[gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

romperstomper
Posty: 29
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:35

Re: [gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Post autor: romperstomper »

czemu 88nsm nie dzialaja linki do pobierania?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Post autor: zemsta1kadluba »

Bisclavret pisze: 01 lis 2020, 7:50 To w ogóle ekipa ode mnie z dzielnicy, a część chyba nawet z osiedla obok. Rozkminilem teraz że Wikipedia mowi że wokalista walnął samobója :shock: .
O kurde to słabo bo PERŁA BOIZ czesto szło
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6205
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: [gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Post autor: FruitOffTheWall »

ma ktos mirrory bo oczywiscie z yt wszystko spada
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
SochaczefskiGrad
Posty: 19
Rejestracja: 20 paź 2021, 19:27

Re: [gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Post autor: SochaczefskiGrad »

Nie chcę mi się tworzyć nowego tematu, ale kojarzycie może taki zespół jak Sztorm 68? To był narodowo-komunistyczny (narodowo-bolszewicki) skinowski skład, który był zapiekle antysemicki, antyzachodni i z sympatią wspominał PRL. Nagrali nawet utwór „Dziękujemy” w hołdzie gen. Jaruzelskiemu i wszystkim, którzy pacyfikowali solidarnościową opozycję. Były też peany na cześć Husajna („Bohater”), Mieczysława Moczara („Sztorm 68”), czy zagrzewanie Polaków do szturmu na Berlin („Na zachód”). Dziwny miszmasz, połączenie nazizmu z komunizmem, nacjonalizmu z bolszewizmem, a i tak słuchali tego wielcy patrioci. Ogólnie niezłe śmieszki i folklor na polskiej scenie...
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: [gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Post autor: kid »

kojarzymy
Awatar użytkownika
DamianosWariatos
Posty: 31
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58

Re: [gatunek] RAC (Rock Against Communism)

Post autor: DamianosWariatos »

SochaczefskiGrad pisze: 16 kwie 2022, 21:13 Nie chcę mi się tworzyć nowego tematu, ale kojarzycie może taki zespół jak Sztorm 68? To był narodowo-komunistyczny (narodowo-bolszewicki) skinowski skład, który był zapiekle antysemicki, antyzachodni i z sympatią wspominał PRL. Nagrali nawet utwór „Dziękujemy” w hołdzie gen. Jaruzelskiemu i wszystkim, którzy pacyfikowali solidarnościową opozycję. Były też peany na cześć Husajna („Bohater”), Mieczysława Moczara („Sztorm 68”), czy zagrzewanie Polaków do szturmu na Berlin („Na zachód”). Dziwny miszmasz, połączenie nazizmu z komunizmem, nacjonalizmu z bolszewizmem, a i tak słuchali tego wielcy patrioci. Ogólnie niezłe śmieszki i folklor na polskiej scenie...
Bardzo dobry zespół. Poza utworami pokroju "Dziękujemy" reszta to mistrzostwo. A nazizmu tam nie ma, jak sam zauważyłeś, zespół odwołuje się do Mieczysława Moczara i wydarzeń z marca 1968 roku. Co do łączenia nacjonalizmu z bolszewizmem to nic nowego, w Rosji działała albo wciąż działa partia narodowo-bolszewicka z flagą podobną do flagi III Rzeszy, tyle, że zamiast hakenkreuza jest sierp i młot, także tego... 😁 Na ten temat można książkę napisać
W oczach społeczeństwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji do pedalstwa i kurestwa!
ODPOWIEDZ