Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
tsuko
Posty: 809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:45

Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: tsuko »

Spoiler
Obrazek
TRACKLISTA:
01. Intro (+ Dj Ike)
02. Miałem to rzucić (+ Dj Ike, prod: Joter, Dj Ike)
03. Pamiętaj kto (+ The Returners, prod: Artem)
04. Wszyscy kłamią (+ Wergawer, The Returners, prod: The Returners)
05. Właśnie Ty (+ Dj Ike, prod: Joter, Dj Ike)
06. Wyjeżdżam by wrócić (+ Dj Who?list, prod: 2sty)
07. Nie byłem nigdy (prod: The Returners)
08. Jak pierwsze włosy na jajach (+ Dj Jarzomb, prod: Expe)
09. Pozwól mi nie mówić nic (+Dj Who?list, prod: Amonn)
10. Postaw na mnie (+ Dj Who?list, prod: 2sty)
11. Ponad horyzont (+ Dj Fun_key, prod: Czarlson)
12. Paznokcie (+ Dj Jarzomb, prod: Bartas)
13. 5 Element (+ Jinx, The Returners, prod: Kazzam)
14. Mógłbym (Prod: Poka)
15. Męczennik (+ Dj Who?list, prod: Poka)

Nie znalazłem tematu, a przecież klasyk w huj, zajebisty był ten album
Zainteresowania - bezdomność , Premier League, Liga Mistrzów , Freak fighty i Strike King K-1,/walki w K-1 w małych rękawicach/
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: mlodyperkez »

tez chcialem zalozyc jakis czas temu bo nie moglem znalezc, props. sam album co tu duzo pisac, prywatny klasyk, mam bardzo mile wspomnienia z tym krazkiem. zajebista jest ta szczeniakowatosc malpy - slychac w glosie wkurwienie na swiat, wrecz buntwniczosc ktora tak czesto towarzyszy mlodym ludziom chociaz Łukasz to generalnie niepoprawny romantyk. ta plyta to w ogole troche taki soundtrack do cierpien mlodego wertera. bardzo fajna goscinka jinxa a od strony bitowej ta plyta to kompletny sztos, zero skipow wszystko siada. jeden z lepszych debiutow na pl scenie

e: dodam jeszcze tylko ze koncertowo Malpa z tym materialem robil kompletny rozpierdol, moze dlatego tak dlugo przyszlo nam czekac na kolejne albumy ^^
Awatar użytkownika
Dolarydolary
Posty: 339
Rejestracja: 06 paź 2019, 20:07

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: Dolarydolary »

Dla 30 letniego fana top 3 w pl rapie. Wracam, znam na pamiec i szanuje. Dzieki malpa
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: oyche »

oczywiście klasyk, zapętlane było do zrzygania, super gościnki, nie byłem nigdy wydziarane na plecach

nie słuchałem tej płyty od lat, nie chcę sobie psuć wspomnień
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: KillerCroc »

Świetna płyta, w aucie mam i czasami jak nie wiem czego posłuchać to leci na odsłuch i to jest przepotężny materiał, Małpa pełen energii rzucające bardzo miałkie rymy które super zapadają w pamięć, dużo rzeczy na tej płycie jest z którymi łatwo się utożsamić. Miałem to rzucić to genialne rozpoczęcie płyty.

Miałem to rzucić, a znów wchodzę do studia
Żebyś miał czego słuchać w wolne popołudnia
Nawijam o tym, co dziś cieszy i wkurwia
Wszystkie dobre dzieciaki w miastach i na suburbiach
Ty za to płacisz respektem, bez kitu
Jak wtedy, gdy miałeś pierwszą Molestę w głośniku
Jedni dziś dają filozofię, wprost ze słowników
Ja daję tylko teksty do bitów

Może to nie jest super złożone, mega przekminione, nie ma żadnych gier słownych ale te wersy są przewinięte z taką energią, z taką autentycznością że za małolata robiły na mnie mega wrażenie. Szanuje rapera Małpa w chuj za ten projekt
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: daveyo »

No śmiało można powiedzieć, że klasyk. Co prawda swój pierwszy odsłuch miałem dość grubo po premierze, ale jest to świetny materiał i zapadł mi w pamięć. Jakiś czas temu wracałem do niego i równie dobrze się tego słuchało. Po prostu ta płyta ma to coś.
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: Sotnikov »

Czas wydania tej płyty, to okres mojej największej zajawki rapowej, pamietam, że jeszcze przed premierą zrobił się potężny hajp na ten materiał, a sam małpa postował wtedy na ślizgu. Ktoś jest w stanie powiedzieć ile szt tej płyty się sprzedało? 15000 jakoś?

Boję się ponownego odsłuchu, bo czuję, że magia mogłaby ulecieć :oops:
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: oyche »

no niestety, to co małpa tam odpierdala to się nadaje do 'częstochowskich rymów', drewutnia
to jest chyba jedyny (albo pierwszy) nielegal, który dostał złotą płytę
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: Spenser »

Fleszbeki do: Przeciążone serwery w niedziele jak to wlatywało na net
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: mario995 »

E tam
Jest super energia na tej płycie, rymy na poziomie, piękna rzecz
I nawet w tych bardziej rozkminkowych kawałkach nie ma tego "zaspania" które jest na nowych płytach. Aż miło skłuchać.
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: JVCORE »

Na tej płycie jest coś czego brakuje na następnych albumach małpy, czyli jebanej energii
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: svnchez »

Super materiał, chociaż aktualnie praktycznie nie wracam, spokojnie jedna z przełomowych płyt w polskim rapie.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: sugarhill_notausgang »

oyche pisze: 04 gru 2019, 23:20to jest chyba jedyny (albo pierwszy) nielegal, który dostał złotą płytę
Trochę tak i trochę nie, tak - to było złoto, ale to było już wtedy jak dystrybucję wziął Asfalt i płyty leżały normalnie np. w Media Markt wiec ciężko tu mówić o nielegalu, chociaż oczywiście płyta wyszła jako nielegal i każdą z pierwszych 1000 sztuk Małpa osobiście zaniósł na pocztę i wysłał, co można powiedzieć przeszło do legendy.
Na skrzynce mam jeszcze maila od Małpy, ja i pewnie spore grono Ślizgawiczów:
Spoiler
29 lis 2009 19:19
Od: Łukasz Małkiewicz

Witam,

Dziękuje za złożenie zamówienia i przepraszam, że tak długo czekałaś/czekałeś na wiadomość zwrotną, zamówień było tak dużo, że trochę trwało zanim je ogarnąłem.

Aby dokończyć transakcję przelej odpowiednią kwotę na następujący rachunek bankowy:

Łukasz Małkiewicz (...)

W tytule przelewu proszę podać adres e-mail z jakiego zostało złożone zamówienie.

Proszę o przelanie kwoty odpowiadającej złożonemu zamówieniu:

15 zł + przesyłka według poniższego cennika:

Ekonomiczne:

1 – 4 CD – 3,20 zł

4 – 6 CD – 4,20 zł

powyżej 6 CD – 6,60 zł

Priorytetowe:

1 – 4 CD – 4,20 zł

4 – 6 CD – 6 zł

powyżej 6 CD – 9 zł

Płyty zostaną wysłane w ciągu 3 dni pracujących od dnia zaksięgowania przelewu.

Pozdrawiam i dziękuje za okazany szacunek.

Łukasz „Małpa” Małkiewicz.
Kurwa 10 lat temu, jak flashback z innego życia.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: daveyo »

A tak dla przypomnienia, unboxing:
Spoiler
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1790
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: Addicted »

Piękna płyta, obowiązkowa pozycja dla każdego, kto słucha rapu. Bardzo mi przykro, że Małpa już nigdy nie wrócił w takiej postaci jak na tej płycie (tak wiem, nie można do końca życia wydawać co roku tę samą płytę, ale jednak...) Przekatowane mnóstwo razy, a każdy powrót do niej to jak przeglądanie zdjęć z "starych dobrych czasów".
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: mario995 »

Ehhh, mówcie co chcecie, ale to jest piękny materiał. Łukasz mordo dozgonny szacun za to :)
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6496
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: Jose »

Ech, pisałem tę historię z milion razy, ale tu jeszcze nie ma, a ja lubię ją opowiadać. Usłyszałem o Małpie, jak użytkownik Benek1987 (wierzę, że wciąż bijesz rekordy w kostce rubika, wariacie) wrzucił te wersy:

Wiesz kim jestem, choć nie znasz mnie z nazwiska
Jestem dzieciakiem , który wciąż nie chce zejść z boiska
Niektórzy cały czas krzyczą, że życie to dziwka
Ja od małolata kładę jej dłonie na cyckach


na forum pilkanozna.pl do tematu Hip-Hop, gdzie było sporo Ślizgerów, ale też wariaty, które pytały, kto robi Ostremu bity, a front hejtowania Lil Wayne'a za "Lollipop" był chyba jeszcze silniejszy niż na Ślizgu. Zajarałem się już czytając, potem jak włączyłem, to pomyślałem sobie, co to za kot, jak on tak nawija, skąd on się urwał, dlaczego nikt go nie zna. Dla dzieciaka, który siedział sobie w domku słuchając Paktofoniki, jakiegoś Nagłego Ataku Spawacza i "Muzyki rozrywkowej" to był taki szok, jakbym odkrył nie wiem co, ściągnąłem od razu cały bootleg, którym też się zajarałem. Kawałek "Lamusy" to też przekozacki numer, wciąż na pamięć, jeszcze jak parę lat temu zagrał to na koncercie to skikałem z kumplem jak szympans na dopalaczach i byliśmy chyba jedynymi osobami z tych ~100 na koncercie, które wiedziały ocb i zarapowały wszystko razem z Małpą, potem wjechała "Skała" i stałem już sb, a dzieciaki obok mówiły "o, w końcu coś znanego" i zrobiło mi się przykro, że tego nie znają, potem Małpa gdzieś pisał, że kiedyś zagrali "Lamusów" i wkręcili publice, że to z nowej płyty i większość łykneła xd

a że to nie był pierwszy wrzut benka, to piszę do typa, skąd ty to bierzesz, człowieku, skąd ten dostęp do tego muzyki, a on do mnie

a na slizg.eu

no i oto znalazłem się na forumku, a potem wsiąkłem już na dobre w hiphopik

I nie wiem, czy pisałem coś w temacie Małpa bootleg albo Małpa CV albo Małpa coś tam, bo to były takie czasy, że jak na forum pisałeś małymi literami albo pisałeś jednozdaniówki albo nie przestrzegałeś netykiety to mogłeś dostać warna, a to było coś strasznego i w ogóle, więc nie wiem, czy pisałem, czy nie, ale te wersy:

Za tych, co od pisania do mnie listów na forach
Do dziś nie mogą pozbyć się odcisków na dłoniach


zawsze trafiały prosto do mojego serduszka, bo byłem jednym z tych dzieciaków na forum, co czekały na jakiekolwiek formy aktywności pana Małpy


i to było zawsze takie full sympatyczne i ta panna co tam wjeżdża w 1:47 i nawija na uszy udon, świetna sprawa

Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: ebismolarek »

Zajebiscie jest sobie wrocic do tego, klasyk
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3653
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: Prez »

klasyk i opus magnum rapera Małpa
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Małpa - Kilka Numerów O Czymś (2009)

Post autor: kapper1 »

Piękna płyta.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 15:56 przez kapper1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ