[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Ezio_Wroclaw »

W hołdzie dla ZZ Top przypomnijmy sobie najlepszy Tribute song dla rapu w ich wykonaniu



Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2049
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: sztyc »

baqlashan pisze: 21 gru 2020, 12:20 imo nie wydali żadnej płyty której by się słuchało dobrze od A do Z, dla mnie to typowy zespół którego należy słuchać składankami typu best of
:D :D :D :D

zespół wszech czasów nie nagrał żadnej pełnej dobrej płyty, za takie rzeczy na forum jakby nie było muzycznym należy się ban
badi pisze: 22 lut 2021, 13:03 mój ulubiony i zarazem najbardziej wyjątkowy album the beatles to magical mystery tour
ten pan ma rację
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: szpilman »


:cool: :cool: Piękny materiał, że tez nigdy nie sprawdziłem tej demówki XD
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

ajaaak, demolition hammer topka, pierwsze dwa pełniaki, debiuty num skull i rigor mortis to jak strzał trenbolonu ace prosto w dupala :joint:
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Bunnymen77 »

Zmarł wokalista Pogodno i mniej znanych, acz również dobrych, Babu Król, NFPD (choć to lepiej wypada imo koncertowo) - Budyń. Dla ślizgerów może być znany z featu na płycie Winiego, do tego ma koncie solówki i sporo gościnek.

Zazwyczaj takie newsy po mnie spływają, ale akurat od paru dni sobie słucham i myślałem, że fajnie by się było jeszcze na jakiś jego koncert wybrać, byłem na trzech i wszystkie były świetne, wielki wariat, uciekający od schematów, wyłamujący się z wszelkich ram, może czasami grafoman, ale dla mnie artysta.

SkopzzoR
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2022, 8:27

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: SkopzzoR »

Pozwolę sobie zaproponować pewnego rodzaju hybrydę rapu i metalu. Osobiście bardzo lubię tego typu zestawienia :)

https://www.youtube.com/watch?v=NT1ezSoNyNQ
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3921
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: emcess »

to to nie zostało w 2006?
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Godhand »

emcess pisze: 18 kwie 2022, 10:45 to to nie zostało w 2006?
Biohazard zakończył działalność w 2006, ale w 2008 wznowił ;)
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: 8na10 »

zrobiłem plebiscyt z najlepszymi albumami metalowymi (i około) toteż zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu:
viewtopic.php?f=11&t=9224

wołam @szpilman @Whtn @vampmoney @Godhand i całą reszte
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: szpilman »


Ale se numer dziś przypomniałem :bowdown: Piękna jest ta czysta gitarka tutaj.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: 8na10 »

Najnowsze Hate Forest z 2020 (epicki powrót po 15 latach, nie licząc genialnego splita z ildjarn z 2013) to metalowa topka poprzedniej dekady, sprawdźcie se o ile macie w sobie tyle mocy aby w ogóle pojąć ten pierdolony kult:



przespano ten album, sam go przespałem, ale odkrywam ostatnimi czasy na nowo, jako, że ZIMA skurwysynu
jasny wracaj na forum
wklz

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: wklz »

Dzięki za polecajkę.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: 8na10 »

Słucham sobie właśnie na ripicie króciutkiej epki kultowego, podziemnego norweskiego projektu "Zyklon B". Jedna z najbardziej ekstremalnych rzeczy jakie słyszał metal, a przy tym niepopadająca w śmieszność. Jako pierwsi wytworzyli black metal z takim industrialnym, wojennym, militarystycznym, podniosłym drygiem - który później był ochoczo kopiowany przez kapele z nurtu NSBM i okolic, w tym Hate Forest. Pamiętam jak w czasach technikum zaraz po zapoznaniu się z klasykami norweskimi natrafiłem na ten materiał - od początku do końca wydawało mi się, że "to już coś więcej, im chyba o coś chodzi". Muzyka szokowała, a teksty - pozostawiały w moim nastoletnim umyśle jeden wielki mindfuck. Zawsze lubiłem analizować warstwę liryczną, więc po zagłębieniu się w nie autentycznie mnie przerażały.

War is good.
AIDS is good.
Mass murder is good.
Gang violence is good.
Crack cocaine is good.

Anything that contributes to depopulating the Earth is good.


Takim oto manifestem ta banda szatańskich pojebów kończy swoje wydawnictwo. To obok czego przeciętny metalhead najprawdopodobniej przechodził obojętnie - mnie skłaniało do refleksji.

Stąd mam też chociażby minimalny szacunek do projektów tego typu. Są szczerzy i wykładają jak kawa na ławę ostateczny goal satanizmu.

Tak jak większość ekstremy (w tym większość bluźnierczego blacku) ma jedynie szokować, albo wprowadzać w jakiś okultystyczny nastrój - tak też zdarzają się prawdziwe autystyczne pojeby wgapione w satanizm i wizję nowego porządku. Ten motyw często pojawia się w tekstach - ostateczny, nietzscheański tryumf nad chrześcijaństwem i zburzenie starego świata, wraz z jego wszelkimi wartościami.

Tylko co do huja miały z tym wspólnego blondwłose młokosy z klasy średniej, z jakiegoś zadupia Norwegii? To mnie bawi i zastanawia. Chyba ci ludzie nie myśleli na poważnie, że są istotnym elementem tej układanki? Jako jedni z pierwszych pójdą na przemiał w Nowym Systemie, którego nadejście tak ochoczo zwiastowali. Oni, gaahl, goście z deathspell omega, dark funeral i wszyscy inni tego pokroju, którzy do satanizmu podchodzili w sposób świadomy i religijny - widać to po analizie ich tekstów, że mieli solidną bazę i rozpatrywali przyszłość w tych właśnie kategoriach.

O szopkach typu blasphemy, revenge itd można powiedzieć - urocze, naiwne. Ale jest cała masa pojebów w tym przemyśle, która jest na samym końcu łańcucha pokarmowego w tej globalistycznej machinie - a z jakiegoś powodu zwalcza swoją tożsamość, wytrąca sobie oręż.

Taka to rozkmina ze strychu o 1:42

Cytowany numer:


wklz pisze: 25 lis 2022, 11:49 Dzięki za polecajkę.
Spoko, choć w życiu bym nie przypuszczał, że jesteś w targecie takiej muzy
jasny wracaj na forum
wklz

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: wklz »

8na10 pisze: 29 lis 2022, 1:42 Spoko, choć w życiu bym nie przypuszczał, że jesteś w targecie takiej muzy
Często to słyszę (o różnych gatunkach).
Od 22:10 fajny numer, reszta ma dobre momenty melodyjne. Z wokali i tekstów w blacku można najwyżej brechtać.
Czytałem kiedyś Orbitowskiego w jednym zinie blackowym i on albo któryś z kolegów miał podręcznikowy wręcz sposób pisania recenzji albumów
(teksty pokroju "Do zespołu dołączył czarny pomiot, rzyg kozła Sebastianoz"), takie ziny jak gazetka szkolna ale z usilną poetyką turpistyczną.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: vampmoney »

8na10 pisze: 25 lis 2022, 2:51 Najnowsze Hate Forest z 2020 (epicki powrót po 15 latach, nie licząc genialnego splita z ildjarn z 2013) to metalowa topka poprzedniej dekady, sprawdźcie se o ile macie w sobie tyle mocy aby w ogóle pojąć ten pierdolony kult:



przespano ten album, sam go przespałem, ale odkrywam ostatnimi czasy na nowo, jako, że ZIMA skurwysynu
split z ildjarn fenomenalny zgadzam się, przez porę roku zacząłem wracać do battlefields z 2003, ep również przespałem na pierwszy rzut ucha trochę brzmienie instrumentów zbyt nowoczesne ale posłucham całość i wtedy wydam werdykt
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Bunnymen77 »

Wróciłem dziś kolejny raz do jednego z moich ulubionych punkrockowych albumów, polecam

The Damned - Machine Gun Etiquette
Spoiler
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: przedszkolanek »

panowie,
potrzebuję pomocy, bo nie da mi to spokoju
jak sie nazywał taki amerykański zespół, z jakiegoś oregano, gatunek g(ówno/imbo)metal, na A coś tam albo The A coś tam, dość popularny chyba
w pierwszej chwili myślałem, że może mi o acid drinkers chodzi, ale to przecież polskie, a to na pewno było z jakiegoś oregano* etc.
nie mogę sobie przypomnieć ani znaleźć tego, a mam już dość szukania w chartach ryma i lastfm

mam nadzieję, że nic ni pojebałem
* albo kurwa australia, już nie wiem
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2049
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: sztyc »

AC/DC? hehe

Airbourne może
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: jogi »

Anthrax?
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: przedszkolanek »

sztyc pisze: 04 lut 2023, 17:39AC/DC?
nie no bez przesady, to bym pamiętał
i przede wszystkim nie nazwałbym tego gimbometalem

nie wiem, czy nie chodziło o Disturbed, ale w sumie nie jestem pewny
ODPOWIEDZ