[gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

[gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Dill »

w zasadzie jak w temacie, ale chodzi tak naprawdę w ogóle o country. czego warto posłuchać waszym zdaniem poza orvillem peckiem, bo tego znam i oczywistościami w rodzaju johnny'ego casha i dolly parton. też żadne pop-country. po prostu rasowe, dobre płyty z tego gatunku.
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: the »

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Angel Of The Morning. od Juice Newton
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Blazfm »

https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Chojny »

All my exes live in Texas like I'm George Strait
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: konrad »

Melduję się jako pierwszy cowboy RP
Bruce Springsteen - Atlantic City - takie lepsze Sun Kil Moon
Angels of Light - Song for Nico - najlepsza płyta Michaela Giry, change my mind
Kiss The Anus Of A Black Cat - Argonaut And Magneto - najlepsza fuzja neofolku z country jaką znam (King Dude to nuda)
Mark Lanegan - Creeping coastline of light - może nie do końca country, może trochę Tom Waits (może nawet bardziej)
DBUK - The Columbia Girl - mogłeś jeszcze to dodać z twórczości Munlego [mention]Blazfm[/mention]
The Coffinshakers- Phantoms of the Night - Transylwania, wampiry i karykaturalny mrok. Trochę gotyckie country, trochę psychobilly, trochę wczesny Johnny Cash. Głupie ale chwytliwe
Sturgill Simpson - Breakers Roar - na wcześniejszej płycie sprawnie reanimował outlaw country, ale może na forum o czarnej muzie lepiej będzie pasować country soul
Purple Mountains All My Happiness is Gone - druga po Orville'u najlepsza płyta country w tym roku
Wilco - Jesus, Etc. - herosi alt country, polecam gorąco też płyty ze starym angielskim lewakiem Billym Braggiem
Micah P. Hinson - The Day Texas Sank To The Bottom Of The Sea - kto nie płacze ten z policji
Mazzy Star - Give You my Lovin - neopsychodeliczne indie
Mekons - Trouble Down South - fuzja z post punkiem
Neko Case - Deep Red Bells - Anna Gacek zaprasza do audycji Aksamit
Violent Femmes - Hallowed Ground - college cow punk
Meat Puppets - Up on the Sun - college cow punk [2]

Mogę jeszcze dziesiątki linków wstawić : - ) może jak wrócę z pracy dodam klasyków
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Blazfm »

:oops:
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Bunnymen77 »

Nie przepadam, kiedyś kolega polecił mi biografie Johnego Casha (którego akurat bardzo lubię), męczyłem to chyba miesiąc, na koniec powiedziałem mu, że to gówno, okazało się, że wkrecał mnie, że to fajna kniga. Ogolnie nie przepadam za książkami muzycznymi, a tam od daty do daty, za dużo suchych faktów.

Od siebie mogę polecić wspomnianego Casha i czasami Mike Ness w solowych projektach mocno odpływa w jakieś country plumkanie.
Awatar użytkownika
joincik
Posty: 41
Rejestracja: 10 cze 2019, 12:28

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: joincik »

Songs: Ohia - Magnolia Electric Co. - moze nie typowa americana, ale takie alt-counry, troche folk, no i chyba najlepsza rzecz jaka mozna ogolnikowo podpiac w jakis sposob pod gatunek, jeden z moich ulubionych albumow ever
Grant Lee Buffalo - Fuzzy - troche zywsze, bardziej americana, album roku wg wokalisty wielkiego REM
Old 97's - Too Far To Care
Uncle Tupelo - obowiazkowo wszystkie albumy


pozdro dla wszystkich kowboi
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Dill »

ze swojej strony polecam nowy album george'a straita "honky tonk time machine", dla wszystkich lubiących tradycyjne brzmienie. przynajmniej w moim odczuciu, bo ja tak je rozumiem, a na country się nie znam :) świetny album od początku do końca.

do tego trafiłem dzisiaj na takiego gościa jak paul cauthen i jego płytę "my gospel". ma jeszcze na koncie epkę "have mercy" z 2018 roku. super rzecz ten pierwszy materiał. facet ze świetnym wokalem, ma w sobie coś z johnny'ego casha i elvisa.

polecam też płytę tylera childersa - "country squire".

wszystko oczywiście na spotify. jak macie coś, gdzie szarżują ostro na harmonijce to też podajcie.
Awatar użytkownika
TRIBUNAL
Posty: 77
Rejestracja: 08 gru 2019, 22:33

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: TRIBUNAL »

Agnostic Mountain Gospel Choir - Szczególnie płyta St. Hubert
Brother Dege - Szczególnie Trailerville & Folk Songs of the American Longhair
Cash Savage and the Last Drinks - One of Us & The Hypnotizer
The Devil Makes Three - Longjohns, Boots and a Belt & The Devil Makes Three
The Dirt Daubers - Wake Up Sinners
Graveyard Train - okurwa wszystko - australiskie country o duchach ze studni 12/10
Javi Garcia & Cold Cold Ground - The Southern Horror
The Kill Devil Hills - In On Under Near Water
Kreeps - Tales from the Grim County & OST do RDR UN
Lincoln Durham - The Shovel vs. The Howling Bones & Exodus of the Deemed Unrighteous
Los Esquizitos - Los Esquizitos Escuchese Bien Fuerte
McDougall - Our New Histories
Shawn James & the Shapeshifters - The Wolf
William Crighton - Empire



Nie wszystkie to stricte country, ale wszystko to dobra muzyka.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: przedszkolanek »

gitarzysta Big Thief puścił solo, jakby w tym klimacie, ale spokojnie nie istrumentalna, też śpiewa, choć może lepiej jakby tego nie rozbił i były same gitary xD
Spoiler
jakby ktoś nie znał, to Purple Montains z 2019 warto bardzo
Spoiler
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: lygrys »

Ostatnie odkrycie to Orville Peck

Orville Peck - Dead of Night [OFFICIAL VIDEO]
Spoiler
Orville Peck, Shania Twain - Legends Never Die (Official Video)
Spoiler
Z bardziej popowych rzeczy kocham

Shania Twain - That Don't Impress Me Much (Official Music Video)
Spoiler
Chely Wright - Single White Female [music video]
Spoiler
Desert Rose Band, który odkryłem podczas grania w GTA

Desert Rose Band-One Step Forward [live video]
Spoiler
Desert Rose Band - She Don't Love Nobody [music video]
Spoiler
Lubię też odmianę Bluegrass, a ten kawałek możecie kojarzyć z drugiego albumu rappera Bubba Sparxxx

Yonder Mountain String Band - To See You Coming 'Round The Bend
Spoiler
W ogóle Country to bardzo szeroki gatunek i nigdy nie mogłem zrozumieć jak można to porównywać do Disco Polo, które jest mocno ubogim muzycznie gatunkiem.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: [gatunek] Country, czyli polećcie coś fajnego o jeźdźcie przez bezdroża Texasu

Post autor: Jasny »

Big Iron · Marty Robbins


John Denver - Take Me Home, Country Roads
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
ODPOWIEDZ