DMX - Grand Champ (2003)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

DMX - Grand Champ (2003)

Post autor: TheD »

Okładka
Obrazek
Tracklista:

1. Dog Intro (feat. Bashir Fadai)
2. My Life (feat. Chinky)
3. Where The Hood At
4. Dogs Out
5. Get It On The Floor (feat. Swizz Beatz)
6. Come Prepared (skit)
7. Shot Down (feat. 50 Cent & Styles P)
8. Bring The Noize
9. Untouchable (feat. Syleena Johnson, Cross, Infa-Red, Sheek Louch & Drag-On)
10. Fuck Y'all
11. Ruff Radio (skit)
12. We're Back (feat. Eve & Jadakiss)
13. Ruff Radio 2 (skit)
14. Rob All Night (If I'm Gonna Rob)
15. We Go Hard (feat. Cam'Ron)
16. We Bout To Blow (feat. Big Stan)
17. The Rain
18. Gotta Go (skit)
19. Don't Gotta Go Home (Grand Champ Version) (feat. Monica)
20. A'Yo Kato (feat. Magic & Val)
21. Thank You (feat. Patti Labelle)
22. Prayer V
23. On Top (feat. Big Stan)
24. X Gon' Give It To Ya

Spotify
Tak zajarałem się debiutem DMX'a aż odpaliłem tego samego dnia właśnie Grand Champa. I nie zawiodłem się na tym albumie, gdyż jest za dobry.

Na początku trzeba się rozkręcić żeby wejść do Where The Hood At ale po tym legendarnym bangerze (jednocześnie jest to najlepszy utwór z płytki), jest jazda bez trzymanki może z jedną przerwą na Untouchable które jest lekkim odpoczynkiem pomiędzy okresami bangerów. Dogs Out z jednym z najlepszych bitów Kanye w karierze, takie połączenie jego standardowego starego stylu z hardcore'owym brzmieniem idealnie skrojonym pod DMX'a, przezajebisty utwór. Get It On The Floor ze Swizzem od razu nie dość że zajebisty banger do bounce'u to jeszcze przepiękne zwrotki Earla. Shot Down z 50 Centem w primie, także mocny i mroczny gangsterski utwór gdzie wszystko gra.
Wyróżnić warto jeszcze Rob All Night (które zabiera linijki z No Love 4 Me z drugiej solówki, lecz dla mnie jest lepszym wałkiem niż ten utwór z Flesh Of My Flesh) czy We Go Hard z Killą Camem na także znakomicie zbalansowanym bicie No I.D., trochę podobnym do Dogs Out, ten utwór dla mnie spokojny czwarty utwór calego LP.

Dopiero po We Bout To Blow jest już spokojniejszy fragment albumu, mimo wszystko dalej trzymający wysoki poziom. Miłosne Don't Gotta Go Home jeszcze niedawno leciało mi na głośnikach, The Rain to idealna definicja chillowego utworu, choć po latach dostrzegam tu podobieństwo do What's My Name i We Right Here (od którego jest lepsze). A'Yo Kato (utwór z drugiej części teledysku do Where The Hood At) to dla mnie najlepszy utwór z tego fragmentu, tutaj jak X przekazuje emocje to zdecydowanie rusza za serce, bit Swizza też zrobił tu robotę. Thank You natomiast będzie zawsze mi się kojarzyło z Thank You Busty Rhymesa (ten utwór znałem wcześniej jako jeszcze mniejszy małolat XD) i tak jest to znakomity utwór.

Na koniec dwa porządne bangery czyli On Top i kolejny legendarny utwór z soundtracku do Cradle 2 The Grave - X Gon' Give It To Ya, który został zaznaczony jako bonus track. Całościowo materiał jest dla mnie przezajebista i niewiele brakuje temu albumowi do solówek X'a z początku kariery. Nigdy nie zrozumiem czemu tak niskie oceny Grand Champ zebrał, gdyż tutaj X był w zajebistej formie raperskiej dla mnie. Polecam zdecydowanie.

Szkoda że to był już ostatni taki super album w katalogu Earla, po późniejsze albumy nawet poziomem do The Great Depression nie dorównują. Do nich tematy pewnie jutro lub wieczorem zrobię.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 15:04 przez TheD, łącznie zmieniany 2 razy.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: DMX - Grand Champ (2003)

Post autor: Yayo »

Mocarny początek albumu, ale pod koniec trochę siada. Dużo lepsza płyta niż poprzedni niewypał. Pierwsze 6 tracków (nie licząc skitu) zajebiste bangery. Lubię jak X śpiewa, a to mu się zdarza w paru kawałkach tutaj jak na przykład piękne "The Rain" czy nawet nie wiem czy nie lepsze "A'Yo Kato". Dla mnie takie 7/10, ale największe szlagiery z tej płytki warto poznać, kawał historii.
ODPOWIEDZ