Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: jogi »

Ja się przyjebie. Sampel w otwarciu jest tak mocno ruchany ze jako gowniak sam na nim nawijałem. Chociaż.... W sumie sam się uśmiechnąłem przy tym więc niech będzie że spoko loko.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 500
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: quasimoto »

W Empiku właśnie znalazłem po 79zł
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6876
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: instinkt »



ciekawostka, najśmieszniejsze że oba te numery wyszły w odstępie kilku dni
pierwszy produkcji Madliba
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: clockers »

^bez kitu, właśnie miałem to wrzucać. ciekawa sprawa. :question:

co do płyty.
w ogóle niesamowite jest to, że mając na featuringach takich asów, gospodarz nawet na moment nie został przyćmiony przez żadnego z nich, a wszyscy przecież dali naprawdę solidnie (no dobra, Raekwon lekko przyrdzewiały, zwłaszcza na tle Thoughta choć i tak porządny wjazd, no ale taki Rocky leciutko jedna z najlepszych gościnek w karierze i jeden z najlepszych featów roku, co on tam poskładał!!!).

jestem absolutnie zachwycony tym materiałem, słucham tego codziennie od premiery i staram się wyłapywać kolejne nawiązania, odniesienia, metafory Thoughta (czasem z pomocą geniusa) - wybitna, jak na rapera, erudycja. bardzo identyfikuję się z przekazem w wielu numerach i cieszy mnie, że jednak nie ma tu kaznodziejstwa czy taniego moralizatorstwa, jest po prostu chęć zabrania stanowiska i dużo mądrych, dojrzałych przemyśleń, które zresztą u niego brzmią naturalnie i szczerze. cóż, rapowo jest to bezsprzecznie album totalny. Thought jest pieprzoną maszyną, nawija jak opętany, rozkurwia każdą pętle, nawarstwia rymy nie gubiąc sensu i przekazu, zalicza świetne wejścia (ten opening albo jak wpada w tytułowym tracku!) i wszystko tu jest wyważone treściowo, nie ma nudy, ale też nie przytłacza nadpodaż ciężkich, społ-pol. przekmin, jak to u niego bywało.

muzycznie też zdecydowanie od początku do końca moja bajka. jestem zauroczony przede wszystkim perkusjonaliami. to jak chodzą te bębny (Cheat Codes, The Darkest Part, Violas and Lupita!!!), jak zróżnicowane są, jaki piękny brud uzyskała tutaj Mysz, to jest kurwa coś pięknego. w ogóle super pomyślane są niektóre numery i co ważne, przy rozgadanym jak zwykle liderze Rootsów, jest miejsce na muzykę - zwróćcie uwagę, jak pięknie wykończone jest Identical Deaths, rozbraja mnie ten finał. przeruchane sample? no pewnie, że tak, ale ani myślę robić z tego zarzut w tym przypadku, bo po pierwsze kocham te sample (zwłaszcza ten z Sometimes czy Because), po drugie są wykorzystane po mistrzowsku i bardzo naturalnie, organicznie współgrają z narracją. w ogóle idealnie skonstruowana jest ta płyta, nie dało się lepiej ułożyć tej tracklisty. swoistym zaskoczeniem jest, gdy pod koniec wjeżdża nagle Griseldowe Saltwater i tak, początkowo miałem wrażenie, że trochę na siłę, z racji na gościa, ten bit jest taki Daringerowy i trochę nie klei się z resztą, ale po kilku pełnych odsłuchach zupełnie nie mam z tym problemu, a wręcz uważam, że spoko urozmaica tę końcówkę płyty, a jednocześnie nie zaburza klimatu.

tak jak ktoś już napisał, nie ma sensu wymieniać najlepszych tracków, bo wszystko tu jest dopierdolone, a codziennie zajawiam się innym numerem, nie mniej najgłebiej w serduszku i zdecydowanie ciary grane przy Sometimes, Belize i Close To Famous. :oops:

wielka płyta, AOTY na ten moment i nie widzę na horyzoncie nic, co mogłoby mu zagrozić w końcoworocznych recapach.

:bowdown: :bowdown:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, 17:51 przez clockers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: przedszkolanek »

przehajp
i to potężny
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: jogi »

Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2023
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: gods bidness »

Jest tu jakiś fajny kolega co ma link do tej płyty, bo potrzebuję na USB a nie tidalach. :shock:
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: jogi »

Dobre prowo.
Na forum zabronione jest umieszczanie linków do legalnych albumów muzycznych oraz wszystkich innych materiałów, które chronione są prawem autorskim. Zakazane są również prośby o wyżej wymienione pliki.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2023
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: gods bidness »

Mam wrażenie, że za chwilę zaroi się tu od kryminalnych.

PS Już nie trzeba, jakby co.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: sebring »

gods bidness pisze: 08 sty 2023, 8:55 Jest tu jakiś fajny kolega co ma link do tej płyty, bo potrzebuję na USB a nie tidalach. :shock:
Spoiler
naucz sie korzystac z soulseek lmao
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2023
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: gods bidness »

Mmmm soulseek, kazaam, napster. Żeś mi chłopie rok 2000 przypomniał.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10129
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Danger Mouse & Black Thought - Cheat Codes (2022)

Post autor: ART »

dont fix it if it aint broken
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
ODPOWIEDZ