- Ciekawe skąd taka niemiecka nazwa angielskiej dzielnicy, a? No więc Hamerschmidt to była kolebka polskiej emigracji. W 1940 wprowadził się tam Dywizjon 303 z małżonką. Polscy piloci wsławili się w bitwie o Anglię zestrzeliwując dziesiątki niemieckich mysliwców i właśnie na cześć tych poległych Niemców nazywano tę dzielnicę … Oczywiście była to fałszywa historia, którą opowiedziałem wnukom tylko po to, żeby sprawdzić, czy mnie wogóle słuchają. Wogóle mnie nie słuchali!

Na tym Hammersmith od razu pojawiły się problemy.
-Poproszę 3 bilety na tych Hanysów. Dwa ulgowe a jeden ze zniżką dla seniora.
-Nie ma takiego zespołu. Odburknęła bileterka, oczywiście po niemiecku. Hanson - nie ma ich. Jest Beck Hansen. Ma być?
- Tak poprosze. Odburknęłem.

Nie miałem wyboru. Chodziło o moje wnuki. Zawistne nygusy nie wybaczyliby mi do końca życia, gdybym nie wywiązał się z obietnicy. I tak się nie zorientują, że to inny artysta, bo są niepiśmienne.

Koncert Becka rozpoczął się całkiem regularnie. Ja rozwiązywałem sobie krzyżówkę a wnuki podrygiwali w rytm akceptowalnej eklektyki. Aż tu nagle w którymś momencie na scenę wjeżdża suto zastawiony stół z jedzeniem! Członkowie zespołu siadają i zaczyna się normalna konsumpcja pożywienia!

-Koledzy zjedzą sobie refreszmenty a ja zagram wam jakiś akusticzny kawałek-uspokoił publiczność Beck.

Okej, pomyślałem- może są na umowę zlecenie i nie mają płacone za przerwę? Zaraz okazało się jednak ze Beck kłamał, bo ni stąd ni zowąd ktoś coś tam puknął ktoś cos tam stuknął widelcem i muzycy w najlepsze zaczęli sobie grać na sztućcach!

Błyskawicznie zasłoniłem oczy wnukom. Wiadomo młody człowiek lubi kopiować zachowania. Ale nie będzie ich kopiować od dziadka tylko od osoby z gitarą. A potem ja będę miał wariacje i ryzyko zatrucia pokarmowego przy każdym posiłku. Wyszedłem z koncertu strasznie zniesmaczony. Becka wpisałem sobie na moją czarna listę artystów którzy dają zły przykład młodzieży.

Dzisiaj dzielę się tą listą z Państwem, ale także zwracam się z gorącym apelem. Słuchając różnych utworów muzycznych udało mi się zidentyfikować kto używał przy nagraniach sztućców. Oglądając wideoklipy zapisałem sobie kto nie szanuje jedzenia i napojów.

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... y8ypR8jn4S

Pytanie czy ich wszystkich wyłapałem! Może mi się ktoś schował w jakiejś niszy muzycznej, hę? No zachęcam Życzliwych Państwa do dostarczenia mi takich informacji. No przecież chodzi o Nasze i Wasze dzieci…
www.gmerke.com - Z uśmiechem przez życie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: przedszkolanek »

jestem urzeczony
Awatar użytkownika
roman_gmerke
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:28
Lokalizacja: Radom

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: roman_gmerke »

przedszkolanek pisze: 17 cze 2022, 18:39 jestem urzeczony
A to bardzo mi milo, zapraszam na muzyczny spacer tutaj :
viewtopic.php?f=11&t=9252

pozdrawiam
www.gmerke.com - Z uśmiechem przez życie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: przedszkolanek »

wiem, widziałem, śledzę z nieustającą sympatią
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: kid »

niech pan nigdy nie przestaje prosze pana
Awatar użytkownika
roman_gmerke
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:28
Lokalizacja: Radom

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: roman_gmerke »

przedszkolanek pisze: 04 lip 2022, 14:27 wiem, widziałem, śledzę z nieustającą sympatią
Gdyby ten portal miał przycisk "lubie to" to właśnie bym go naciskał

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
kid pisze: 04 lip 2022, 16:41 niech pan nigdy nie przestaje prosze pana
spokojna glowa, ja tu już tak zawsze, przede wszystkim z myślą o młodzieży
www.gmerke.com - Z uśmiechem przez życie
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: jajca »

Panie @roman_gmerke , apropos spiewania przy jedzeniu - czy podoba sié Panu zabieg wykonany przez Beach Boys w piosence Vegetables, chodzi mi mianowicie o zucie selera naciowego i wykorzystanie towarzyszacego dzwieku jako instrumentu perkusyjnego, czy uwaza to Pan rowniez za swietokradztwo i brak szacunku dla strawy?
(notabene myk powtorzony ponad 3 dekady pozniej przez Super Furry Animals, ktorzy rowniez zatrudnili do tego Paula McCartneya)
Spoiler
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
roman_gmerke
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:28
Lokalizacja: Radom

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: roman_gmerke »

@jajca Dziękuję za donos. Dodaje do listy.
Kiedyś na sympozjum (u szwagra) spotkałem się z teorią że jednoczesne granie i jedzenie wytwarza różne synergie. Teoria ta jednak została od razu obalona a autora poszczuto psem. Super Furry Animals nie obwiniam, wiadomo młodzi lubią naśladować starszych - to Beach Boys i ten łobuz McCartney dali im zły przykład. Sama piosenka owszem, owszem - no przynajmniej promuje zdrową żywność a nie jakieś czipsy i snikersy.
www.gmerke.com - Z uśmiechem przez życie
Awatar użytkownika
roman_gmerke
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:28
Lokalizacja: Radom

Re: Przy jedzeniu się nie śpiewa!

Post autor: roman_gmerke »

Następny wątpliwy utwór - zarówno gastronomicznie jak i od strony prawnej. Marnotrawstwo miodu i samplowanie bzyczenia pszczoły bez zgody owada. Do zobaczenia w sądzie. Albo w sadzie.

www.gmerke.com - Z uśmiechem przez życie
ODPOWIEDZ