[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 646
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

Też mnie nowy Scorsese nie porwał, za dużo jest tam upchane i nie rekompensuje to wszystko metrażu
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Luxair pisze: 15 sty 2024, 10:25
Bakan pisze: 14 sty 2024, 22:09 Teściowie - wchodzi lekko, ale potem skręca w takim kierunku, że do śmiechu już nie jest, dobry, a może i nieco więcej, szczególnie aktorsko, gdzie zakładałem, że Woronowicz ten film przejmie, ale Ostaszewska zagrała to jeszcze lepiej, wybitna rola, pozostali też świetni, 7/10 (może jutro zmienię na 8)
Mówisz o jedynce? Bo dwójka już wyszła i nawet ściągnąłem już, ale chyba gorsza (i zamiast Dorocińskiego jest inna postać, grana przez aktora z "Filip")
Tak, jedynka.

Mam trochę problem z zakończeniem, bo o ile
Spoiler
sam fakt, że młodzi uznali - jebać ten ślub, starzy chcieli mieć wesele, to niech się bawią bez nas - jestem w stanie kupić, o tyle ten list od Pana Młodego, świadczący o próbie samobójczej i sugerowanie, że Panna Młoda coś tam z jego matką, to na chuj? W tak okrutny sposób rodzicom chcieli na nosie zagrać, czy faktycznie akcja była na tyle gruba, ale mimo wszystko polecieli na Bali i pozdrowili rodziców w filmiku? Ta pierwsza wersja realna, ale za wysoko odlot trochę.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1081
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: trez »

Dwójka to już typowa komedyjka, bez dramatów. Nic nowego w temacie, ale wyszło nieźle.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

Dwójka to totalny syf, szkoda, że w ogóle straciłem na to czas, a co do Księżyca jeden z najlepszych filmów 2023 obok Przesilenia zimowego czy Anatomii upadku no i dużo sztosów nie ma jeszcze dobrej kopii.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Aftersun

Gdzieś tam odbyła się dyskusja, że zakończenie można odebrać różnie, ale chyba nie.
Spoiler
Calum to mężczyzna w głębokiej depresji i taki, który nosi maskę, by uszczęśliwić swoją córkę. Nie zmienia to faktu, że nie zauważa on jadącego i trąbiącego na niego autobusu, że nie śpi po nocach i zachowuje się kompulsywnie, jak wtedy gdy w nocy wybrał się nad morze. Dodatkowo ta maska opada, gdy córka zadaje mu niewinne pytania dotyczące egzystencji. O to jak widział swoją przyszłość, gdy był dzieckiem i o to, czy czuje się wyczerpany po dniu pełnym wrażeń (on czuje się tak cały czas). Wówczas mina Caluma rzednie, a najbardziej uderzająca jest scena, gdy stoi na wzgórzu, wszyscy śpiewają mu sto lat, a on nie umie się uśmiechnąć, mimo że wie, że to odpowiedni na to moment. Calum żegna się na lotnisku z córką i idzie w stronę dziwi, za którymi odbywa się jakaś destrukcyjna impreza, na pewno coś mrocznego i jasno to wskazuje, że kwestią czasu jest to, że ze sobą skończy.
Bolesny seans.

8/10
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2100
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sztyc »

za wesoły chłopak jestem na taką zmułę, jeśli to jest dobry film, to wakacje dysfunkcyjnej polskiej rodziny w łebie w anturażu lat 90 i filtrze z polaroida to materiał na totalne złoto
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Dancio
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2019, 9:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Dancio »

Warto do kina na biedne istoty?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Bakan pisze: 20 sty 2024, 12:42 Aftersun

Gdzieś tam odbyła się dyskusja, że zakończenie można odebrać różnie, ale chyba nie.
Spoiler
Calum to mężczyzna w głębokiej depresji i taki, który nosi maskę, by uszczęśliwić swoją córkę. Nie zmienia to faktu, że nie zauważa on jadącego i trąbiącego na niego autobusu, że nie śpi po nocach i zachowuje się kompulsywnie, jak wtedy gdy w nocy wybrał się nad morze. Dodatkowo ta maska opada, gdy córka zadaje mu niewinne pytania dotyczące egzystencji. O to jak widział swoją przyszłość, gdy był dzieckiem i o to, czy czuje się wyczerpany po dniu pełnym wrażeń (on czuje się tak cały czas). Wówczas mina Caluma rzednie, a najbardziej uderzająca jest scena, gdy stoi na wzgórzu, wszyscy śpiewają mu sto lat, a on nie umie się uśmiechnąć, mimo że wie, że to odpowiedni na to moment. Calum żegna się na lotnisku z córką i idzie w stronę dziwi, za którymi odbywa się jakaś destrukcyjna impreza, na pewno coś mrocznego i jasno to wskazuje, że kwestią czasu jest to, że ze sobą skończy.
Bolesny seans.

8/10
Ja jebie. Po czasie do mnie dotarło, że to symboliczne spotkanie się na
Spoiler
tej destruktywnej imprezie, dorosłej już z Sophie, z wciąż młodym (bo takim go zapamiętała) Calumem, to wyraz tego, że są oni mentalnie w tym samym miejscu. Ona też ma swoje urodziny (pewnie te, chwilę po których on ze sobą skończył) i też ma depresję. I ona dopiero teraz rozumie, w jakim miejscu on się mentalnie zajmował, bo teraz też jest dorosła, też nie radzi sobie z życiem, a ponadto po obejrzeniu wspólnych nagrań, po latach dostrzegła to, czego jako dziecko nie widziała. Wówczas tata wydawał się trochę dziwny, teraz wie przez jakie piekło on przechodził, bo to jest to samo piekło, przez które przechodzi ona. Ten ich last dance z Turcji i taniec gdy obaj są już dorośli to jest majstarsztyk scenopisarstwa. Doskonała klamra.
Oj uwiera niesamowicie ten obraz. Im dalej w las tym smutniej, ale też bardziej genialnie. Z każdym dniem, ten film staje się większy.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

"Poor Things" wspaniałe kino. Lanthimos znowu mnie zaskoczył. czerpiąc garściami z różnych estetyk i gatunków udało mu się zrobić coś naprawdę osobnego, a zarazem nie przesadzonego. przede wszystkim kozacka wariacja nt. Frankensteina, no a wizualnie to w ogóle złoto złociste (zdjęcia, muzyka!). Emma Stone i Mark Ruffalo życiówki. :bowdown:

potężne te Oscary tegoroczne, w sumie już teraz mam problem z wyborem w głównej kategorii, a przede mną jeszcze choćby "Anatomia Upadku" i "Strefa Interesów".
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5700
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

KamilNO pisze: 15 sty 2024, 12:28 Też mnie nowy Scorsese nie porwał, za dużo jest tam upchane i nie rekompensuje to wszystko metrażu
Zgadzam się. Nastawiałem się na epickie kino, a wyszło do bólu poprawnie i mało emocjonującą. Chyba, że taki był zamysł aby przedstawić historię w sposób jakby dziennikarski oparty na suchych faktach zamiast wgłębiania się w psychikę bohaterów. Za długi zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Knock at the Cabin - chujowy thriller od chujowego Szalajmana, który nie popełnił dobrego obrazu od miliarda lat. Fabuła prosta jak drut, praktycznie zero twistów, banalne disneyowskie zakończenie. Jedyny interesujący element tego filmu to spuchlak Bautista grający - wbrew swojemu emploi - dobrotliwego, empatyzującego nauczyciela.

It comes at night - również thriller rozgrywający się w chacie w środku lasu, jednak dużo sensowniejszy od powyższego. Rodzinną rutynę w czasach survivalowego postapo zakłóca pojawienie się tajemniczego przybysza. Film mógłby być w sumie spinoffem ze świata TLOU. Nic wielkiego, można obejrzeć.

EDIT

Saw X - obejrzałem bez większych oczekiwań i nawet nie było to najgorsze. Jedynka to absolutny klasyk gore/torture pr0n, ale sequele to był już czysty syf. W "X" natomiast skupiono się na pokazaniu ludzkiej twarzy Kramera i to był strzał w dziesiątkę; jego "gadane" sceny zjadają wszystkie te chujowe pułapki z cyklu "utnij se pytonga i wsadź do nosa to przeżyjesz -> ucina pytonga i wsadza do nosa -> aaaahaha zabrakło ci 2 sekund, giniesz i tak -> SPLAAAT" (no dobra, ta z plakatu jest OK). No i zakończenie mało satysfakcjonujące. Ale ogólnie na plus.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4813
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

Noc 12 października (2022) jest na HBO i oglądałem go ostatnio i nie jest to nic porywającego ale seans był przyjemny
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1148
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: maciek »

Przesilenie Zimowe - i to jest kurwa kino :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ConeyIsland »

Teściowie (2021) - ja nie wiem, starzeję się chyba ale nie rozumiem kompletnie ludzi, którzy propsują takie filmy. Dialogi w większości sztuczne w opór, i naprawdę rozumiem fakt, że film miał pokazać stereotypy Polaków, polskich wesel, wścibskości etc. ale momentów, w których się uśmiechnąłem było tak niewiele (dwa? trzy?), że idzie się zastanowić nad sobą.
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4813
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

maciek pisze: 29 sty 2024, 10:27 Przesilenie Zimowe - i to jest kurwa kino :bowdown: :bowdown: :bowdown:
potwierdzam
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5700
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

Potwierdzam, kino jak za starych dobrych lat i się uśmiechniesz i wzruszysz
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 836
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: tomek5lg »

Quiet girl - calkiem przyjemny na wieczór, chyba nawet bardziej siadlo niz aftersun tylko ze caly film bylo mi żal tego dziecka w przeciwieństwie do aftersun gdzie to chlop ma depresje
Ostatnio zmieniony 01 lut 2024, 21:26 przez tomek5lg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1951
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Połas »

Wredne dziewczyny (2024) - Bawiłem się doskonale, chociaż przed polską premierą zapewne odświeżę sobie film z 2004 roku, bo widziałem go bardzo dawno temu. Świetnie, że nowa wersja jest musicalem inspirowanym broodwayowskim spektaklem. Generalnie cała historia odkrywcza nie jest, tylko jest oparta na utartych, chociaż w większości prawdziwych, schematach, ale dzięki musicalowej formie całość zyskuje nową świeżość. Dostaje się tutaj wszystkim tym, którzy uważają, że ludzie potrzebują liderów i osób wyznaczających im trendy, a także influ będącymi nowymi społecznymi autorytetami. Do tego toczenie beczki z wiralowości czy nadużywania zbiórek internetowych. Odkryciem filmu są dla mnie Reneé Rapp i Auli'i Cravalho. Pierwsza jako Regina George jest doskonała. Prawdziwa superstar, a do tego silny i wyrazisty wokal! Swoją drogą, tę rolę już grała na Broadwayu w 2019/2020. Do tej pory znałem ją jedynie jako piosenkarkę, ale tutaj skradła większości obsady show.

Legia. Do końca - za mną dwa odcinki produkcji Amazon Prime Video, która opowiada o tym, jak Legia podnosiła się po fatalnym sezonie 2021/2022. Dobrze się na to patrzy; są emocje i jest we mnie ciekawość kolejnych epizodów. Twórcy raczej nie unikają mniej wygodnych tematów (setki z kibicami, którzy jadą z Legią jak burą suką po porażkach), ale finalnie przekonamy się, na ile będzie rzetelnie, a na ile laurkowo, bo się troszkę boję, że może to być pieśń pochwalna dla Mioduskiego. Ale były ciary w momencie pokazania, jak na Widzewie "witali" Legię :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Anatomie d'une chute - bardzo dobry film, ale czy genialny i oskarowy? Miałem wrażenie że w paru momentach mogli bardziej podkręcić emocje albo detective work, bo ostatecznie ani głównej bohaterce nie kibicowałem, ani nie czułem do niej odrazy. Prokurator stylówa jak Żary :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 646
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

Strefa Interesów Glazera :bowdown: Absolutna synergia obrazu i dźwięku, film monument. Nie sądziłem, że o tak przemielonym kulturowo temacie jak zbrodnia Holocaustu można powiedzieć coś nowego w zupełnie niespotykany dotąd sposób
ODPOWIEDZ