Cappadonna - The Pilage (1998)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Cappadonna - The Pilage (1998)

Post autor: Yayo »

Spoiler
Obrazek
01. Slang Editorial
02. Pillage (feat. Killa Bamz)
03. Run
04. Blood On Blood War (feat. Killa Bamz)
05. Supa Ninjaz (feat. U-God & Method Man)
06. MCF
07. Splish Splash
08. Oh-Donna (feat. Ghostface Killah)
09. Milk The Cow (feat. Method Man)
10. South Of The Border
11. Check For A Nigga
12. Dart Throwing (feat. Raekwon & Method Man)
13. Young Hearts (feat. Blue Raspberry)
14. Everything Is Everything (feat. Rhyme Recca)
15. Pump Your Fist (feat. Tekitha & Killa Bamz)
16. Black Boy (feat. Tekitha)
Spoiler
Debiutancki album Cappadonny, członka Wu-Family. Ostatnio miałem dość długą przerwę od klasycznego rapu i o rany, ale to wchodzi! Wiadomo, nie jest to rapowo najwyższa półka, ale lubię styl tego mc, bardzo fajnie, że wspomagają go ziomy z Wu-Tangu, przez co sam Cappa nie nudzi jak na następnych projektach. Producenci jak na 98 rok spisali się świetnie, RZA dał prawdziwe perełki, a reszta czyli np Mathematics, Tru Master czy 4th Disciple też dodali od siebie co mieli najlepsze. Uwielbiam śpiew Blue Raspberry na Wu=Tangowych płytkach i tu nie jest to wyjątkiem, super hook. Klasykiem ten album nie został, myślę jednak, że zestarzał się z klasą i spokojnie może być umieszczany na jakiś listach tuż po najlepszych solowych rzeczach z Wu. Bardzo spodobał mi się powrót do tego cedeka, a przez bardzo długi czas uważałem Cappadonne za średniaka. A Wy jak tam, wracacie? Co uważacie o tym raperze i jego debiucie?
w_cieniu
Posty: 46
Rejestracja: 27 wrz 2019, 16:35

Re: Cappadonna - The Pilage (1998)

Post autor: w_cieniu »

Dla mnie zajebista rzecz i wśród drugiej fali Wu bardzo dobre solo. Spójny, typowo Wu Tangowy klimat z dobrą robotą gości i producentów z Wu Elements. Najbardziej jaram się kawałkami The Pillage, Blood On Blood War, Everything Is Everything. Z kolei te ze śpiewanymi refrenami najmniej mi podeszły (Dart Throwing i Black Boy). Ogólnie druga fala Wu nie była taka lipna jak się mówi, poza oczywistym klasykiem Supreme Clientele, było tez przecież mocne Beneath The Surface, Uncontrolled Substance czy właśnie The Pillage.
ODPOWIEDZ