Dobre, bo polskie!

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
federalny
Posty: 307
Rejestracja: 03 maja 2019, 20:44

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: federalny »

darie zawialow lubię
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: cukier »

badi pisze: 28 maja 2019, 19:54 no to mam kilka pytań, bo wielu z tych, których wymieniłeś chciałbym lepiej poznać i nie wiem od czego zaczynać. jopkowa, hey i sistars. co tutaj szczególnie polecasz tak na początek?
jakoże ci nie odpisał, to powiem tak - hey nie stoi w miejscu i każda płyta jest inna a największy szok mają ci, którym w głowie tylko groungowe granie z pierwszych dwóch płyt wydaje się być jedynym słusznym i nagle wjadą na ostatnią wydaną przez nich płytę błysk - zalecam zapoznanie się z całością samemu, po kolei ;)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: badi »

[mention]sugarhill_notausgang[/mention] jak Ci podeszła ta nowa płytka od Maseckiego i Młynarskiego? w piątek wybieram się na koncert to dam znać jak chłopaki wypadają live
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: sugarhill_notausgang »

Hej e-kolego [mention]badi[/mention], dzięki za przypomnienie, że ta płyta już wyszła, bo mi uciekła data premiery. Zamówię sobie dzisiaj, odbiorę w piątek i posłucham w weekend. Zazdroszczę - u mnie w mieście Jazz Band Młynarski-Masecki gra dopiero w styczniu, oczywiście mam już kupione bilety.
Za to niedawno byłem na Maseckim i jego trio, grali suity z "Muzyki na wodzie" Händla, skomponowane w XVIII wieku i zaaranżowane przez Maseckiego na coś w okolicach freejazzu. To było popierdolone! Wszyscy byli zachwyceni, ja z piwkiem, starsze panie w garsonkach, różni ludzie, wszyscy uśmiechnięci i oklaskiwali na stojąco. Masecki jest mocno pojebanym gościem z wielkim talentem, jestem fanem.

Z innej beczki to kilka miesięcy temu wyszła wspólna płyta Mazolewski/Porter "Philosophia" i sporo słuchałem tego albumu. Jazzman z rockmanem nagrali płytę bardzo bluesową, a momentami wręcz przebojową. Moim zdaniem na pewno warto sprawdzić.

Sorry, że nie odpisałem wyżej, ale czasami tak mam, że mi się czegoś nie chce, poza tym nie czuję się na siłach, żeby polecać konkretne albumy, bo coś co mi się może bardzo podobać Tobie może nie siąść, ja bym sprawdzał po prostu debiut i jak zaciekawi to jechać z tematem. Chociaż widzisz, Tobie się podoba "Shy Albatross"(zgadzam się, przepiękna płyta), a pierwsze solo Natalii "Maupka comes home" to eksperymentalne połamane beaty od Envee'ego, więc kompletnie co innego. Drugie solo "Gram duszy" już bardziej piosenkowe, ale wciąż niebanalne, wręcz lekka alternatywka - mi się akurat bardzo podoba - dużo bardziej, niż pierwsze. Sprawdzałeś Chodź tu od Pauliny Przybysz? Jak nie, to koniecznie, wielka mieszanka, od hip hopu przez rock do alternatywy. Dobra lecę myć gary, jeszcze sobie popiszemy w tym temacie, elo.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: badi »

byłem na koncercie i było super. fantastyczna konferansjerka ze strony młynarskiego, z poczuciem humoru na poziomie rzecz jasna. mimo, że chłopacy wykonywali pierwszy raz ten materiał to poszło im bardzo elegancko i praktycznie bezbłędnie. 10 osób na scenie zawsze robi na mnie wrażenie, a miłą niespodzianką było dla mnie to, że wśród ziomków z trąbkami był też kuba więcek (o czym wcześniej nie wiedziałem), który rok temu grał na głogowskich spotkaniach jazzowych i zarówno wtedy jak i teraz rozjebał system. to jak wylewa się energia z tego dzieciaka jest niesamowite. gorąco polecam koncerty grupy jazz band młynarski-masecki
Awatar użytkownika
Pawloom
Posty: 15
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:01

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: Pawloom »

Wszedłem w temat, i niemal od razu się na Was zawiodłem. Jak można było tu tego nie umieścić? Tak między stopą a werblem, to ten album powinien otwierać temat.



Jeżeli miałbym zabrać ze sobą trzy płyty na bezludną wyspę, to byłyby to właśnie Ptaki, Gry studyjne Noona i pewnie coś z rapu, ale tu miałbym ciężki orzech do zgryzienia.
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: strandmon »

odswiezam temat bo chcialem zostawic bowdown dla albumu 1984 [+24] rapera surowa kara za grzechy ktory uczynil moje sniadanie magicznym
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: zuperhero »

oo, to ja, korzystając z okazji, spropsuje album Reni Jusis - Elektrenika: troszkie kiczowate brzmienie house'u/deep-house'u z wczesnych lat 2000, osobiście kojarzy mi się z młodymi ludźmi, drineczkami w lounge barach, wakacjami, ugólnie nastrajająca pozywtywnie bezstroska, a przede wszystkim muzycznie buja jak nie wiem. I oddzielny props dla pani Renaty, za to że w większości sama to wyprodukowała
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 817
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: tomek5lg »

A taki zespól jak rysy, bokka, kamp ktoś kojarzy? pare kawałków mocno siadlo mi na bani i odświeżam je sobie do dzisiaj. Zajebista odskocznia od polskiego rapu :D


https://www.youtube.com/watch?v=VofY1PW ... Rysy-Topic
https://www.youtube.com/watch?v=OkgJsxHi6RY
https://youtu.be/aflmCuUfq-I
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: clockers »

Rysy pierwsza płyta barrdzooo.
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:13 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 817
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: tomek5lg »

klimat w tym numerze z koncertu musi być zajebisty jak by się to sprawdziło na sluchawkach w normalnej wersji. Blisko mam do Krakowa a nie ogarnąlem nigdy żeby pojechać tam na taki koncert, w sumie zazdro


https://youtu.be/gNesCS-XKGQ
a tutaj jeszcze link do mini koncertu kampu w alpach, kozaczek jak ci ludzie się tam bawią w zimie :lol: jaram się ogólnie że mamy taką muzyke w kraju na dobrym poziomie.

Rysy w prozak 2.0 w krk na -2 zrobily dobra bibke
prozak kojarze ale nigdy nie bylem tam na koncercie, ciekawe co się dzialo:)
Florek
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:25

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: Florek »

SPOIWO i ich płyta Martial Hearts
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:13 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: emcess »

bokka to moze zostac w 2013, debiut kampu i rys bardzo dobre plyty

ode mnie:
https://youtu.be/KketXRiPttQ
Obrazek jebac kiboli
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:13 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: emcess »

chyba nie, ale chodziło mi że te wszystkie nowe single właśnie są taką muzyczką do filmiku gonciarza, średnie w porównaniu do płyty
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: baqlashan »

instinkt pisze: 07 maja 2019, 1:29 ja się strasznie jaram Ramoną Rey
oj tak, najlepsza z tych typiar co se spiewaja swoje głodne kawalki, dobre dźwięki wykrecone potrafi z siebie wydobyć no i genialne podkłady muzyczne ala jakieś french electro

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
hayanawama pisze: 24 mar 2021, 10:46 Z takich ciekawych polkich wynalazków to jeszcze polecam zespół Hańba!
żyda bić bardzo spoko numer i świetnie zaaranżowany jest, ale sprawdziłem se płytke i jest taka meh, tylko kilka ciekawszych momentow, na dłuższą metę męczące rzępolenie imo, a potencjał płynący z samego konceptu ów zespołu był wielki

Dodano po 33 sekundach:
mql pisze: 07 maja 2019, 9:27 Kabaret Starszych Panów - najlepsi polscy teksciarze kiedykolwiek
belmondo

od siebie polecam polski zespół światowego formatu, ceniony na całym świecie - KROKE

ich płyta "Trio" to oczywiście najlepsze muzycznie co się przytrafiło rzeczpospolitej, katuje od kilku lat i do tera mi sie nie znudził ani o jotę

https://youtu.be/iKkSZY9a_6Y?t=123
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 817
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: tomek5lg »





daje rade, na koncercie pewnie będzie ładnie banglać.
olik
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:22

Re: Dobre, bo polskie!

Post autor: olik »

autopromocja
ODPOWIEDZ