Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: konrad »

8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 dopesmoker > dopethrone
Czy to jest jakieś niepopularne stwierdzenie? Pewnie głosy po połowie by się gdzieś rozłożyły
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 zoviet france > nurse with wound
:zoviet*france: to poziom jakichś Ramleh czy SPK. Dobrze, momentami bardzo, ale gdzie im do różnorodności, influentalności i szerokości doznań muzyki pana Stevena Stapletona. W industrialu nad Nurse With Wound są tylko Coil i Einstürzende Neubauten.
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 computer world to najlepsze dzieło kraftwerk i najprzystojniej się zestarzało
Tak jak pan Art napisał Die Mensch-Maschine wygrywa, wg mnie lepsze jest też retrofuturystyczne Trans Europa Express. Ale Koputerwelt to wciąż płyta wybitna
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 john zorn nigdy nie wydał materiału na miarę swoich (w kurwe wielkich) możliwości
Tak, ale w sumie to nie wiem jakby ona miała wyglądać
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 krautowcy wymyślili wszystko co było modne w rocku w ostatnich 50 latach, włącznie z fazą na post
No tak, co w tym kontrowersyjnego?
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 Bryn Jones największym muzykiem XX w. prawdziwa undergroundowa postać z krwi i kości, a jego projekty były nie tyle włożeniem kija - co huja w mrowisko. ziomek był tym, czym punkowcy zawsze chcieli, ale nigdy nie potrafili
Z całym szacunkiem do Muslimgauze, ale czy ten produkujący taśmowo płyty piwniczanin był postacią mocniej burzącą status quo niż np Laibach śpiewający o NATO w Serbii po bombardowaniach (i wcześniej) czy nie wiem Boyd Rice
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 wiele rzeczy można mówić o salem, ale swoją indie elektroniką rozpoczęli niejako reakcję łańcuchową i byli pierwszym tak zjawiskowym typowo internetowym, podziemnym projektem
Ty chyba typie przez całe lata 00 słuchałeś US Power Metalu jeśli przegapiłeś całe blogspotowo - "hipsterskie" kreowanie popularności twórców
8na10 pisze: 04 cze 2022, 7:26 najbardziej zapomniany gatunek który nigdy nie przeżył renesansu a na to zasługiwał? imo library music
Sięgają po niego cały czas, mniej lub bardziej dosłownie [1] [2] [3] Z perspektywy dzisiejszej to zawsze będzie ciakawostka z przeszłości jak space age pop
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: 8na10 »

konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 Czy to jest jakieś niepopularne stwierdzenie? Pewnie głosy po połowie by się gdzieś rozłożyły
wątpię, że po połowie, dopethrone wypłynęło na szersze wody a we wszystkich zestawieniach stonerowych jest na samym topie.
konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 zoviet*france: to poziom jakichś Ramleh
no mi zf dostarcza bardziej, po to jest ten temat i chciałem sie tym podzielić
konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 Tak jak pan Art napisał Die Mensch-Maschine wygrywa
no nie wygrywa jeśli spojrzymy jak wyglądał EDM w późniejszych latach. w większości ta gadka "kraftwerk wymyślił techno" oznacza tyle co "pierwsi producenci katowali computewelta"
konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 No tak, co w tym kontrowersyjnego?
wśród kumatych nic kontrowersyjnego, na niepopularność tej opinii wpływa po prostu fakt, że w skali słuchaczy rocka mało jest takich którzy kojarzyliby co 50 lat temu grali embryo, czy amon duul 2. po prostu warto o tym co jakiś czas przypomnieć
konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 Z całym szacunkiem do Muslimgauze, ale czy ten produkujący taśmowo płyty piwniczanin był postacią mocniej burzącą status quo niż np Laibach śpiewający o NATO w Serbii po bombardowaniach (i wcześniej) czy nie wiem Boyd Rice
burzącą nie, bo nie otarł się w ogóle o mainstream w przeciwieńśtwie do laibach, wiec finalnie huja zburzył. laibach był zawsze modny wśród takich antony fantano type of niggas. muslimgauze? muslimgauze to był fenomen jedyny w swoim rodzaju i typowo podziemny. co do odpałów typu granie gdzieś tam, no to Bryn przesiedział tam jakiś czas na fawelach palestyńśkich, kiedy sytuacja była napięta na gorąco po pierwszej intifadzie, trochę muzy na żywo wysamplował od lokalnych bab po prostu. fenomen tego gościa przydałoby się opisać w osobnym jakimś poście, tera leci high legaue.
konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 Ty chyba typie przez całe lata 00 słuchałeś US Power Metalu jeśli przegapiłeś całe blogspotowo - "hipsterskie" kreowanie popularności twórców
może grzeczniej? mój post jest o tym, że salem swoim witch housem otwiera pierwszą generację indie elektroniki, i to jest fakt. to typowy 10s shit, tyle że kilka lat wcześniej. a później powstał tumblr i reszta jest historią. WH salemu, nie chillwave, nie hypnagogic pop - drop WH to wielkie wydarzenie, jakkolwiek by śmiesznie to nie brzmiało w 2022 wśród paddawanów RYMa, lol
konrad pisze: 04 cze 2022, 19:30 Sięgają po niego cały czas, mniej lub bardziej dosłownie [1] [2] [3] Z perspektywy dzisiejszej to zawsze będzie ciakawostka z przeszłości jak space age pop
znalazłbym jeszcze kilka przykładów, nadal za mało. takim najbardziej jakościowym projektem odwołującym się do dorobka library music nadal pozostaje dla mnie Blue Staces.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9939
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: ART »

to ze wplyw computerwelt bardziej widac w pozniejszych dokonaniach kurwa muzycznych to nie znaczy ze jest lepsza plyta niz mensch maschine, ktore sie w chuj lepiej slucha w czasie obecnym a computerwelt to relikt przeszlosci albo ciekawostka, cos jak skandal molesty i np ksiega tajemnicza prolog, wiekszy influence =/= lepsza plyta
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: kid »

8na10 pisze: 04 cze 2022, 20:47 Bryn przesiedział tam jakiś czas na fawelach palestyńśkich, kiedy sytuacja była napięta na gorąco po pierwszej intifadzie, trochę muzy na żywo wysamplował od lokalnych bab po prostu
sos? z tego co czytalem kiedys to wlasnie nie byl nigdy na bw
b lubie, kiedys masowo sluchalem. kontrowersyjna opinia: zostal odjebany przez mo55ad
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: 8na10 »

kid pisze: 16 cze 2022, 21:02 sos? z tego co czytalem kiedys to wlasnie nie byl nigdy na bw
ja właśnie na jakimś ruskim forum wyznawców bryna wyczytałem że bryn przesiedział tam kilka miesięcy i skompletował tony organicznie wysamplowanego materiału, który starczył mu na lata. przyswoiłem to jako fakt, ale huja bym se uciąć nie dał że tak było. swoją drogą będę musiał odkopać to źródło, bo jeden ziomek tam zebrał do kupy dosłownie wszystko co bryn oficjalnie i nieoficjalnie wypuścił, i było tam ponad 200 taśm wrzuconych na tracker. antyczne gówno. pobrałem wytłuszczoną część z tego i nadal mi imponuje ile muslimgauze wypracował stylistyk, ile różnych form przedstawienia muzyki bliskowschodniej odkrył, tylko po to by je po kilku demówkach porzucać i tworzyć kolejne. na yt, czy popularnych torrent stronach jest naprawdę mały przekrój jego twórczości.

a to płytka, którą ostatnio katuje i która mi służy za soundtrack do czytania eco:

jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: SuperRapMaster »

Dan Reynolds rapuje i pewnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: 8na10 »

@wklz masz jakieś opinie w temacie? jak tak to zapodaj, bo jestem ciekaw
jasny wracaj na forum
wklz

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: wklz »

Dzięki za podbitkę, pierwsze o czym pomyślałem to czym się charakteryzują najlepsze albumy i ogólnie o samym procesie produkcyjnym/realizacyjnym, bo po tej stronie siedzę najmocniej.


Sly & Robbie - bez tych panów byśmy nie mieli tak dobrej muzyki, do teraz byśmy nadganiali patenty, a trzy dekady od '70 nie miałyby 3/4 dobrego popu. Wymyśl sobie legendę z tamtych lat - oni z nią grali. Mick Jagger, Sinead O'Connor, Grace Jones, Britney Spears, Robbie Williams. Wymyśl sobie najlepszych współcześnie, podoba akcja - Bill Laswell, Tricky, Nils Peter Molvaer.

Prawdopodobnie najlepszy album popowy to "Warm Leatherette" z udziałem powyższego grona. Bezbłędnie wyprodukowany, wymyślony konceptualnie, muzycznie to jest to to czego poszukuję - zabawy, radości, umiejętności opanowania wirtuozerii, żeby dać najlepsze w najmniejszej dawce.
Spoiler

Miłego, w międzyczasie zwróć uwage na solo gitarowe....
Pod koniec minionego roku pożegnaliśmy Robbiego Shakespear'a.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: moody »

postanowilem sobie odswiezyc prince'a. na pierwszy ogien dirty mind. album, jak to sie mowi, critically acclaimed, wszedzie w recenzjach 5/5, klasyk etc, 10 lat temu na starym slizgu jakis chojny kazal sie jarac, to sie jaralem, no a teraz tak na chlodno slucham no i to sie kurwa zestarzalo imo tragicznie, zaaranzowane tak ze brzmi jak muzyka z programow do karaoke, a teksty to jakies stulejarskie pierdolenie knypka 150 w kapeluszu o tym ze moglby ruchac cala noc :dunno: when you were mine jest git i to tyle
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: jajca »

No na pewno w porownaniu do kalejdoskopych aranzacji z "purple rain" brzmienie jest mniej klarowne. Niektore plyty princa w sumie brzmia jak jedyne w swoim rodzaju, jakby nie przynalezaly do zadnej estetyki ani epoki, a tu produkcja jest troche zeitgeistowa - wierze ze te piszczące klawisze i schowane gdzies z tylu gitary moga komus nie siadac, niemniej imo sie bronia same kompozycje i groovy, no i zawsze mi sie podobala zwartosc tej plytki - raptem pol godzinki mija szybciutko i sie nie zdaze znudzic. Ale kogo kurde teksty obchodza, to juz lepiej ksiazke poczytac (abstrachujac od biografi princa, gdzie mimo 150cm jednak sie te wszystkie carmen electry przewijaly)
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: 8na10 »

rozkmina ze spacerniaka, niezbyt wyszukana, ale dla mnie w 100% prawdziwa.

chyba nigdy o tym nikomu nie mówiłem, ale od zawsze to przyjmowałem za absolutną oczywistość, że Varg Vikernes jest muzycznym geniuszem. nie "geniuszem" w potocznym sensie, bo takim to mógłby być nawet kanye west, czy goście z magmy. a ja mam na myśli czysty, prawdziwy i odczuwalny geniusz, bliższy scarlattiemu i dumitrescu niż tej magmie - to właśnie czuję gdy obcuję z jego najlepszymi dokonaniami. (tj: filosofem, daudi baldrs, hlidskjalf, mythic dawn i thulean mysteries)

ten gość absolutnie minimalistycznym nakładem pracy jest w stanie wygenerować tak potężne efekty, tak uderzające w ludzki umysł, że nie mam pytań. jego muza zawiera chyba najlepsze ratio: włożona praca-zamierzony efekt. melodie tak proste - a nikt inny w takim stylu i w taki sposób nigdy nie położył. patenty na mix tak proste - a jednak żadne inne lo-fi w black metalu nie ma podjazdu do tego z filosofem. klimat w większości tak piękno-prymitywny, jakby żywcem wyjęty z romantyzmu - a jednak nikt inny w jego gatunkach nawet nie zbliżył się poziomem do vargowej onirycznej transcendencji - czy to w brzdąkaniu na gitarce, czy to w graniu na klawiszach. takie daudi baldrs to są po prostu melodie zagrane na jakichś klawiszach casio. i tyle. a jednak po przesłuchaniu pierdyliarda wydawnictw z gatunku dungeon synth muszę to stwierdzić, że nikt się nawet nie zbliżył do tego średniowiecznego klimatu z tej płyty, który to przecież klimat jest głównym założeniem tego całego jebanego gatunku. nikt. daudi baldrs to jest najlepsze co możesz puścić jeśli masz grać w piwnicy z kolegami nerdami w gierki fabularne. a mimo to jest czymś więcej, i czujesz, że to nie są proste melodie. czujesz, że je znałeś od zawsze i varg je tylko wydobył z twojej głowy. ja pierdolę.
kolejna płyta z więzienia czyli hlidskjalf już bardziej eksploruje las. patenty na tej płycie są tak proste - wydawać by się mogło, że każdy by mógł na nie wpaść - a nikt nie wpadł. brzmienie jest tak przereverbowane i tak przerysowane, że każdy mógłby takie zrobić - ale jak ludzie chcieli to naśladować to wychodziło tylko tandetne gówno. obydwie płyty to są największe klasyki w swoim gatunku, i najlepiej spełniają swoje założenia.
ge-nia-lne rzeczy.

to ma po prostu uderzać, to ma zapisywać się w twoim umyśle - jest nostalgiczne i podniosłe zarazem. nawet nie zaczynam się rozpisywać na temat rundgangu aka najlepszej wg mnie próbie stworzenia utworu muzycznego w dziejach, czy jego ultra-minimalistycznym stylu klawiszologii z lat 15-20, która była już skrajnym odarciem formy z formy i zrezygnowaniem ze zbędnych upiększaczy - to był kolejny krok w ewolucji, gdzie porzucił nawet przebojowe melodie i starał się robić muzykę która miała wprawiać słuchacza w klimat takiej wyimaginowanej pseudo epoki brązu - ale na tyle wiarygodnej, że jak odpowiednio dostroisz swój umysł to kupisz ten pomysł w zupełności. w każdym razie ja go kupiłem - i jak se jeszcze czasem poczytuję coś o starożytnych kulturach IE to zawsze odpalam jakiś mythic dawn, albo thulean mysteries.

varg po prostu miał łeb do potężnych melodii i potrafił je zamykać w hipnotycznej, transowej formie - ale jednakowoż subtelnej, bez zbędnej pompy. wiedział jaki efekt chce uzyskać i go uzyskiwał, a to wszystko minimalnym nakładem. jakiego instrumentu się nie tknął to rozpierdalał - a nie był ani drugim zappą, ani drugim debussym, ani żadnym poetą - a teksty miał wybitne, przez nic nieprzefiltrowane, uderzające prosto w neandertalski umysł docelowego abonenta.

a gdzie tu kontrowersyjna opinia? może tu - klawiszowe albumy burzum są milionkroć lepsze od tych gitarowych. najlepsze co black metalowe filosofem ma do zaoferowania to raz, że ambientowe plumkanie w dunkelheicie, a dwa, że zawiera największe dzieło spłodzone przez człowieka - jakim jest w pełni klawiszowy rundgang. prawdziwa paleolityczna epopeja przedstawiająca człowiekowi wizję "wiecznego teraz". ten utwór nie jest osadzony w czasie. gówno tak wciągające i efekciarskie, że po latach zażynania się tym - dalej mi się nie znudziło.

a oto czego słucham se obecnie do grania w obliwjona, pozdro:

jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: jogi »

Nie wyczuwam kontrowersji. Ludzkość uważa tak samo. Varg to kanye blakmetalu.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
wklz

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: wklz »

@8na10 Tak jak już rozmawialiśmy, Vikernes jest twórcą, który używa stylistyki jako opakowania treści. Jest takich artystów więcej w różnych rejonach muzycznych i zawsze są to osoby wyróżniające się z bazowo zaszufladkowanego nurtu. Burnt Friedman, Sly & Robbie, Grace Jones, DJ Krush, Murcof, William Basinski - tak pierwsze z brzegu. Powiedzieć, że każdy z nich to "kanye gatunku x" to nie powiedzieć nic.

Co do elektronicznych nagrań Burzum to zauważyłeś rzecz, o której już kilkukrotnie pisałem - słychać tam przede wszystkim człowieka - nawet w bardziej mechanicznych sekwencjach słychać, że to zostało skomponowane z intencją - tyle, ile trzeba. Efekciarstwo i ryki by się nie sprawdziły, chociaż przyciągnęłyby więcej odbiorców.

Gitarowe rzeczy natomiast mają świetne riffy ale przez intencjonalnie mierny wokal (bo Varg umie coś zanucić normalnie), i przesączenie ideologią nie chce mi się jej słuchać w sposób inny niż analityczny.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: szpilman »

Dobrze napisane, w ogóle cały kult Vikernessa ma tą swoją unikalną otoczkę, której nie ma w nigdzie, może to ta skandynawska surowa aura?
Powinien powstać film o Vargu i rzeczach około Mayhemowych, piękna historia pod klisze.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: kid »

powstal i byl hujowy

co do wiktora marii wikernesa to zgoda ze wszystkim, dla mnie burzum i bm to wlasciwie pojecia synonimiczne i reszty tego gatunku sluchuje tylko z doskoka jako adnotacje do ww, tez w huj lubie wiezienne kompozycje i fajnie ze to powstalo w takiej formie ale jednak pre wiezienne gitary potezniejsze znacznie niz cokolwiek potem i za huj nie ograniczalbym wielkosci tych plyt do uzycia ambientow
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: exyou »

z Blacku wole Darkthrone, ale Varg też props.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: jogi »

To jak już jesteśmy przy kanye westach gatunku - to znaczy nie powiedzieć nic , to najlepszy post hc punk mieszka obecnie w californi i.nazywa się touche amore. Jaki to jest rozpierdol . The beat of a dead horse... to współczesne 100 kolejnych uderzeń pulsara.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: DoubleB »

najlepszy album misfits to american psycho
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: Blendzior »

Hardcore Punk poza Misfits, Black Flag, Germs, Husker Du czy Minor Threat (Dead Kennedys zaliczam do klasycznego punku) nie istnieje a cala pedaliada post hardcore metalcore i podobne, która czerpała z pierwszej fali nie powinna wyjść na światło dzienne (poza Converge). Wyjatkowo mało płodny gatunek.
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: Finesta »

R&B to najnudniejszy gatunek muzyczny
ODPOWIEDZ