[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

no ja bardzo lubie se czasem klasyczne L7 zapodać, świetna feministyczna kapela
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Yayo »

Bardzo lubię a wręcz uwielbiam "Dirt" od Alice In The Chains ale poza tym albumem to co słuchałem z grunge'u nie zrobiło na mnie większego wrażenia, a Nirvane uważam za jeden z najbardziej przehypowanych zespołów all time. Jeżeli się nie zgadzacie to podajcie najlepsze tytuły, Soundgarden odpada już na starcie.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

owerhajpu jebanego ok kąputer to już jednak nic nie pobije, narwana jednak nie ta liga w perpetuowaniu flaka co radiohead
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Yayo »

Jedna z najlepszych rockowych płyt jakie słyszałem, nie zgadzam się.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: jogi »

Yayo pisze: 05 kwie 2020, 16:42 Bardzo lubię a wręcz uwielbiam "Dirt" od Alice In The Chains ale poza tym albumem to co słuchałem z grunge'u nie zrobiło na mnie większego wrażenia, a Nirvane uważam za jeden z najbardziej przehypowanych zespołów all time. Jeżeli się nie zgadzacie to podajcie najlepsze tytuły, Soundgarden odpada już na starcie.
Podbijam bardzo. Dirt jest kurwa kosmiczne. A unplugged zagrane u schyłku narkomanskiego ciągu jest równie kozackie. Przy okazji, za akcję podsmiechujek ze Staleya dożywotni koński kutas w dupę zjebanej metalice.
A TEN od Pearl Jam? Imo cudna płyta.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: vampmoney »

Co do ok computer to jest to fenomenalna płyta nie mam wątpliwości i straaaaaaszny przehajp. Ale nie Nirvana jest z dwa razy bardziej przehajpowana, wymienie z 10 zespołów grandżowych mniej znanych które są w chuj lepsze od zespołu Cobaina. Już nie mówiąc o tym ze AiC>>>>>
Imo oczywiście
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Ablazir »

Ja z Nirvaną mam tak, że całe płyty mnie nie zachwycają, ale pojedyncze numery to jednak :bowdown: :bowdown:
Pewnie właśnie ta umiejętność tworzenia hitów zadecydowała o aż takim hypie.
Z numerów co bardzo lubię dorzucę ten cover:
Obrazek
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Yayo »

jogi pisze: 05 kwie 2020, 17:13 A TEN od Pearl Jam?
Nie jest zła, ale nie robi na mnie większego wrażenia.
A to Unplugged od AiC będę musiał sprawdzić :)
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: szpilman »

Nirvana kozak, wydaje mi się jeszce nie dawno kojarzono ich ze zjebanym środowiskiem nastolatek z naszywkami i koszulkami z kobainem, ale kurwa przecież ta muzyka się broni że ja pierdole, nevermind to klasyk i reszta stawki to tylko satelity.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

grunge to ogólnie hujnia, lepiej se jakiś dobry czadowy stoner zapodać czerpiący z korzeni psycho rocka, czy tam heavy psychu i sie cieszyc, grunge to taka zwulgaryzowana wersja tego i wykastrowana ze wszystkiego co fajne

debiut kyuss >>>>>> grunge

no niestety, dłużej się goku napierdlał z frezerem niż muzyka grunge byla na topie
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: jogi »

Co ty pierdolisz z tym wykastrowaniem jak tam jest tyle emocji, tyle energii ze taki Kyuss musieliby przecpac Kobaina i Staleya dwa razy żeby osiągnąć ten poziom. I to nie jest tak że stoner jest zły ale nie miał takiego wpływu na rock i muzyke ogólnie jak grunge, nie dorobił się takich pomników jak grunge i na topie nie był nigdy. Sorry goku nie powalczysz.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

Bakłażan, ale najlepszy kyuss to jednak welcome to the skyvalley. A ja osobiście lubię Nirvanę, nie uważam, żeby to był jakiś ścisły top szeroko pojętej muzyki gitarowej, ale ciężko, nie docenić ich wpływu. Chociaż pamiętam jak jeszcze parę lat temu w internecie były dwa obozy - smutne nastolatki dla których Nirvana była absolutnie wszystkim i obóz drugi jebiący kurta z góry na dół :rotfl:
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Blazfm »

Nowe Oranssi Pazuzu to jest naprawdę gruba czopka, polecam bardzo: https://open.spotify.com/album/0gsk1RGjMrtEDE05s0TZMf
Dla fanów mielenie, nowe Ulcarate, kapitalny album na poziomie ich najlepszych płyt: https://www.youtube.com/watch?v=2p2XpoCm62M
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: vampmoney »

Nowe Ulcerate jest wy je ba ne, osrani pazuzu całkiem git ale nie mogę przetrwać tej płyty przez prze chujowy wokal
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

na huj w ogóle osranego słuchać skoro to muzyka dla dzieci

ulcerate sprawdze wieczorem dzieki za polecenie
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Blazfm »

baqlashan pisze: 23 kwie 2020, 11:22 na huj w ogóle osranego słuchać skoro to muzyka dla dzieci
czemu niby xd
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

metal który sili się na coś więcej i w ogóle mmmm ambitna muzyka rozumisz - to w 98% jest wiocha i tryhard, która desperacką cudacznością próbuje nadrabiać brak ciekawych pomysłów, te zespoły to cyrkowcy pełniący w gatunku rolę baby z wąsem i doprawdy nie wiem jak osoba osłuchana z gatunkiem może nie wyczuwać tej bijącej na 100km tandety zarówno w formie jak i treści

jedyne wyjątki które mi tera przychodzą do łba to deathspell omega, cynic i atheist, pewnie znalazło by się jeszcze kilka, ale to wyjątki potwierdzające regułę, że metal pasuje do awangardy jak świńska dupa na wystawę sztuki
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Blazfm »

No kumam o co chodzi i w sumie mam podobne zdanie, ale jednak nie wrzucałbym OP do tego worka. Oni po prostu sukcesywnie rozwijają swoja formułę, black metalu przesiąkniętego psych rockiem, uważam że nie ma tam pretensjonalności ani tryhardowania. Wiochy też tam nie czuje. Nie nazywałbym tego "awangardą" to jest po prostu black metalowy lot w kosmos opaty na jakiejś tam impro-formule.

A Cynic to jest właśnie pretensjonalne gówno z syntezatorem mowy na wokalu xd
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

pierwsza płytka cynic może i pedalska, ale to w sumie dobre kompozycje są, reszty nie pamiętam bo jakaś kaszana chyba
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Blazfm »

No ja Focus w chuj nie moge słuchać przez te wokale. Może sobie spróbuje odświeżyć dziś ale nie wróżę powodzenia xd
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
ODPOWIEDZ