Co tam ostatnio przeczytałem?

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Luxair »

Niech żyją ku*wy. O pracy seksualnej w Polsce
Wyobraźcie sobie naćpaną ultralewicową queerową alternatywkę feministkę która opowiada o empowermencie w sexworkingu, pisze o toksycznej monogamii, osobach dziennikarskich, o niejakim Arim który cierpi na ból sromu... pojawia się też Aborcyjny Dream Team i sama aborcja zniekształconego płodu. Do tego, żeby było jeszcze milej, liczba mnoga jest zmieniana na rodzaj żeński ("ja i klient ruchałyśmy się"). Plus milion odsyłaczy do fanpage'ów wszelakich kolektywów i opracowań. Jeeezu, ale się wymęczyłem
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6561
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jose »

Czego Ty się spodziewałeś po tym? xd
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Luxair »

@Jose A właśnie, przypomniało mi się, że podczas lektury tej strasznej knigi trafiłem na taki passus:
Zagadałam do pewnego debiutującego wtedy rapera, z którym wymieniłyśmy się wcześniej kilkoma wiadomościami. Przyjechał, upaliłyśmy się i wszedł we mnie na dobre dziewięć, w porywach do dwunastu, sekund. Kiedy się spuścił, wstał i w drodze do łazienki rzucił, że mam niezły movement. Po wszystkim położyłyśmy się na dwóch krańcach łóżka i zasypiałyśmy do jakiegoś podkastu kryminalnego, który puścił. (...) Na odchodne powiedział "naura", z akcentem.
Belmondo? "Movement" by się zgadzał, ale czy mówił "naura"...?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6561
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jose »

tam naprawdę jest "raper", a potem "położyłyśmy"? xd
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 626
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: yaml »

Jerzy Putrament - Bołdyn. 1943 rok, lasy i bagna, polska komunistyczna partyzantka, a wśród niej nasz protagonista Mietek który zostaje adiutantem partyzanckiego generała balansującego na granicy obłędu. Zaskakująco dobra literatura wojenna, a wyrwałem ją na uwalnianiu książek.
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2970
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jogi »

Tyrmand "zły". Przepięknie napisana kozacka historia osadzona w parchatych zgliszczach powojennej Warszawy. Język tyrmanda jest sugestywny, wielowymiarowy, wielobarwny i po prostu piękny. Historia klei się pięknie. Aż dziw że nikt jeszcze nie zrobił z tego filmu.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Bisclavret
Posty: 3393
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Bisclavret »

dziwne, ale to dobrze bo wyszłaby potworna lipa, może kiedyś polskie kino dorośnie do zrobienia tego filmu, ale to musi być naprawdę potężny budżet i wszystko dopięte na ostatni guzik, jeszcze z dekadę wypadałoby poczekać ;)

I 20 lat na trylogie husycką
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2970
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jogi »

Po wiedzminie to niech już zostawią w spokoju trylogię. Po co nam czarny Reynewan z Bielawy...
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6561
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jose »

Z drugiej strony tych PRLowskich serialów trochę było i imo niektóre bardzo spoko (mówię np o Rojscie), tutaj co prawda wcześniejsze czasy, ale imo mogłoby to wyjść. Na pewno trochę tyrmandowskiej magii by zniknęło, ale do zrobienia. Kiedyś byłem na teatralnej wersji i było sporo skrótów, ale klimat i tak udało się przenieść.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Luxair »

Był jeszcze ten b&w film "Pan T." o Tyrmandzie z Pawłem Wilczakiem, całkiem spoko z tego co pamiętam
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
dziejaszek
Posty: 244
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: dziejaszek »

Luxair pisze: 31 sty 2024, 21:22 Niech żyją ku*wy. O pracy seksualnej w Polsce
Wyobraźcie sobie naćpaną ultralewicową queerową alternatywkę feministkę która opowiada o empowermencie w sexworkingu, pisze o toksycznej monogamii, osobach dziennikarskich, o niejakim Arim który cierpi na ból sromu... pojawia się też Aborcyjny Dream Team i sama aborcja zniekształconego płodu. Do tego, żeby było jeszcze milej, liczba mnoga jest zmieniana na rodzaj żeński ("ja i klient ruchałyśmy się"). Plus milion odsyłaczy do fanpage'ów wszelakich kolektywów i opracowań. Jeeezu, ale się wymęczyłem
O dziwo zachęciłeś mnie :shock:
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2970
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jogi »

Epifania wikarego Trzaski - Twardoch. Dobra, tu jest ślunsk i to może wkurwiac, ale nadal to jest zajebiscie napisane, tak że raz się śmiejesz a raz ni chuja ci nie do śmiechu. Są towygrzebane początki pana pisarza ale już wtedy bardzo stylowe i bardzo jego. Ja propsuje bo to literatura jaką lubię. Aha, wiedziałem od początku kim będzie typ z szafy ale co tam... :dunno:
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Krew
Posty: 1089
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Krew »

Przeczytalem ostatnio niezbyt ambitne pozycje czyli Dawno temu w Warszawie- mimo ze czytało sie szybko, to jednak strasznie to męczące. Frycz który zrobił z Dareczka postać hitową jak na polski mainstream, mam nadzieję że, nie zagra w drugiej części, o ile taka powstanie, bo to co zrobił Żulczyk z tą postacią to jest skandal. Zawód

Przyjaciele, kochanki i ta straszna rzecz- długo sie zbierałem do tej pozycji, nawet śmierć autora mnie nie poruszyla na tyle by się za to wziąć mimo, że Chandler Bing to dla mnie postać fenomenalna. Wczoraj wieczorem jednak siadłem i tego wieczoru też skończyłem, ostatni rozdział to łzy w oczach, czytając nadzieje i troski Matta, lecz wiedząc, że jednak się to nie udało, naprawdę odczułem smutek.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4813
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: badi »

Obrazek
wczoraj wieczorem zacząłem i dzisiaj z rana dokończyłem - wciskający w ziemię zbiór reportaży o życiu kobiet w Meksyku, gdzie co trzy godziny mordowana jest jedna z nich. zalecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ