Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: mario995 »

No w sumie racja. Jak jestem fanem komercyjnego sukcesu Dawida P to trudno się z tym nie zgodzić. Teraz jeszcze cała ta grupka przekierowuje się w stronę krytyki rzeczywistości bo wolność, PiS itp xD
Ale całe to zjawisko opierające się na mechanizmie - gram trochę bardziej "skomplikowaną" muzykę niż jakaś Cleo czy inna Sylwia Grzeszczak więc jestem ARTYSTOM jest mega irytujące
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: jajca »

I kazdy z nich musi w ciagu kariery nagrac album z coverami niemena, osieckiej albo grechuty zeby spotegowac poczucie krecenia sie w kolko
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: ART »

czekam az oskar pro8l3m nagra taki album
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: jajca »

mario995 pisze: 26 cze 2022, 20:18 Ale całe to zjawisko opierające się na mechanizmie - gram trochę bardziej "skomplikowaną" muzykę niż jakaś Cleo czy inna Sylwia Grzeszczak więc jestem ARTYSTOM jest mega irytujące
I najlepsze jest to, ze ta muzyka nie jest ani troche skomplikowana, melodie i przebiegi akordowe sa przewidywalne i szczątkowe, nie ma zadnych nieoczywistych zabiegow kompozycyjnych co jest skrzetnie tuszowane tzw. klimatem, a jakas kawiarniana nastrojowosc jest automatycznie interpretowana jak wyzwanie dla sluchacza, mimo ze jest raczej na odwrot

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
ART pisze: 26 cze 2022, 20:33 czekam az oskar pro8l3m nagra taki album
No oskar sie wpierdoli w jakis projekt typu "albo inaczej" zeby zaakcentowac swoje aspiracje do Kultury Wysokiej i to raczej kwestia czasu
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: Godhand »

jajca pisze: 26 cze 2022, 20:37 No oskar sie wpierdoli w jakis projekt typu "albo inaczej"
A to już nie nagrali takiego? Niezłego zresztą.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:50 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: szpilman »

Pierdu pierdu
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: ART »

lepiej wroc do tematow o sraniu i waleniu konia
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: Parlae »

Hejty na Radiohead ehhh :crazy:
Ślizgawka cały czas mnie zaskakuje. :lol:
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: 8na10 »

Godhand pisze: 26 cze 2022, 16:13 Teraz jazz, bo jestem po prostu chyba za tępy na tę muzykę
może po prostu jej źle słuchasz. jazz po prostu ma lecieć w tle, a jak jest to jakiś skomplikowany jazz to albo ma lecieć w tle, albo się w niego wsłuchujesz, nic pomiędzy. imo najlepsze co się rpzytrafiło jazzowi to elektryczny okres milesa gdzieś tak 68-75. tak jak wiele awangardowych rzeczy trzeba "zrozumieć" i wówczas można mówić o jaimś byciu "za tępym", tak z jazzem jest w ogóle inny case wg mnie, to trzeba poczuć, skumać że ta muzyka jest tu i teraz dla ciebie, a nie ty dla niej. cała tajemnica jazzu polega na tym że jej nie ma. odpalam dark magusa i po prostu żyję chłopie. to jest taniec, to jest życie chłopie.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: yytr »

polski hh wiadomo
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: Sotnikov »

jak dla mnie to rzeczy synthpopowe, the weekend wyczerpał temat, a już przy dua lipie byłem mocno zmęczony
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: 8na10 »

również podbijam, reanimowanie trupa

jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: sebring »

8na10 pisze: 27 cze 2022, 16:47 może po prostu jej źle słuchasz. jazz po prostu ma lecieć w tle, a jak jest to jakiś skomplikowany jazz to albo ma lecieć w tle, albo się w niego wsłuchujesz, nic pomiędzy. imo najlepsze co się rpzytrafiło jazzowi to elektryczny okres milesa gdzieś tak 68-75. tak jak wiele awangardowych rzeczy trzeba "zrozumieć" i wówczas można mówić o jaimś byciu "za tępym", tak z jazzem jest w ogóle inny case wg mnie, to trzeba poczuć, skumać że ta muzyka jest tu i teraz dla ciebie, a nie ty dla niej. cała tajemnica jazzu polega na tym że jej nie ma. odpalam dark magusa i po prostu żyję chłopie. to jest taniec, to jest życie chłopie.
podpisuje sie, pięknie wyjaśnione, choć mój ulubiony miles to zdecydowanie tribute to jack johnson. to jest właśnie ta muzyka do zycia
Parlae pisze: 27 cze 2022, 12:59zaskakuje.
elaborate
co ci przeszkadzają hejty na radiohead, co jest złego w tym że nie powielam opinii jakiś piczforków czy rymów z pizdy
jest bardzo dużo ludzi którzy nie lubią radiohead, łatwo jest nie lubić pedalskiego falsetu yorke'a
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: jajca »

No wycie jorka to bono po udarze, ale przeciez nie o to tam chodzi
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: 8na10 »

to o co tam chodzi? serio pytam, przecież to jest typowe najtisowe brytyjskie męczenie buły
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: jajca »

te z najntisow, do ktorych chyba zreszta teraz sie srednio przyznaja - byc moze, chociaz konstrukcja takiego "paranoid android" troche umyka schematom, no i w sumie z grubsza cokolwiek mozna podsumowac ze to "typowe jakiestam meczenie buly" (co fani CIEZKIEJ MROCZNEJ MUZY pewnie nieraz slyszeli).
no ale jednak zakladam ze rozkminiajac legacy mamy na mysli bardziej Kid A (ewentualnie amnesiac i HTTT, bo skupianie sie na "creep" to jakis niemowlecy level wtajemniczenia), a tam przeciez nawet poszczegolne utwory nie sa do siebie ni chuja podobne, masz otwieracz z manipulacjami glosem wymyslajacymi Jamesa Blake, jakis kawalek osadzony na massiveattackowym groovie, inspiracje Warpem, ambientowe plamy, a'la IDM na samplu z Paula Lansky'ego. kazdy z trackow tam ma inne spektrum inspiracji, a jednak trzymaja sie kupy jako calosc.
Tekst, ze nie lubie wykonawcy x bo nie podoba mi sie czyjstam glos (i nie mowimy tu o "tradycyjnym popie" w stylu piosenki aktorskiej ani o folkowym bardzie) przypomnial mi felieton wokalistki Closterkeller w bodajTeraz/Tylko Rocku sprzed kilkunastu lat, gdzie rozkminiala, ze zawsze sluchajac muzyki skupiala sie tylko na spiewie, ale odkad postanowila zwrocic uwage tez na gitarke to objawily jej sie nowe lądy i horyzonty, eureka, czytelnicy polecam wam podobny eksperyment, zobaczycie jak fajnie, i mowimy o osobie robiacej takie rzeczy zawodowo niby
Spoiler
Inspiracją do napisania tego tekstu była dla mnie moja niedawna rozmowa z pewnym gitarzystą, który puścił mi utwór swojego zespołu. No, wszystko ładnie – powiedziałam – ale ten wokalista śpiewa dokładnie jak (tu wymieniłam dane personalne pewnego superpogardzanego przeze mnie wykonawcy) i tak żenująco psuje klimat numeru, że ból... Ha! – odpowiedział mój rozmówca. Fakt! Jak najbardziej masz rację. A ja tego nigdy nie zauważyłem... No moc po prostu! Przez tyle lat tego nie słyszał, bo dla niego cała reszta była istotą utworu. A wtedy ja posłuchałam pozostałych rzeczy do tej pory schowanych dla mnie pod obleśnym sposobem interpretacji wokalisty. No i nagle usłyszałam bardzo fajny, sensowny kawałek. (...) A dlaczego w ogóle o tym piszę? Otóż dlatego, aby natchnąć kogoś może takim pomysłem, żeby posłuchać znanych nam piosenek, tak na siłę wręcz zwracając uwagę na inne składowe kompozycji. Ja tak zrobiłam. Normalnie odsłoniły mi się światy równoległe Na przykład jaka super gitara jest w "Sweet Child O' Mine", o łał".
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: Parlae »

Jajca wyczerpał temat. Kid A to szczyt muzyki post-rockowej, wprowadził elektronikę do rocka we współczesnym stylu. OK Computer podobnie, zainspirowało mnóstwo artystów. Wpływu Radiohead na rozwój rocka nie sposób nie docenić. I chociaż nie jestem ich wielkim fanem, tj. nie słucham ich dużo, to po prostu szanuję grupę i tyle.

A już tak lekko osobiście, to mam wrażenie, że Ty sebring i instinkt to hejtujecie 95% muzyki. Nie wiem czego słuchacie, nie interesuje mnie to, ale muzyka to nie arkusz excela. Nie podoba mi się głos, bit, niewiemco więc guwno. Bardzo analityczne podejście bez dania tak naprawdę szansy.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: sebring »

gdybym podchodził do muzyki analitycznie to bym nie słuchał tak prostego muzycznie gatunku jak rap XDD

co to w ogóle za argument z dupy, z samego roku 2022 mam mnóstwo płyt wypisanych w tematach o najlepszych tegorocznych albumach. to że nie jaram się kazdym albumem jima jonesa z tego roku jak thed nie oznacza że jestem krytyczny wobec wszystkiego XDDD
jajca pisze: 28 cze 2022, 10:02 Tekst, ze nie lubie wykonawcy x bo nie podoba mi sie czyjstam glos (i nie mowimy tu o "tradycyjnym popie" w stylu piosenki aktorskiej ani o folkowym bardzie) przypomnial mi felieton wokalistki Closterkeller w bodajTeraz/Tylko Rocku sprzed kilkunastu lat, gdzie rozkminiala, ze zawsze sluchajac muzyki skupiala sie tylko na spiewie, ale odkad postanowila zwrocic uwage tez na gitarke to objawily jej sie nowe lądy i horyzonty, eureka, czytelnicy polecam wam podobny eksperyment, zobaczycie jak fajnie, i mowimy o osobie robiacej takie rzeczy zawodowo niby
thom yorke nie jest jedynym aspektem ich muzyki ktorgo nie lubię, akurat amnesiac to jedyna ich płyta która uznaje za bardzo dobra, kid a też jest w porządku
a reszta jest po prostu najzwyczajniej w świecie nudna dla mnie
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Gatunki muzyczne, które was nudzą.

Post autor: Yayo »

XDDDDD ALE BEKA NORMALNIE XD
Radiohead świetna dyskografia, ale raczej dla starszego słuchacza.
ODPOWIEDZ