Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1516
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: luk0as »

juz jest calosc w necie
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
Awatar użytkownika
Ordell
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2020, 21:37

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: Ordell »

całkiem przyjemne po pierwszym odsłuchu, choć raczej bez podjazdu do tych albumów z madlibem
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: Dill »

wg. mnie lepsze od bandany.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: niuhniuh »

dobra, przesłuchane na sc bo na tunesie dalej nie ma :nonono:

piękny album, bardzo mi się podoba ten trend z samplowanymi bitami bez (albo z mniej inwazyjnymi niż kick podkręcony na 110% elementami) perkusji. w moim sercu przewózkowa nawijka na takich podkładach zawsze będzie brzmiała bardziej, hmm.. luksusowo od trapów - z całą sympatią do trapów oczywiście.

pianinko z God is Perfect podobne do tego z Saint Pablo

Rick Ross, wiem że to czytasz - skończ kurwa owijać w bawełnę jakimiś pojedynczymi trackami i featami i weź zrób album z takim Alchemistem, Madlibem, albo chociaż jakimś innym No I.D., ok?

Tylera zresztą też wolę w takiej odsłonie jak tutaj, a on na swoich albumach woli dać jakieś spitchowane efekciarstwo na nieciekawych bitach (kontrowersyjne), chłopie no kurwa masz wspaniały głos i powinieneś się trzymać takiej stylistyki imo

Freddie klasycznie czyli zajebiście, kozackie flow i ofensywna nawijka

kozak w kutas, pozdro
Awatar użytkownika
eraserhead
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:36

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: eraserhead »

niuhniuh pisze: 29 maja 2020, 11:41 kozak w kutas, pozdro
ojj tak byczq

sampel z Scottie Beam to nie ten sam, który został użyty na pierwszym i ostatnim tracku Umowy o Dzieło?
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: Beny »

Świetny album, dużo lepszy od Bandany i prawie że zbliżony poziomem do Pinaty. Aktualnie jedna z lepszych, o ile nie najlepsza rzecz, jaka wyszła w tym roku.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5418
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: clockers »

dla mnie bez podjazdu do Bandany jednak, nie mniej klimacik wyborny. chemia na linii flow/stylówka Kane'a i bity Alc'a porównywalna z tą, którą ma z Madlibem. troszkę brakuje pierdolnięcia, jakiegoś jednego potężnego bengerka na odmułkę, ale raczej nie jest to zarzut, tylko czysto subiektywne odczucie po dwóch odsłuchach. no i jeszcze malutki zawód numerem z Benny'm (miałem duże nadzieję na potężny sztos), choć nadal jest to bezsprzecznie dobry track. co do tekstów, to mimo, że nie ma zaskoczeń ani nie są to lyricsy, które jakoś bardzo mnie ruszają czy z którymi mógłbym się jakoś utożsamiać, to jednak Freddie jest tak autentyczny w tym wszystkim i wypluwa te wersy na majk z takim wyczuciem (i sercem), że kurwa nie można się tym nie jarać. wybitny raper, fantastyczne ucho do bitów, pomysłowość, zawsze fajne gościnki na projektach. krótko mówiąc nigdy dosyć nigdy mało sortu od tego wariata. no a w takich upierdolonych konopnym dymem Alchemistowych klimatach ta gangsterska przewózka, brud streetu i życiowe przekminy siedzą znakomicie.

na razie numer z Tylerem, Conwayem i Look At Me :bowdown: :bowdown: ale trzeba posłuchać jeszcze.

edit: Scottie Beam też mocarny traczek.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2020, 11:03 przez clockers, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2727
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: Finn »

dlaczego nie ma tego albumu jeszcze na apple music? :evil:
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6900
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: instinkt »

czegoś brakuje, ale i tak jest dobrze

co do Rozaya to bez kitu mógłby się zebrać i zrobić projekt z jakimś "klasycznym" producentem
nie wierze że nie byłoby chętnego na taką współprace
klasyk z miejsca
jego gościnki zawsze dużo wnoszą, ale jego solo materiały są po prostu mierne :dunno:
dziwne to troche, wygląda to tak jakby się nie przykładał albo był po prostu słaby jako "exec" swoich rzeczy

zajebiste jest to że aktualnie najważniejsze ksywki z tego nurtu zaczęły ze sobą tak często współpracować
mógłby się jeszcze Push częściej przewijać w tych kolaboracjach

Alchemist swoimi poczynaniami w tym roku lekko się wbija do topki, bo do tej pory mimo że zawsze był dobry to czegoś brakowało do tego statusu
oczywiste że będą się pojawiać porównania z Madlibem; dla mnie mimo wszystko Alc jest niżej - Madlibowe produkcje brzmią bardziej "ekskluzywnie" i potrafi on lepiej budować klimat na całym projekcie; Alchemist jest topowym beatmakerem, ale brak mu tej "iskry bożej"

super też że Tyler ostatnio często się porusza w takich klimatach i należy się spodziewać że jeszcze nie raz w najbliższym czasie się będzie przewijał czy to produkcyjnie czy nawijając bo przecież Push jakiś czas temu mówił że dostał paczke z podkładami od niego i przerobił już 3-4 z nich
Awatar użytkownika
joincik
Posty: 41
Rejestracja: 10 cze 2019, 12:28

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: joincik »

kocham fredka, nigdy w zyciu mnie nie zawiodl, nikt tak nie nawija kozacko
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (29/05/2020)

Post autor: Rupert »

Moj ulubiony raper typu og murzyn
I najlepszy z żyjących

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 23:17 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
PRES
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2020, 19:08

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: PRES »

ktos zna motyw tej gitary z 1985? kurna cały czas mi to po głowie chodzi , ze skads to znam z jakiejs starej polskiej nuty
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: daveyo »

Bardzo przyjemny materiał. Dobrze przesłuchać produkcję złożoną w 10 kawałków, bez żadnych 30 utworów + deluxe i 40 wersji visual video lyric sponge bob kurwa.
1985, Something to Rap About, Babies & Fools :oops:
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3265
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: gawi »

Super album. Nawet lepiej wszedl niż Bandana, może dlatego że tak bez orientu go dali, a Bandana była hucznie zapowiadana i napompowana hajpem :dunno:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Kusmier
Posty: 486
Rejestracja: 06 maja 2019, 23:34

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: Kusmier »

Biciki piękne, piękne featy, jedna z najlepszych rzeczy w tym roku. Kawałek z Tylerem :bowdown: Szkoda, że coraz rzadziej można go usłyszeć w takiej stylistyce. No i dziękuję, że tak mało tracków.
Awatar użytkownika
aos
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:34

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: aos »

PRES pisze: 31 maja 2020, 18:52 ktos zna motyw tej gitary z 1985? kurna cały czas mi to po głowie chodzi , ze skads to znam z jakiejs starej polskiej nuty
@PRES
Rúben Rada - "Ómnibus"
https://youtu.be/dxfUfkE0LYA?t=122
Awatar użytkownika
RappSnitch
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2019, 3:33

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: RappSnitch »

Okładka rozpierdala system
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: Parlae »

Kawałek z Tylerem to taki sztos, że japeirdole. Nie wiem czy nie featuring roku póki co. Rozay też ładnie dał. Ogólnie świetny projekt, gospodarz nie zawodzi nigdy.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2968
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo (2020)

Post autor: jogi »

Super jak takie klasyczne w brzmieniu projekty gniotą resztę tego co się aktualnie dzieje. Formuła znana od zarania gatunku. Prosta i sprawdzona. Zajebiste to jest. Podbijam z Tylerem, mógłby pierdolnąc coś w ten deseń zamiast tego zjebanego neofunkosoulochujwieco. Alc to kozak, Caine to kozak.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
ODPOWIEDZ