[gatunek] Jazz

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

karola68
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2022, 19:05

[gatunek] Jazz

Post autor: karola68 »

Nie zauważyłam tematu więc zakładam...

Piosenka "Oczarowanie" (oryg. Fascination - Nat King Cole) w wykonaniu Olgi Bończyk, która czaruje swoim aksamitnym głosem... 💕🔥 w jazzowym wydaniu a'capella na 6 głosów w aranżacji Jacka Zameckiego.

Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [gatunek] Jazz

Post autor: sebring »

wróciłem sobie ostatnio do elektrycznego milesa i przypomniałem sobie jak genialną płytą jest dark magus, aż zainspirowało mnie do ustawienia nowego podpisu

słuchajcie tego, bo urywa jajca
co pan Ale Foster odjebal tutaj na perkusji to klekajcie narody
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [gatunek] Jazz

Post autor: jogi »

Z dwójki wielkich wolę Coltranea. Love Supreme jest imo kozakiem nad kozakami.
A jeżeli jesteśmy przy perkusjonaliach to moje Top 3 to EABS 2061, Gogo Penguin i The Epic Washingtona. Chociaż jazz jest akurat kopalnią takich albumów. Ale te trzy to pewne szaleństwo. Ogólnie nie widzialem na żywo nikogo kto by to lepiej robił niż Rak z EABS. Nawet na ostatnim WSJD byłem na McCravenie i kwartecie Theo Crockera gdzie Ode na perkusji odpierdalał nieziemskie rzeczy, to jednak Rak jest kurwa equal z tymi panami i ma jeszcze ten europejski i młody sznyt.

Jestem fanem serii Jazz is dead ale nie będę polecał bo no ejest to lekkostrawne i proste tym bardziej że seria ma już 12 voluminow. Ale są tam takie cudeńka jak:
https://youtu.be/OB_mPEeErnc
I mimo że unika wokalnego jazzu który zazwyczaj jest mocno pretensjonalny to na takie smarki puppy zawsze wyłożę hajs:
https://youtu.be/d0Ua9xZP6Lw
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [gatunek] Jazz

Post autor: 8na10 »

sebring pisze: 12 lip 2022, 18:56 genialną płytą jest dark magus
:bowdown:

chyba jego najlepsza płyta live, w ogóle to nagranie to życie chłopie
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ