DMX - The Great Depression (2001)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

DMX - The Great Depression (2001)

Post autor: TheD »

Okładka
Obrazek
Tracklista:

1. Sometimes
2. School Street
3. Who We Be
4. Trina Moe
5. We Right Here
6. Bloodline Anthem (feat. Dia)
7. Shorty Was Da Bomb
8. Damien III
9. When I'm Nothing (feat. Stephanie Mills)
10. I Miss You (feat. Faith Evans)
11. Number 11
12. Pull Up (skit)
13. I'ma Bang
14. Pull Out (skit)
15. You Could Be Blind (feat. Mashonda)
16. The Prayer IV
17. A Minute For Your Son
Ukryte w A Minute For Your Son utwory
18. Next Out The Kennel (performed by DJ Kay Slay, Jynx, Loose, Big Stan & Kashmir)
19. Problem Child (feat. Mysonne & Drag-On)
20. Usual Suspects Pt. 2 (feat. Mic Geronimo & Big Stan)

Spotify
Czwarty album DMX'a już nie jest aż tak dobry jak poprzednie solówki, czy Grand Champ, ale dla mnie to jest i tak bardzo niedoceniany album od Earla. Takich hardcore bangerów za dużo nie jest (I'ma Bang z zajebistym bitem Just Blaze'a, Number 11, School Street, Problem Child). Bardziej tu dominują lżejsze utwory, bardziej emocjonalne. Kiedyś miałem inne kryteria oceny utworów i właśnie przez zdecydowanie grzeczniejsze brzmienie albumu, niezbyt mi się podobał. Teraz takie When I'm Nothing uważam za najlepszy utwór na albumie, dopiero potem I'ma Bang i Number 11. We Right Here pomimo iż jest lżejszym What's My Name to jest udanym utworem. Nawet ukryte utwory na A Minute For Your Son są całkiem dobre (Next Out The Kennel to tak naprawdę freestyle członków utworzonej przez DMX'a wytwórni Bloodline Records na bitach do Ready To Meet Him, Bring Your Whole Crew, D-X-L (Hard White) i Make A Move) m.in. sequel Usual Suspects.

Dla mnie ten album jest spokojnie dobrym, ale nie wybitnym albumem DMX'a. Raczej nie zaczynałbym sprawdzanie Jego twórczości od tego akurat albumu, lecz później zdecydowanie warto sprawdzić, gdyż mimo wszystko jest niedocenianym projektem, mimo iż nie jest dla mnie klasykiem.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
ODPOWIEDZ