The Beatles czy Kraftwerk?

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Który zespół wywarł większy wpływ na ukształtowanie się współczesnej muzyki?

The Beatles
26
52%
Kraftwerk
24
48%
 
Liczba głosów: 50

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: lygrys »

Postanowiłem założyć ankietę, która na pierwszy rzut oka może wam się wydać mocno kontrowersyjna, ale jestem ciekawy waszych głosów i opinii, bo spotkałem się z tezą, że zespół The Beatles wcale nie jest najważniejszym zespołem dla historii współczesnej muzyki, dlatego wprost was zapytam:

Który zespół wywarł większy wpływ na ukształtowanie się współczesnej muzyki, a zatem jest najważniejszym zespołem w historii?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: exyou »

Nie no The Bealtes zdecydowanie, Kraftwerk ukształtował muzykę elektroniczną raczej.
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: DwaRazy »

oba przehajp, oba nadal bardzo dobre, beatles mieli wiekszy wpływ
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: Blazfm »

Czemu przehajp? xd
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: exyou »

Beatles przehajp no nieźle, to kto był większy od nich w takim razie?
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: vampmoney »

Blazfm pisze: 15 maja 2020, 14:08 Czemu przehajp? xd
Awatar użytkownika
SaintJust
Posty: 72
Rejestracja: 26 maja 2020, 23:57

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: SaintJust »

oczywiście że Kraftwerk
Nie ma wolności dla wrogów wolności
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: DwaRazy »

bitels to nie są najlepsze rzeczy z rocka, nie cisnalbym na nich jak quincy jones, nadal bardzo lubię, ale przehajp
zresztą dziwi mnie, że ktoś to uznaje za kontrowersyjne stwierdzenie, chyba każdy zdaje sb sprawę, że ich popularność nie była czysto muzyczna, chyba że z innej perspektywy braliście słowo przehajp niż ja
jak pisałem o kraftwerku miałem pewnie na myśli ich krautrockowych kolegów, ale kraftwerk odbił na tyle, że faktycznie w swoim czasie nie mieli sobie równych w swojej bajce
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: jajca »

wlaśnie na tym polega fenomen Bitelsów, że z której strony popatrzysz, to nie ma się czego przyjebać. Idealnie logiczna i konsekwentna dyskografia, gdzie brakuje flopów, a kolejne rzeczy wynikają z poprzednich, praktycznie każdy ich album jest jakimśtam archetypem, później wielokrotnie powielanym. trzech stylowych i bardzo wszechstronnych songwriterów (czerpiących od awangardy i minimalizmu po wodewil, od motown po muzykę hinduską), dla fanów pięciolinii masa pojebanych zmian akordów i zabaw z metrum, dla fanów "ładnych brzmień" wymuskane, kalejdoskopowo urozmaicone i przejrzyste aranżacje, dla "modernistów" dużo pionierskich eksperymentów produkcyjno-dźwiękowych (Tomorrow Never Knows nawet teraz wypuszczone przez band o zbliżonym statusie budziłoby szok, a co dopiero w jebanym 1966). Jedynie fani masturbacyjnych, kilkudziesięciominutowych instrumentalnych solówek muszą obejść się smakiem, bo tu przewaga treści nad formą jest przytłaczająca jak nigdzie indziej.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: cukier »

zestawienie beatlesów i kraftwerku to chyba powinno być przestępstwo. dwa różne gatunki, dwa różne style. już nie ma co wspominać o poziomie popularności, gdzie jak to lennon powiedział, że byli bardziej popularni od samego jezusa xD wyniki wyszukiwania w google, liczba odtworzeń i wiele innych (oczywko ocen) przedstawia sytuację. to jest cały świat kontra 3 kraje niemieckojęzyczne.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9942
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: ART »

ale nie chodzi o to kto jest popularniejszy tylko kto bardziej wplywowy, no i bez przesady ze kraftwerk to jakas ciekawostka znana w 3 krajach
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 335
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: sychy »

Gdyby nie Kraftwerk nie było by hip-hopu
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: Chojny »

nie cisnalbym na nich jak quincy jones
z tym hejtem quincy'ego to chodziło o to, że bitlesi byli marnymi muzykami sesyjnymi i trudno się z nimi pracowało, co akurat w żaden sposób nie jest kontrowersyjne - jeśli chodzi o instrumenty to każdy z nich był JACK OF ALL TRADES, MASTER OF NONE, a ich geniusz wyłaniał sie w momencie gdy siadali coś sobie sami napisać dla samych siebie. ale media podchwyciły i napompowały jak to QUINCY NIE LUBIŁ BEATLESÓW MOCNO

szokuje mnie aż tak dużo głosów na kraftwerk :shock: . szanuję ich bardzo, ale jakby tak usiąść i rozpisać wszystkie trendy/gatunki/nurty zainicjowane albo chociaż przewidziane przez fab 4 to nikt absolutnie nie ma szans w tym porównaniu. nawet jak weźmie się dzisiejsze większe postaci indie popu/soft rocka/neo psychodelii/lofi/chamber popu itd to te inspiracje dziś (jebane pół wieku później) są nawet silniejsze niż kiedykolwiek. poza tym wpływ bitlesów mocno wykracza poza zapoczątkowywanie nowych nurtów muzycznych, tu chodzi o zupełnie nowatorskie rozwiązania techniczne, post produkcyjne, aranżacyjne itd

oczywiście można argumentować, że ich pomysły nie zaistniałyby bez napędzających ich pomysłów phila spectora czy briana wilsona, no ale wiecie co jest również wyolbrzymieniem? przypisywanie istnienia całej elektronicznej muzyki popularnej krafwerkom

ale bez hejtu, chętnie przeczytałbym tutaj argumenty za głosowaniem w ankiecie na opcje niemiecką (hehe)
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: DwaRazy »

Chojny pisze: 06 lip 2020, 17:40 z tym hejtem quincy'ego to chodziło o to, że bitlesi byli marnymi muzykami sesyjnymi i trudno się z nimi pracowało, co akurat w żaden sposób nie jest kontrowersyjne - jeśli chodzi o instrumenty to każdy z nich był JACK OF ALL TRADES, MASTER OF NONE, a ich geniusz wyłaniał sie w momencie gdy siadali coś sobie sami napisać dla samych siebie. ale media podchwyciły i napompowały jak to QUINCY NIE LUBIŁ BEATLESÓW MOCNO
dzięki za doprecyzowanie, 5
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: lambiczi »

Szokuje mnie temat a tym bardziej wyniki ankiety, bo nie znam żadnej piosenki zespołu Kraftwerk.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: Jasek »

To całkiem ironiczne, będąc na rapowym forum
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: chujkurwa »

juz wyrownalem
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: baqlashan »

nie chce mi się wchodzić w debatę dlaczego bitelsi to najważniejszy zespół XX w. a kraftwerk jeden z największych przehajpów któremu przypisuje się cudze zasługi, ale powiem jedno - wracasz dzisiaj do bitelsów i to nadal bangla, to są piosenki nieśmiertelne, a te pierdzenie kraftwerka budzi uśmieszek politowania co najwyżej
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: mbunt »

Bitelsi sie okropnie zestarzeli imo
Ostatnio starszym członkom mojej rodziny puszczalem playliste gdzie ukradkiem wrzucałem Greatest Hits zespołu z Liverpoolu wmawiając im że to nutki moich znajomych i zgodny hejt leciał (nawet pomimo deklarowania że no tak tak Beatles super zespół wspaniałe czasy pamiętam to dobrze)
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: Kacper »

to teraz puść im kraftwerk
ODPOWIEDZ