Dobre albumy z zerowym repeat value

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
CL500
Posty: 933
Rejestracja: 01 gru 2022, 10:24
Lokalizacja: Szczecin

Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: CL500 »

Siema,

Dziś jadąc do pracy na playliste wleciał mi kawałek Łony z jego najnowszego albumu, no i tak pomyślałem, że sam postawiłem ten materiał bardzo wysoko w kategorii albumy roku 2023, cały projekt zajebiście zarapowany, Łona tutaj jest w życiowej formie, bity robią robotę plus cała koncepcja i otoczka sprawiły, że jarałem się jak to wyszło i tak teraz rozkminiłem, że mimo podjarki to ja wcale tego nie słucham.

Jakie macie albumy*, które uważacie, że są bardzo dobre, którymi się zajaraliście a potem ani razu ich nie włączyliście lub wróciliście do np 2-3 kawałków a reszta mimo, że bardzo dobra to szybko się znudziła?

* Nie chodzi mi tu o płyty, które po czasie okazały się chujowe
Spoiler
MalinowyJogurt 2
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: ART »

a w muzyce nie chodzi o to ze sie jej slucha?
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: ConeyIsland »

Swego czasu w takich kategoriach myślałem o Muzyce kozackiej Sławów i to jedyne co przychodzi mi teraz do głowy :dunno: Fajnie się tam bawili, sporo śmieszków, nie najgorsze brzmienie, ale i tak nie potrafiłem do niej wracać później bo ni cholery nie pasowała mi do żadnego nastroju, w jakim miałbym być by po nią sięgać.
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: Jose »

Jak zobaczyłem nazwę tematu, to też od razu pomyślałem o "Taxi".


Trudno też te stare rozkminiać, bo niektóre to się zna na tyle, że powrót raz na kilka lat wystarczy i nie ma powodów do katowania obecnie.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4268
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: gogi »

Czy możemy tutaj wrzucić dyskografię formacji Dwa Sławy?
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 1141
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: marmolad_k2 »

W sumie też tak z Łoną mam, mega się jarałem Taxi, też dałem na pierwszym miejscu, ale jakoś od grudnia przestałem go zupełnie słuchać. Każdy album świetny, ale żeby sobie puścić tak po prostu kawałek Łony to najwyżej coś z 1 lub 2 albumu. Czasem, po dłuższym czasie sobie zarzucę jakiś w całości, wczoraj np. Absurd i Nonsens przesłuchałem.
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: ART »

gogi pisze: 19 mar 2024, 10:43 Czy możemy tutaj wrzucić dyskografię formacji Dwa Sławy?
nie bo mialy byc dobre albumy, czyli takie ktorych sie chetnie slucha
bialasy uznaly za plyte roku cos czego nawet nie sluchaja :rotfl: puknijcie sie w czolo
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: DoubleB »

dla mnie dobry album ma jakiś repeat value, więc ni mom pojęcia
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: 2rzyn »

Życie po śmierci ostrego
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: 8na10 »

jeśli coś ma zerowe repeat value to nie może być dobre.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: jajca »

Moze byc dobre moralnie, np. płyty Medium/Tau
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4458
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: Kalom »

milczmen
:joint: [*]
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: ART »

uwolnijcie sie od tego myslenia ze laik to dobry raper nagrywajacy dobre plyty
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3708
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: Prez »

2rzyn pisze: 19 mar 2024, 13:02 Życie po śmierci ostrego
i TDD

do tego bym dodał K9 VNM'a ale czy to dobry album? nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
CL500
Posty: 933
Rejestracja: 01 gru 2022, 10:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: CL500 »

8na10 pisze: 19 mar 2024, 13:18 jeśli coś ma zerowe repeat value to nie może być dobre.
Rozumiem o co ci chodzi, ale uważam, że jednak coś do czego nie chce nam się wracać może być dobre, właśnie na przykładzie płyty Łony, jak widać nie tylko ja odpalając ją stwierdziłem, że mamy tu zajebisty koncept, dobry rap, dobre teksty i dobre bity - to wszystko się zgadza, ale ciężki klimat płyty powoduje, że w słoneczny czerwcowy poranek będzie ostatnią płytą o której pomyślisz żeby ją odpalić. Nawet teraz siedząc sobie w robocie i szukając albumu, przy którym miło spędzę ostatnie dwie godziny w ogóle nie pomyślałbym o projekcie "Taxi", ale jak już by zaczął lecieć ten materiał to bym go nie wyłączył tylko znów spropsował, tutaj głównie o to mi chodzi. Sam album to dla mnie topka i słucha się tego bardzo przyjemnie, ale paradoks jest taki, że sam z siebie sobie tego nie puszczam i to jest jeden z tych albumów, do którego musisz mieć odpowiedni nastrój, bo sam z siebie nie wrzucisz tego na repeat raz na jakiś czas żeby nie wiem pograć na konsoli.

To samo mam np. z albumem Zkiwboya - Psiakrew jak wleci jesienią wieczorem leżąc w łóżku lub na spacerze to stwierdzę, że props, zajebiste to jest, zgadzam się z tym co ZKI tam nawija, bity są klimatyczne, mamy fajne gościnki, ale nie puszczę tego teraz, jutro, lub za tydzień sam z siebie, bo mi się po prostu nie chce tego słuchać, ale jakbym jechał teraz z kimś furą i poleciałby ten materiał to bym go w dalszym ciągu propsował i nie chciał przełączać
MalinowyJogurt 2
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: 2rzyn »

Prez pisze: 19 mar 2024, 13:58
2rzyn pisze: 19 mar 2024, 13:02 Życie po śmierci ostrego
i TDD

do tego bym dodał K9 VNM'a ale czy to dobry album? nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić
Ja jestem w stanie.
Gowno jebane ten album
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Piroks
Posty: 35
Rejestracja: 07 kwie 2023, 14:49

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: Piroks »

BOK - Symetria
edenmar
Posty: 1237
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: edenmar »

CL500 pisze: 19 mar 2024, 14:05 ciężki klimat płyty powoduje, że w słoneczny czerwcowy poranek będzie ostatnią płytą o której pomyślisz żeby ją odpalić. Nawet teraz siedząc sobie w robocie i szukając albumu, przy którym miło spędzę ostatnie dwie godziny w ogóle nie pomyślałbym o projekcie "Taxi", ale jak już by zaczął lecieć ten materiał to bym go nie wyłączył tylko znów spropsował
Trochę nie czaję. Prawdą jest, że Taxi Łony ja też obecnie już praktycznie nie słucham na co dzień, ale przez dwa-trzy miesiące po premierze przekatowałem ten album nieprawdopodobnie i nigdy bym nie powiedział o nim, że ma zerowe repeat value. W ogóle to, że do jakichś albumów wracamy w zależności od nastroju, okoliczności, pory roku etc. jest czymś naturalnym i nijak ma się do repeat value. Tak samo jak i to, że dobrych albumów najbardziej intensywnie, z dużą częstotliwością słucha się świeżo po premierze, a później wychodzą nowe, więc do starszych wraca się rzadziej. Jest całe mnóstwo dobrych albumów, których nie słuchałem od lat, ale czy to znaczy, że nie mają repeat value? Raczej zapytałbym w drugą stronę: czy są w ogóle takie albumy, których słuchacie non stop, zawsze i wszędzie?
inspektorgadzet
Posty: 56
Rejestracja: 16 lut 2021, 21:57

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: inspektorgadzet »

Ja np, jeśli wyjątkowo spodoba mi się jakiś album potrafie katować go nawet rok/dwa XD. Oczywiscie nie codziennie, ale też mam specyficzne podejście do muzyki, mało co mi siada. Taxi łony sprawdziłem przez polecenie ziomka, spropsowałem za dobre teksty i klimat ale nie mam zupełnie potrzeby słuchania tego po raz drugi.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Dobre albumy z zerowym repeat value

Post autor: gods bidness »

Łona to jest bardzo dobry typ w tym temacie. Nie ma się do czego przypierdolić. Na każdej płaszczyźnie można mu wpisać piątkę w dzienniku. Po czym zamknąć dziennik i więcej do tego nie wracać.
ODPOWIEDZ