Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 616
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: SuperRapMaster »

kropkide pisze: 14 maja 2022, 12:47 Co innego napisać coś kontrowersyjnego, a co innego nie mieć kompletnie pojecia o czym sie pisze i zaśmiecać tym forumek.

No ale nie, masz rację, lepiej żeby slizg zasilaly jakies przyjeby, piszace, ze gosciu, ktory ew wypowiedzial sie lekko na interlude zjadl autora plyty, przeciez to jest ewidentny trolling. Zresztą i tak sram na to pozdro
poztytiv pisze: 28 sty 2021, 10:16 ^^
przecież przedszkolanek to prowo od początku forum oparte na kontrowersji, ktoś jeszcze bierze na poważnie jego wysrywy?
Dodano po 5 minutach 15 sekundach:
gawi pisze: 14 maja 2022, 12:32 Ogółem chyba jest to lepsze niż bardzo średnie DAMN., ale znacznie gorsze od S.80 i gkmc.
Mam wrażenie, że forumek nie docenia tpab.
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1089
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Drmz »

No a to, że taki przedszkolanek najebał już 14k postów na forumku jednak świadczy o kondycji tego miejsca :lol:
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Jiigsi »

Oddam wszystkie posty superrapmaster za jeden przedszkolanka bez kitu
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: jogi »

Mother l Sober :bowdown: mesjanizm i murzynstwo pani z Portishead :bowdown:
Ghostface powinien podziękować za dwie rzeczy: za zaproszenie (napewno to zrobił) i za bit który ogarnął, a ogarnął tak o... Bez fajerwerków.
Użycie Kodaka jak mlotka w orkiestrze też piękne. To samo K zrobił kiedyś snoopowi. Król może sobie na to pozwolić, a sługa nie odmawia.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
kropkide
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2019, 2:09

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: kropkide »

SuperRapMaster pisze: 14 maja 2022, 13:12 Mam wrażenie, że forumek nie docenia tpab.
Akurat w tym aspekcie to w pewnym sensie rozumiem przeciętność tego albumu dla okazjonalnego słuchacza po takim majstersztyku jak GKMC, mi samemu zajęło grube 5 lat, żeby się do niego przekonać, ale pamiętam rok temu w wakacje, jak akurat musialem z konkubina walnąć nocną podróż autem i sobie puściliśmy cały album od początku do końca - wtedy dopiero poczułem klimat tej produkcji, w sumie to oboje czuliśmy się jakbyśmy jechali nocą Cadillaciem po jebanym wybrzeżu Kalifornii i to było coś pięknego. Bardzo ludzkie przemyślenia bez jakiś arcy-intelektualnych rozkmin, z którymi każdy może się jakoś zidentifykowac. W ogole, ten ciągły jazzik w tle, no po prostu apogeum chillu.

Na imprezie bym go nie puścił jak GKMC, ale do samotnego drinka na balkonie w taką pogodę jak obecnie wieczorkiem wchodzi jak najbardziej. Pomimo wszystko w moim mniemaniu poprzednika nie przebija, bo tamten to akurat mój ulubiony album generalnie w muzyce, no ale tak czy inaczej zasługuje na ogromny szacunek.

GKMC > TPAB > MMBS (jeśli nie za wcześnie jeszcze na akronimy xD) > Section.80 > Damn (gowno totalne) - tak bym to rozstawił
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 18:28 przez kropkide, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Prez »

przesłuchałem, kilka luźnych przemyśleń bez większej wczuwki, bo to ewidentnie nie jest płyta dla mnie i nie będę do niej wracał:
- bit i refren w Father Time :bowdown:
- wiele numerów skipowałem w połowie
- nie rozumiem propsów dla Cry Together
- Mirror śliczny numer
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: gawi »

SuperRapMaster pisze: 14 maja 2022, 13:12 Mam wrażenie, że forumek nie docenia tpab.
Ja nie wracam do tego albumu, bo mnie zniechęca trochę strona muzyczna, nie moja bajka trochę. Muszę wrócić i zweryfikować bo pamiętam że How Much A Dollar Cost było prześwietne, tak samo jak Momma i You Aint Gotta Lie
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 571
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: stratemirat »

TPAB wiezie mocno żywa strona muzyczna, oddałbym 100 beatów z FL Studio za jedno Wesley's Theory.
Tutaj materiał bez hitów i chwytliwych refrenów (przynajmniej po pierwszym odsłuchu), taki podcast na zakończenie kontraktu z wytwórnią, bengierki na setki milionów streamów wrócą na self-releasach :rotfl:
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1520
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: PSZ »

Przesłuchałem z 3 razy i nic nie przyciągnęło mojej uwagi. Może za 20 razem siądzie. :dunno:
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2359
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: kshaq »

Pod względem warstwy koncepcyjnej i tekstowej ten album to jest taki rozpierdol, że przy każdym odsłuchu coraz bardziej jestem w szoku. Topka Kendricka bez dwóch zdań. Totalny ekshibicjonizm emocjonalny, w niektórych momentach wręcz niekomfortowo się czuję, że pewne rzeczy słyszę.
Muzycznie jest różnie, czasem turbo ciekawie, czasem mimo wszystko nie do końca do mnie to przemawia (takie N95 brzmi bardziej jak kawałek Keema, w Rich Spirit brakuje mi mocniejszego uderzenia, Crown to bardziej spoken word niż rap). Całość na pewno intrygująca. United in Grief i Worldwide Steppers to :bowdown: Father Time, Count me Out, Savior, Mirror, Silent Hill nie odstają brzmieniowo od czegokolwiek, co Lamar wydał. We Cry Together to kawał potężnego bitu i mimo że nie wiem, czy do tego tracku będę często wracał, to chętnie posłuchałbym więcej K Dota z taką manierą i agresją nawijającego. Tylko to Die Hard brzmi, jakby miało zostać wydane na OST do Czarnej Pantery zaraz obok All The Stars ^^
Chętnie bym powiedział, że to jego najlepszy album, ale wiem, że przemawia jeszcze przeze mnie wrażenie, które wywarła całą koncepcja i treść tego, co Kendrick mówi. Zobaczymy za miesiąc :dunno:
Awatar użytkownika
Farezowsky
Posty: 252
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:50

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Farezowsky »

Ależ to jest piękny album :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6878
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4680
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Parlae »

Bitu w Worldwide Steppers zazdroszczą pewnie Billy Woods i Elucid, bo brzmi jak coś doskonale skrojonego pod Armand Hammer.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: koniec »

fajny obrazek, pierwsze projekcje 350k w pierwszym tygodniu czyli najlepszy wynik w tym roku(chociaż i tak mało, myślałem że 500k dobije). No i N95 pewnie zadebiutuje na #1 hot 100 i będzie najdziwniejszym kawałkiem na szczycie tej listy w ostatnich latach.

W ogóle dobrze widzę, że to nie ma fizyka? Discogs mówi, że nie, jeśli to prawda to strasznie zjebali, Kendrick na fizykach zawsze miał najlepsze liczby w branży, myślę że z fizykami by ze 100k więcej było przynajmniej.
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 27 lut 2023, 23:50 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: LeeSu »

to raperzy noszą łańcuchy bo im tata wchodził do wanny? no nieźle
+48 997
To nie pitca na dowuz
Piccolo
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2022, 1:22

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Piccolo »

Siema, album spoko, czasami trochę przynudnawy, mam wrażenie, że trzeba czasem siedzieć w tym temacie czarnych chłopaków z Ameryki, żeby większość problemów zrozumieć. Kawałek z kłótnią imo top, bo jeszcze nigdy takiej przelotki nie było, ale tak to asłuchalny raczej.

A teraz z innej beczki. O czym jest tak w sumie kawałek N95? Brzmi zajebiście, ale tytuł odnosi się do tych całych maseczek i tak dalej. Kendrik w tym numerze tak bardziej jebie kowidian, że dali się zmanipulować, czy leci tutaj bardziej lewacka narracja jak w "Aunties Diaries"? Bardzo ważna jest dla mnie odpowiedź na to pytanie, bo nie wiem czy chłop nawija o tym, co modne, czy faktycznie stoi gdzieś pomiędzy.
pablod
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2021, 17:31

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: pablod »

....
Ostatnio zmieniony 25 lut 2024, 10:36 przez pablod, łącznie zmieniany 1 raz.
Jasion94
Posty: 872
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: Jasion94 »

przedszkolanek pisze: 13 maja 2022, 21:16
Jasion94 pisze: 11 maja 2022, 21:01
gawi pisze: 09 maja 2022, 22:45 Nie no, zajebisty jest ten kawałek, co ten @przedszkolanek to ja nie mogę :wall:
On nazywal płytę Margaret (o której nikt już nie pamięta) kobiecym "Skandalem", więc nie sugerowałbym się jego zdaniem
a teraz wypierdalaj z powrotem do 8 klasy i niech twoja polonistka naprawi, co spierdoliła i wytłumaczy ci, jak czytać ironię i sarkazm w tekstach publicystycznych napisanych w potocznej odmianie polszczyzny
[
Ach ty geniuszu ironii i sarkazmu, który używa szydery przeplatanej z własnymi opiniami, także nikt nie wie kiedy jest poczatek żartu, a koniec swego zdania. Sam wypierdalaj, ale do psychologa, bo to początek schizofrenii
Awatar użytkownika
kropkide
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2019, 2:09

Re: Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers (2022)

Post autor: kropkide »

Piccolo pisze: 15 maja 2022, 1:26 A teraz z innej beczki. O czym jest tak w sumie kawałek N95? Brzmi zajebiście, ale tytuł odnosi się do tych całych maseczek i tak dalej. Kendrik w tym numerze tak bardziej jebie kowidian, że dali się zmanipulować, czy leci tutaj bardziej lewacka narracja jak w "Aunties Diaries"? Bardzo ważna jest dla mnie odpowiedź na to pytanie, bo nie wiem czy chłop nawija o tym, co modne, czy faktycznie stoi gdzieś pomiędzy
O sraniu do mordy takim typom jak ty. Przeczytaj sobie po prostu tekst na geniusie.
ODPOWIEDZ