[Serial] The Sopranos

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: fromage »

Chyba nie wiedziales ze pussy siedzial a 86 za here i to byl follow up z filmu gotti gdzie pussy poszedl siedziec za here
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: SiNi »

@serwus Mam podobne odczucia i szczerze jakoś nie mam pomysłu jak można byłoby ten serial lepiej zakończyć, idealnie uderzyli w emocje widza, pozostawiając mimo wszystko w tamtych czasach nutkę niepewności. Mało jest takich seriali, które miałyby dobrze przemyślaną końcówkę, na pewno można do nich zaliczyć "Sześć stóp pod ziemią" genialny ending, który pozostawia w człowieku strzępki smutku oraz magazyny kontemplacji, dodatkowo do fenomenów można podpiąć "Mr robota" czy choćby " Better Call Saul" / "Breaking Bad"
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: hwjsk »

Spoiler
myslenie, że został na końcu odjebany to imo potrzeba sensacji, w końcu przecież serial musi zakończyć się z jebnięciem

no nie, w ostatniej scenie jest po prostu pokazany stres z jakim się non stop zmaga i z jakim będzie się zmagał prawdopodobnie przez resztę życia, każdy dzwonek do drzwi, nowa twarz wzbudza podejrzenia i ryje psychę, a życie podkłada pod nogi kolejne kłody, mogliby nakręcić kolejne 10 sezonów takich jak pierwsze 6 a główny przekaz będzie cały czas taki sam i mówi go AJ w ostatniej scenie i Tony w końcówce któregoś z sezonów jak wstąpił do Artiego z rodziną. To czy tony na końcu ginie, czy nie, nic nie zmienia

no w każdym razie, zginął czy nie, imo najlepsze zakonczenie jakie widziałem, świetne w swojej prostocie, aż ciężko uwierzyć, że utrzymali formę i zakończyli to z sensem po sześciu zajebistych sezonach
Podcast też fajny, gruby trochę szybko i niepodcastowo mówi, jakość też średnia, ale ogólnie na plus, sporo śmiesznych historii i jak się słucha imperioliego to czuć, że charakter chrisa to nie jest w 100% kreacja i też dobry gagatek z niego :lol:
Carrington
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2019, 19:10

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Carrington »

https://sopranosautopsy.com/season-6-pa ... ca-6-21-2/
gorąco polecam wszystkim fanom, bardzo długa, ciekawa i pogłębiona analiza zakończenia, stawiająca kilka interesujących kontrargumentów przeciw dominującej interpretacji ostatniej sceny, sami wiecie jakiej
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: hwjsk »

Własnie obejrzałem Talking Sopranos z Chasem o ostatnim odcinku i gość wydaje się wręcz zawiedziony, że większość ludzi tak jednoznacznie to interpretuje (tak, czyli jak to napisałeś, "sami wiecie jak"). Daleko mu do wizji, że żyli długo i szczęśliwie - mówi, że mogłoby się to wydarzyć w alternatywnej rzeczywistości ale na pewno nie w naszej - ale nie ma też co uderzać od razu w drugą skrajność. W ogóle ciekawy odcinek:
https://www.youtube.com/watch?v=mxxpS9sCCLI&t=1055s
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6888
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mateko »

Dokładnie 25 lat temu wyemitowany został pierwszy odcinek "Rodziny Soprano".
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: wrubel »

wczoraj zacząłem odlądać po raz 7, musiałem się wpisać pozdrawiam
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6888
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mateko »

Wielkie pondro
ODPOWIEDZ