[gatunek] K-pop

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

[gatunek] K-pop

Post autor: #23 »

Ten temat musiał powstać i pewnie sporo ludzi ma teraz XD na twarzy. Słucha ktoś?
Ukradzione z Wikipedii pisze:K-pop (/keɪ pɔp/, akronim od ang. Korean pop[1]; hangul 케이팝, keipab) – gatunek muzyki popularnej, który powstał w Korei Południowej[2], absorbując takie elementy muzyki jak dance-pop, ballada popowa, electropop, rock, jazz, pop opera, hip-hop, współczesny rhythm and blues czy muzyka klasyczna. Gatunek ten pojawił się wraz z jedną z pierwszych grup K-popowych, Seo Taiji and Boys, która powstała w roku 1992. Ich eksperymenty z różnymi stylami muzyki „przekształciły scenę muzyczną Korei”[3]. W rezultacie włączanie zagranicznych elementów muzycznych stało się powszechną praktyką wśród artystów K-popowych[4].


Cukier jak to czytasz to mam nadzieję że nie dostałeś zawału przez ten temat XD
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: K-pop - Offtop

Post autor: cukier »

czy to ten piękny gatunek z czaciku??? :bowdown:
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: K-pop - Offtop

Post autor: Kalom »

Jestem fanem
:joint: [*]
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: K-pop - Offtop

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

jak ktoś puści to lubię posłuchać, tak sam z siebie to nigdy nie słuchałem :D. Jeśli już to bardzo lubię k-rock/metal
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 18:37 przez ToMojaStaraKsywka, łącznie zmieniany 1 raz.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
ngbijhoni
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwie 2019, 1:21

Re: K-pop - Offtop

Post autor: ngbijhoni »

przeciez ten kawalek to jest pierdolony majstersztyk. chuj tam w ten tekst. laski poruszaja sie tak pieknie do tego kawalka i wszystko wspolgra prawie jak w legendarnym klasyk bounce by the ounce. kawalek dla mnie to 9/10 i tzw rozpierdalacz na obecna chwile
straciłem życie, czas by nowe zacząć teraz
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: K-pop - Offtop

Post autor: miku »

ide na koncert Blackpink za niecaly miesiac. ;-)
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: K-pop - Offtop

Post autor: svnchez »

Nie jestem fanem gatunku, ale kilka razy zdarzyło mi się z własnej woli przesłuchać to:



refren benger, ale to jedyny utwór jaki znam
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: K-pop - Offtop

Post autor: przedszkolanek »

Za specjalnie się nie znam, ale ostatnio przesłuchałem sobie dwie epki, o których było dość głośno.
O ile całościowo to dla mnie zbyt cukierkowate, to pod względem produkcji, zwłaszcza wykonawczej to jest świetne, rzadko która płyta w zachodnim mainstreamie jest pod tym względem tak dopieszczona.
btw zna ktoś kpop w mniej "milenialsowatym" wydaniu?
Spoiler
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: K-pop - Offtop

Post autor: crbn »

To BTS niewiarygodne liczby robi, obecnie chyba tylko Ariana Grande może się z nimi równać pod względem sprzedaży.
Ta nowa płyta BTSu jest chyba nawet dużo lepiej wyprodukowana niż thank you, next, ale nie mógłbym na co dzień słuchać czegoś, co nie jest angielskie/hiszpańskie. Fajnie se puścić dla produkcji, ale zbyt cukierkowaci wydają się sami wokaliści.

A samego k-popu nie słucham, ale niektóre Azjatki to... :oops: :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: K-pop - Offtop

Post autor: przedszkolanek »

crbn pisze: 28 kwie 2019, 22:30 Ta nowa płyta BTSu jest chyba nawet dużo lepiej wyprodukowana niż thank you, next
zdecydowanie

mi tam nawet nie przeszkadza, że oni nawijają po koreańsku w większości, ale za słodkie to.

btw a z liczbami to nie jest tak, że oni mają łatwiejszy dostęp do rynku chińskiego?
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: K-pop - Offtop

Post autor: crbn »

przedszkolanek pisze: 28 kwie 2019, 22:34 btw a z liczbami to nie jest tak, że oni mają łatwiejszy dostęp do rynku chińskiego?
Być może, ale oni mają masę fanów USA czy Europie. Nie wiem jakim cudem, ale kilka razy w tygodniu jakieś hashtagi z BTS i chińskimi znaczkami są w trendach USA czy Polski, a czasem nawet całego świata. Szalone, nie mam pojęcia, skąd ten fenomen się wziął. A, no i sam rynek koreański też jest ogromny.
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: K-pop - Offtop

Post autor: przedszkolanek »

To wiadomo, ale liczba nastolatków US & UE jest skończona i pewnych liczb się nie przekroczy, mnie się zdaje, że te ruchy w sporej mierze muszą być kręcone w Chinach
Sam rynek koreański za ogromny nie jest, 50 mln (dzieciaków pewnie 20%) z Japonią będzie sporo więcej co prawda, ale nawet to chyba jak rynek niemiecki ze Skandynawią z Beneluxem może, do US nie powinno być nawet podjazdu.
crbn pisze: 28 kwie 2019, 22:36 Szalone, nie mam pojęcia, skąd ten fenomen się wziął
Dobra produkcja, cukierkowe brzmienie, pasujący małolatom wizerunek i chyba przede wszystkim olbrzymie pieniądze wpompowane do przemysłu muzycznego przez tamtejsze państwo i korporacje. Miało być kulturalne soft power w Azji Wschodniej (zwłaszcza prestiżowa rywalizacja z Japonią + zadawnienia historyczne, może też coś z drugą Koreą), a wyszedł biznes na skalę światową.
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: K-pop - Offtop

Post autor: crbn »

No ale w Chinach nie mają Spotify/youtube'a etc. A to przecież z tych platform tylko zliczają się sprzedaże streamingowe.
przedszkolanek pisze: 28 kwie 2019, 22:50 i chyba przede wszystkim olbrzymie pieniądze wpompowane do przemysłu muzycznego przez tamtejsze państwo i korporacje.
O, to jest trafne spostrzeżenie chyba. Oni istnieją od 2013 i pierwsze lata mieli suche. A potem boom i nagle lądują na piątym miejscu najbardziej wpływowych ludzi w Korei według Forbesa. :dunno:
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: K-pop - Offtop

Post autor: przedszkolanek »

No ale w Chinach mają chyba jakieś platformy własnej roboty i w statystykach sprzedażowych to może być wliczane, a poza tym Chiny nie Korea oni przecież mają dostęp do platform zachodnich, utrudniony i ograniczony na pewno, ale jak komuś zależy to dojdzie, a że Chińczyków jest miliard to i dużo dochodzi
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: K-pop - Offtop

Post autor: miku »

Rynek koreanski jest ogromny rowniez w Europie. Siedziba mojej pracy znajduje sie tuz obok Mercedes Benz Areny. BTS grali tam dwa koncerty pod rzad i wyprzedali obydwa koncerty w minute (a bilety na kpopowe gwiazdy sa mniej wiecej dwa razy drozsze niz na te amerykanskie), cos co zaden Drake ani Ariana Grande nie potrafia zrobic w Europie. A i na pewno maja najbardziej fanatycznych fanow - koncert byl bodajze w poniedzialek albo wtorek, a pierwsze namioty rozbilte byly juz w piatek. W dniu koncertu o godz. 11 bylo juz tyle osob przed hala, co normalnie jest godzine przed koncertem. Zreszta mediamarkty maja juz oddzielny dzial z albumami kpopowymi i merchandisem, ktory jest naprawde bardzo drogi. Kpop jest potega w Europie i Stanach.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: K-pop - Offtop

Post autor: svnchez »

W Ameryce Południowej też jest straszna moda na Koreańców, ostatnio nawet są wyżej oceniani niż ludzie z Europy i sporo w tym zasługi k-popu.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: K-pop - Offtop

Post autor: ricky »

k-pop ogólnie ma chyba najsilniejszy fandom w muzyce, za parę lat to będzie osobna subkultura, o ile już tak nie jest. mam koleżankę k-poperkę (chyba tak o sobie mówią xD), wytłumaczyła mi, że to działa mniej więcej na takiej zasadzie: te wszystkie grupy i muzycy to produkty rynku koreańskiego, jak coś komuś z góry nie pasuje to wypierdalasz z muzyki na zawsze, idzie w to ogromny hajs i poświęcenie k-popowców, więc fani po prostu starają się jak najmocniej wspierać swoich ulubieńców. taki fandom jest nie do rozjebania, bo nie jest tak, że po prostu słuchasz sobie k-popu, bardziej to jest wielkie wsparcie dla samych artystów, wiecie ocb. sam się zdziwiłem, że to tak wygląda, bo nigdy mnie to nie obchodziło i trochę byłem zaskoczony
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: K-pop - Offtop

Post autor: Raph »

"Outro: Her" to jeden z najfajniejszych tracków rapowych, jakie słyszałem w ostatnich latach. Zero ironii. Świetny bit kojarzacy się trochę ze złotymi czasami takich producentów jak Illmind i S1 plus naprawdę mega fajne flow raperów.

Polecam sprawdzić:
...
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1404
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: K-pop - Offtop

Post autor: ffeee »

Kpop na forumku, nigdy bym się nie spodziewał :bowdown:

Nie wszystko jest takie cukierkowe, w tym momencie to jest na tyle płodny "gatunek", że każdy znajdzie coś dla siebie, od agresywnego rapu, przez cukierkowe teledyski i house do świetnego R&B i indie.





Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: K-pop - Offtop

Post autor: przedszkolanek »

ja pierdole, jaki tam hajs idzie na realizację i te sprawy :shock:
co za poziom :bowdown:
istnieje w ogóle coś takiego jak koreański Thugger, Future czy Carti? Chodzi mi o styl i brzmienie a nie pozycję na scenie
ODPOWIEDZ