Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
checollada
Posty: 707
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Rowery

Post autor: checollada »

U mnie kolejna niedziela boża i kolejne pedałowanie odhaczone, wyszło 47 kilometrów. Tym razem wziąłem banana jakiegoś, bo ostatnio mnie zgięło pod koniec. Piękna zajawka, spróbuję pojeździć znowu w tygodniu, jak pogoda dopisze.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Rowery

Post autor: Luxair »

Rzućcie jakiegoś primera jaki rower mam kupić, bo się w ogóle na tym nie znam...
Na wzrost 183 cm jaki rozmiar ramy będzie? Czy to zależy od długości nóg bardziej?
Jaka kierownica - zwykła-prosta, gravelowa?
Jakie siodełko żeby odbyt nie wypadł po pierwszej wycieczce?
W ogóle te różne typy rowerów już mnie na wstępie osłabiają - adventure bike, gravel, CX, góral, szosa... i czemu wiele z nich w ogóle nie ma nóżki...

PS. Trasy raczej krótkie (~ 25 km) i raczej miejskie
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1081
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Na takie krótkie trasy to kup se wygodnego trekkinga z decathlonu.

Po pierwszym razie dupa zawsze boli.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3993
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Rowery

Post autor: emcess »

i jakiekolwiek siodelko niewiele zmieni - spodenki z poduszką w gaciach to gamechanger
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rowery

Post autor: mlodyperkez »

jaka latarke na rower polecacie?
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

Luxair pisze: 24 mar 2024, 10:00 i czemu wiele z nich w ogóle nie ma nóżki...
to tak jakbys sie dziwil czemu sportowy samochod nie ma haka w standardzie

nie ten adres
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Rowery

Post autor: scam_sakawa »

@mlodyperkez

OFFBONDAGE Lampka rowerowa 1000 lumenów

https://pl.aliexpress.com/item/10050060 ... Redirect=y

Mam i to jest po prostu szatan, a nie latarka, mocniejsza niż światła drogowe w samochodzie.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Rowery

Post autor: mql »

Luxair pisze: 24 mar 2024, 10:00 Rzućcie jakiegoś primera jaki rower mam kupić, bo się w ogóle na tym nie znam...
Na wzrost 183 cm jaki rozmiar ramy będzie? Czy to zależy od długości nóg bardziej?
Jaka kierownica - zwykła-prosta, gravelowa?
Jakie siodełko żeby odbyt nie wypadł po pierwszej wycieczce?
W ogóle te różne typy rowerów już mnie na wstępie osłabiają - adventure bike, gravel, CX, góral, szosa... i czemu wiele z nich w ogóle nie ma nóżki...

PS. Trasy raczej krótkie (~ 25 km) i raczej miejskie
o pozdro wielkie, też sie zastanawiam nad zakupem roweru typu wykorzystywany raz/dwa razy w tygodniu, by pojechać na piłkę czy do sklepu, ale nie mam gdzie go trzymać i żal mi wydawać kasy na sprzęt, ktory mi potencjalnie zajebią za pół roku :dunno: jednocześnie kogokolwiek bym nie pytał - dostaje info, ze bez co najmniej 1,5k zł nie podchodź nawet, bo będziesz żałował eh
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

wpisujesz rower holenderski gazelle batavus koga w olx, kupujesz jakis uzywany co ci sie podoba i problem z glowy
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Rowery

Post autor: Luxair »

No dobra, ale jak rozmiar, na ten przykład, dobrać?
Ma być tak że możesz nogę w 100% wyprostować mają stopę na pedale, czyli że ledwo sięgasz z siodełka do gruntu?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 707
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Rowery

Post autor: checollada »

wydaje mi się, że nie ma uniwersalnej rozmiarówki rowerowej
jak jesteś prawdziwą osobą, to można iść do sklepu rowerowego i zapytać jaki rozmiar roweru miejskiego byłby dla ciebie odpowiedni
jak jesteś człowiekiem internetu, to prawdopodobnie każdy producent rowerów ma na swojej stronie jakiś tam kalkulator rozmiaru ramy (przynajmniej tak jest w rowerach szosowych), więc podając swój wzrost i długość nogi można łatwo sprawdzić jaki rozmiar mniej więcej jest dla ciebie dobry

moje zdanie jest takie, ze miejskie rowery mają większą granice tolerancji, czy kupisz rozmiar 54 czy 56 to mała różnica, dasz se trochę wyżej albo niżej siodełko i będzie git, przy krótkich dystansach i tak wygodnej pozycji to bez różnicy w sumie. piszę to z doświadczenia własnego. kupiłem w życiu przynajmniej 5 losowych miejskich rowerów na dojazdy do pracy 5km czy na miasto 10km i nigdy w życiu nie sprawdzałem rozmiaru, nigdy nic mnie nie bolało ani nie zastanawiałem się czy rower powinien być większy mniejszy
oczywiście inaczej wygląda sytuacja jak kupujesz rower na dłuższe wycieczki, wtedy rozmiar i ergonomia jest bardzo ważna, jeżeli po każdej przejażdżce nie chcesz czuć się połamany

ogólnie jeżeli rower ma być praktycznym środkiem lokomocji po mieście, to mi od zawsze najlepiej się jeździło na ultraprostych holenderskich rowerach typu gazelle czy batavus, prosta pozycja za kierownicą, bagażnik z tyłu i najlepiej mieć jakieś sakwy jeszcze żeby można było tam schować zakupy albo coś tam, nóżka i zapięcie wbudowane przy tylnym kole, ze tylko przekręcamy kluczyk i gotowe
ale jakbym chciał se kupić rower na rekreacyjne wycieczki to bym kupił jakiś inny, możne jakiś trekkingowy, nie wiem, zależy ile kwitu chcesz wydać nie


tymczasem ja kontynuuję zajawkę rowerową i wczoraj siadło 72km i 900m przewyższeń, niby niewiele ale dla chłopa prawie 100kg to i tak dało w kość. było idealnie gdyby nie jebany w dupę wiatr co ostatnie 20km wiał mi prosto w mordę
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Rowery

Post autor: wrubel »

ciężko dzisiaj nie być człowiekiem internetu przy takiej ilości rowerów w sieci, trzeba zmierzyć przekrok czyli wysokość od jajec do ziemi na początek, na pewno lepiej kupić rozmiar mniejszy niż większy rower
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Rowery

Post autor: yytr »

checollada pisze: 02 kwie 2024, 9:23 ale jakbym chciał se kupić rower na rekreacyjne wycieczki to bym kupił jakiś inny, możne jakiś trekkingowy, nie wiem, zależy ile kwitu chcesz wydać nie
Dokładnie. Jeżeli masz zamiar robić wycieczki to bierz jakiegoś trekkinga, a jeżeli lubisz poczuć wiatr we włosach i trochę docisnąć pedał to bierz gravela. Ja np. nie jestem fanem wyprostowanej pozycji na rowerze i wolę śmigać z barankiem na gravelu lub kolarzówce. Ale jakbym miał polecać rower dla każdego to brałbym trekking. Trochę nie czają zajawki na miejskie, moja dziewczyna ma i jest bardzo zadowolona ale ciężko jest gdzieś razem pojechać jak tam macha wyprostowana tym przełożeniem 1x1 XD
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

@fromage by mógł powiedzieć co jest 5 w temacie ale niestety na banie
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1081
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Są fajne mixy miejskich z tylnymi przełożeniami i amorkiem. Moja takim śmiga po każdym terenie.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Rowery

Post autor: wrubel »

hwjsk pisze: 01 sie 2022, 16:48****

no ty też się fachowo wypowiedziałeś kilka razy
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

ładne odwrócenie uwagi od pozbywania się z forum elity intelektualnej

poza tym nie na temat post, za cos takiego warn sie nalezy
Są fajne mixy miejskich z tylnymi przełożeniami i amorkiem. Moja takim śmiga po każdym terenie.
Nom, poza tym miejskie są do tego, żeby się łatwo wsiadało, zsiadało, rozglądało czy cię jakiś husarz zaraz nie rozjedzie, jakiś zestaw piknikowy do koszyka. A w połączeniu z przerzutkami i jakims prostym uginaczem robi się dosyć dobry allrounder, na podjazdach tylko trochę dziwacznie się takimi jezdzi przez wyprostowaną pozycje

Ale jak ktos bardziej w wycieczki celuje i dopiero kupuje pierwzy rower to jednak bym w cos mniej ociężałego celował, post wyzej z holendrem od batavusa albo gazelle to do mqla byl co do sklepu jezdzic chcial
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5864
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Rowery

Post autor: cloud »

checollada pisze: 02 kwie 2024, 9:23 tymczasem ja kontynuuję zajawkę rowerową i wczoraj siadło 72km i 900m przewyższeń, niby niewiele ale dla chłopa prawie 100kg to i tak dało w kość. było idealnie gdyby nie jebany w dupę wiatr co ostatnie 20km wiał mi prosto w mordę
przejebany ten wiatr ogólnie jest, 4 razy w marcu kręciłem kilometry i za każdym razem walka i łzy, dajcie spokój xd
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
strobe
Posty: 670
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:38

Re: Rowery

Post autor: strobe »

yytr pisze: 02 kwie 2024, 9:57 bierz gravela.
Jaki budżet trzeba mieć OKOŁO na taki sprzęt z jakimś sensownym osprzętem dla osoby która chce zacząć jeździć? Ostatnio rower dostałem na komunię, nie mam żadnego riserczu zrobionego, nie orientuje się w sprzęcie (jeszcze), pośmigałem po prostu trochę w weekend i zaczął po głowie mi zakup chodzić.
Awatar użytkownika
moshe
Posty: 110
Rejestracja: 08 paź 2020, 9:36

Re: Rowery

Post autor: moshe »

3500 na triban gravel 120
taniej? 2600 na triban rc120 (z tarczowkami) + jakies opony 35c. wjedziesz na kazda lesna sciezke bez nadmiernej ilosci korzeni czy szutrowa, polna droge.
ODPOWIEDZ