Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
101
57%
Split
50
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 176

Awatar użytkownika
ganz
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Siłownia

Post autor: ganz »

od tygodnia mam uraz lewego barku, niby zakres ruchu pelny i nie czuje intensywniejszego bolu przy jakims konkretnym ruchu, ale towarzyszy kłucie w przednich aktonach, z rzadka pojawia sie tez przy lewej lopatce/tylnim aktonie, a nieraz pociagnie przy lewym kapturze, na obojczyku. podczas treningu silowego nawet nie zauwazylem niczego szczegolnego, dopiero nazajutrz zaczal sie problem. nie wiem, mial ktos podobne przygody, jakis pomysl czego mozna sie spodziewac? zastanawiam sie czy to moze nie naderwane wiazadla, bo ta lopatka to jakis sygnal chyba.
zaczynam powoli swirowac, chyba zamowie bpc-157 a jak nie przejdzie przez tydzien to trzeba bedzie wyjebac siano na diagnostyke i pewnie leczenie

i doroslem chyba do tego, zeby pierdolic jakies chore ambicje i dazenie do jak najwiekszych ciezarow, bede trenowac juz tylko pod hipertrofie
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1164
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Siłownia

Post autor: qualite_de_schizoide »


miałem problem z lewym barkiem i robiłem przez 3 tygodnie ten zestaw i przeszło
do dziś wykonuję z 3 ćwiczenia regularnie i jest git, barki mocniejsze niż były
może Tobie też się przyda @ganz
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
ganz
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Siłownia

Post autor: ganz »

dzieki, na pewno wyprobuje. a tak z ciekawosci, przez okres tych 3 tygodni normalnie cwiczyles silowo?
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1164
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Siłownia

Post autor: qualite_de_schizoide »

niestety nie, nic nie dało się trenować w moim przypadku z tamtą kontuzją
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
ganz
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Siłownia

Post autor: ganz »

podpowiedz mi jeszcze prosze, czy robiles to codziennie, czy zostawiales jakis dzien na regeneracje? bo z roznymi opiniami sie spotykam
generalnie to rotacja ku gorze najtrudniejsza w tym barku sie wydaje, wystepuje opor i bol po tego typu cwiczeniu (choc taki "przyjemny", moze nawet rozluzniajacy, troche optymizmu to we mnie tchnelo), obawiam sie, ze stozki rotatorow przeorałem, no ale oby udalo sie zaradzic w ten sposob i nic wiecej nie bedzie potrzebne, nie wyobrazam sobie przerwy w treningach dluzszej niz miesiac :lol:
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

ganz pisze: 03 lut 2024, 19:33 zaczynam powoli swirowac, chyba zamowie bpc-157 a jak nie przejdzie przez tydzien to trzeba bedzie wyjebac siano na diagnostyke i pewnie leczenie
taa, wyjeb ponad 2 stówy na pigułki i jak przez tydzień nie pomoże to wydaj kolejne dwie na wizytę u fizjo :wall:

BPC może Ci pomóc, ale ty zaczynasz rozwiązanie od dupy strony. Bolą Cię barki, bo źle trenujesz, albo nie wzmacniasz rzeczy, które powinieneś, albo to i to.
ganz pisze: 03 lut 2024, 19:33 i doroslem chyba do tego, zeby pierdolic jakies chore ambicje i dazenie do jak najwiekszych ciezarow, bede trenowac juz tylko pod hipertrofie
To akurat nie kwestia chorych ambicji tylko realnych celów jakie sobie stawiasz w treningu. Tylko za dźwiganiem ciężarów stoi masa poświęceń, rutyny, wiedzy specjalistycznej (bądź prowadzenia przez trenera, który Ci to ogarnia) - a tego ne widzi większość ludzi, bo oglądają na instagramie filmik 20 sekund jak ktoś podnosi 300kg z ziemi i też tak chcą.

Nie znam Cię, nie wiem jak się ruszasz, ile trenujesz, co robisz na co dzień, ale rada jest jedna- idź do fizjo zamiast wróżyć z kryształowej kuli wertując filmiki na yt. A w dłuższej perspektywie naucz się (albo niech ktoś to zrobi) dźwigać, bo nawet jak trafisz na dobrego fizjo, który ułoży celowany rehab pod Twój problem i to Ci pomoże, a Ty dalej będziesz źle trenował, to masz gwarancje, że problem wróci.
Awatar użytkownika
fifi
Posty: 1555
Rejestracja: 17 sie 2019, 13:48

Re: Siłownia

Post autor: fifi »

rozwiazmy ten problem raz na zawsze
co na stawy (skokowe, kolanowe)?
kolagen i/lub msm, galaretki bez cukru, amputacja?
bel pisze: 17 kwie 2024, 18:05 popadam w paranoje
bel pisze: 17 kwie 2024, 22:40 popadam w paranoje
bel pisze: 19 kwie 2024, 16:25 i zwariowałam
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3708
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

amputacja najlepsza

biorę msm od jakiegoś czasu i w sumie widzę lekką poprawę, kolagen też mi pomógł przy kontuzji kiedyś mocno
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
ganz
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Siłownia

Post autor: ganz »

sven22 pisze: 05 lut 2024, 22:02
ganz pisze: 03 lut 2024, 19:33 zaczynam powoli swirowac, chyba zamowie bpc-157 a jak nie przejdzie przez tydzien to trzeba bedzie wyjebac siano na diagnostyke i pewnie leczenie
taa, wyjeb ponad 2 stówy na pigułki i jak przez tydzień nie pomoże to wydaj kolejne dwie na wizytę u fizjo :wall:

BPC może Ci pomóc, ale ty zaczynasz rozwiązanie od dupy strony. Bolą Cię barki, bo źle trenujesz, albo nie wzmacniasz rzeczy, które powinieneś, albo to i to.
ganz pisze: 03 lut 2024, 19:33 i doroslem chyba do tego, zeby pierdolic jakies chore ambicje i dazenie do jak najwiekszych ciezarow, bede trenowac juz tylko pod hipertrofie
To akurat nie kwestia chorych ambicji tylko realnych celów jakie sobie stawiasz w treningu. Tylko za dźwiganiem ciężarów stoi masa poświęceń, rutyny, wiedzy specjalistycznej (bądź prowadzenia przez trenera, który Ci to ogarnia) - a tego ne widzi większość ludzi, bo oglądają na instagramie filmik 20 sekund jak ktoś podnosi 300kg z ziemi i też tak chcą.

Nie znam Cię, nie wiem jak się ruszasz, ile trenujesz, co robisz na co dzień, ale rada jest jedna- idź do fizjo zamiast wróżyć z kryształowej kuli wertując filmiki na yt. A w dłuższej perspektywie naucz się (albo niech ktoś to zrobi) dźwigać, bo nawet jak trafisz na dobrego fizjo, który ułoży celowany rehab pod Twój problem i to Ci pomoże, a Ty dalej będziesz źle trenował, to masz gwarancje, że problem wróci.
zgadzam sie z Toba. bpc mam po prostu za niemalze darmo i stwierdzilem, ze nie zaszkodzi, a moze pomoze. do fizjo bede szedl, ale dopiero za poltora tygodnia bedzie mozlliwosc udac sie do kumpla, ktory raz ze wiem, ze jest dobry i policzy mnie, no wlasnie, jak kumpla (a teraz w mojej sytuacji to wazne). generalnie to napisales madre rzeczy, nie wiem jak inni, ale ja sie czulem niezniszczalny do tego urazu - nie wystarczylo jednak dbac o sama regeneracje, o jak najlepsza technike, gdy osralo sie z niewiedzy/zuchwalosci to wszystko co wydawalo sie niepowiazane bezposrednio z przyrostami masy i siły. zrobie moze jeszcze rtg tego barku

mi na stawy pomogla kiedys glukozamina w dawkach jesli dobrze pamietam z 1,5-2g (daaawno temu jak zaczynalem dopiero z silownia i mialem problem z kolanem po zlamaniu niezwiazanym z silownia), ale dosc dlugo to trwalo, wiec cudowna metoda to nie byla. teraz biore profilaktycznie collagen premium od rtęciowych (wychodzi calkiem niezle cenowo), do tego 5g msm i nie czuje dolegliwosci w zwiazku z kolanami
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1164
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Siłownia

Post autor: qualite_de_schizoide »

@ganz ja robiłem z 4-5 razy w tygodniu to
i rozwaliłem ten bark oczywiście na wyciskaniu na ławie, ale tak jak mówiłem moje barki są teraz dużo mocniejsze i nic się nie dzieje i u Ciebie też tak będzie pozdro
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

qualite_de_schizoide pisze: 03 lut 2024, 19:50
miałem problem z lewym barkiem i robiłem przez 3 tygodnie ten zestaw i przeszło
do dziś wykonuję z 3 ćwiczenia regularnie i jest git, barki mocniejsze niż były
może Tobie też się przyda
Chyba kiedyś już pisałem ale warto powtórzyć przy okazji - robię ten zestaw od miesięcy w ramach rozgrzewki przed treningami góry i jest mega. Najbardziej różnice widzę w przedostatnim ćwiczeniu, tym gdzie opiera się na ręce i obraca - najpierw mi tam łapa tak trzęsła, że się bałem czy jej jakoś nie wygnę i te 5 razy ledwo robiłem, a teraz bareczki wzmocnione i stabilne jak należy, miewałem w nich wczesniej bóle i nie ma.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siłownia

Post autor: ConeyIsland »

^ świetny materiał, też musze zadbać o bareczki bo czasem ból się pojawia

---

Powiedzcie mi taką rzecz... cisnę ćwiczenie x; serii robię 4 takim samym ciężarem; każda seria to powiedzmy 10-9-8-7 powtórzeń; pytanie brzmi - na którą serię zarzucić większy ciężar? jak wrzucę na ostatnią to zrobię powtórzeń powiedzmy ze 4, jak wrzucę na pierwszą serię to nie dość, że muszę rozgrzewkę lepszą zrobić żeby nic nie odjebać to jeszcze kolejne serie (na mniejszym de facto ciężarze) zrobię z mniejszą ilością powtórzeń. Ostatnio robiłem na drugą serię ale czy to dobre pojdeście??
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1299
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siłownia

Post autor: demon »

4 serie robocze w jednym ćwiczeniu to trochę dużo. Zależy też jakie to ćwiczenie, jak jakiś biceps czy triceps to może być.

Każdy plan powinien mieć rozpisaną metodę progresji. Przykładowo 3x8-10. Jak zrobisz z danym ciężarem 3 serie po 10 powtórzeń to dokładasz delikatnie ciężar na kolejnym treningu. Jak zrobisz np.9-8-8 powtórzeń to cisniesz dalej z tym samym ciężarem aż osiągniesz te 3x10.

Podejrzewam że robisz sobie po prostu randomowo 4 serie, bez żadnych założeń co do powtórzeń. Rozpisz sobie przedział powtórzeń w których masz operować np. 8-10 i rób tak jak wyżej napisałem.

Zwiększanie ciężaru na ostatnią serię jest bez sensu. Ja prawie w każdym ćwiczeniu robię 2 serie robocze i w trzeciej serii zmniejszam ciężar o jakieś 15-20 procent.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siłownia

Post autor: ConeyIsland »

Robię powtórzeń tyle ile dam radę pod warunkiem, że jestem w stanie wykonać je poprawnie technicznie. Dlatego też napisałem 10-9-8-7 powtórzeń bo to przykład z wczorajszego ściągania drążka.
Robię przy dużych partiach po 4 serie danego ćwiczenia. Mniejsze partie (bic / tric chociażby) daję 2-3 serie. Staram się operować w przedziale 4-12 powtórzenia na serie ale najważniejsze jest dla mnie to co na poczatku posta napisałem - ile dam radę ale technicznie poprawnie.
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Siłownia

Post autor: Jose »

kurde, no z kolei mnie kuzyn uczył, żeby na przykład przy klacie założyć sobie np. 8 powtórzeń do każdej serii i robić 60kg-65kg-70kg-75kg, czyli progresja przy każdej serii i jak zrobię w tej ostatniej serii pełnych osiem powtórzeń, to żebym se póżniej dokładał cieżaru, chociaż kurka rurka, no i tak zwykle jak ta ostatnia wartość mi wchodzi "lekko" to se dokładam, no i też uczył wielki kolega, ze na te duze partie miesni, to nie ma co robić więcej niż 10 powtórzeń, z kolei na bicepsy se mogę robić te 12 czy tam ile, no ale widziałem/czytałem też 148 innych koncepcji, sam jakoś bardzo się do wczytuję, a słucham się kolegi, bo jest duzy, czyli chyba działa
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6234
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Siłownia

Post autor: FruitOffTheWall »

co sądzicie o phenibut?
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

temat uzywki w innym dziale
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
ganz
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Siłownia

Post autor: ganz »

qualite_de_schizoide pisze: 06 lut 2024, 10:39 ganz ja robiłem z 4-5 razy w tygodniu to
i rozwaliłem ten bark oczywiście na wyciskaniu na ławie, ale tak jak mówiłem moje barki są teraz dużo mocniejsze i nic się nie dzieje i u Ciebie też tak będzie pozdro
bylem u tego fizjo (dzieki za tamten post @sven22 , jednak sie zebralem na wiekszy wydatek zeby przyspieszyc i zyskalem dzieki temu odrobine bezcennego spokoju), wyszlo na usg ze mam zapalenie kaletki (moze ktos z uzytkownikow sie z tym mierzyl?), czyli dosc łaskawy wyrok w sumie, bo prawdopodobnie obejdzie sie bez zabiegu. i tez kurwa na wyciskaniu na lawce. wszystko z progresja, nie wiem, staram sie dojsc do tego gdzie popelnilem blad i chyba zmienie troche forme i czas rozgrzewki jak juz wroce do dzwigania ciezarow
a co do jednego postu wyzej , ja jakos najlepiej sie czuje w konwencji w ktorej na trzecia serie nie jestem w stanie zrobic bez ubytkow na technice/zakresie ruchu 10 powtorzen, to jest upadek miesniowy wystepuje przy 8-9 powtorzeniu. na ostatnia serie robie taki ciezar, zeby dac jak najwiekszy stretch, najbardziej pelny zakres ruchu i jak najdluzej utrzymywac miesien w napieciu jak sie da - koncze na 12 powtorzeniach (kiedys cutler zdaje sie mowil, ze wedlug niego pod hipertrofie 12 powtorzen to optymalna ilosc). zwykle zeby bylo to mozliwe to na tej ostatniej, 4. serii jest jakies ~70-80% ciezaru z trzeciej. wydaje mi sie ze takie podejscie jest spoko pod wzgledem bezpieczenstwa i hipertrofii, tylko no rozpierdolilem sobie bark cwiczac klatke piersiowa, wiec to odbiera mi nieco wiarygodnosci
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

ConeyIsland pisze: 07 lut 2024, 12:36 ^ świetny materiał, też musze zadbać o bareczki bo czasem ból się pojawia

---

Powiedzcie mi taką rzecz... cisnę ćwiczenie x; serii robię 4 takim samym ciężarem; każda seria to powiedzmy 10-9-8-7 powtórzeń; pytanie brzmi - na którą serię zarzucić większy ciężar? jak wrzucę na ostatnią to zrobię powtórzeń powiedzmy ze 4, jak wrzucę na pierwszą serię to nie dość, że muszę rozgrzewkę lepszą zrobić żeby nic nie odjebać to jeszcze kolejne serie (na mniejszym de facto ciężarze) zrobię z mniejszą ilością powtórzeń. Ostatnio robiłem na drugą serię ale czy to dobre pojdeście??
Nie ma na to jednej odpowiedzi, ale ogólna zasada jest prosta - dorzucaj, kiedy wolisz/czujesz, trzeba tylko pamiętać o głównej zasadzie progresu - objętość treningu (ilośc pracy wykonana przez mięśnie) z czasem powinna wzrastać, a czy osiągniesz to zwiększając ciężar, powtórzenia, czy serie, to sprawa drugorzędna. Najważniejsze, żeby serie kończyły się tuż przed upadkiem mięśniowym (niektórzy też cisną do upadku zawsze ale ja jakoś intuicyjnie ufam tym, którzy mówią, żeby zachować te 1-2 powtórzenia w zapasie, a do upadku lecieć tylko w ostatniej serii). Jeśli dokładanie ciężaru nie idzie, to jednego tygodnia możesz robić 10-9-8 powtorzeń, kolejnego tym samym ciężarem 11-10-9 itd, dopiero pozniej dorzucić ciężar i wrócić do niższej liczby powtórzeń z pierwszego tygodnia. Z czasem progresja liniowa (ciągłe zwiększanie objętości z treningu na trening) może okazać się niemożliwa i tu bardzo przydaje się progresja falowa:

Obrazek

Warto czasem między odrzuceniem robić sobie deload, czyli tydzień z niższym ciężarem lub potworzeniami, żeby się w pełni zregenerować przed kolejnym.

A jak będzie wyglądała piramidka cwiczenia - czy największy ciężar na koncu, czy na początku (wtedy najlepiej seriach rozgrzewkowych - takich, ktore nie zbliżają się do upadku), to już tez sprawa indywidualna i nie tak istotna w obliczy Wielkiego Planu Progresu.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siłownia

Post autor: ConeyIsland »

@@con shonery co do momentu, do którego cisnę powtórzenia to trzymam się zawsze jednego, tj. robię tyle powtórzeń ile... dam radę wykonać POPRAWNIE TECHNICZNIE, tyle. Co do tego o co pytałem natomiast, to w ub. tygodniu robiłem w nastepujący sposób (na przykładzie wyciskania na ławce):
12 x 60 kg
8 x 70 kg
4 x 80 kg
7 x 70 kg
...i nawet jestem zadowolony z przebiegu treningu.
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ