minecraft

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

minecraft

Post autor: 8na10 »

to był chyba 2011 kiedy zacząłem się interesować tą grą. śledziłem jak ewoluuje i w jaką stronę zmierza. nie miałem z nią kontaktu jakoś od 2013 i pewnie na dniach se powrócę co by zobaczyć gdzie to wszystko poszło. pamiętam, że kompletnie się zawiodłem, że nie poszli w stronę rozwijania nowych, ciekawych mechanik, nie rozbudowywali genialnego konceptu czerwonego proszku, ale zaczęli dodawać jakieś z dupy wioski z npcami, (to zabijało klimat, właśnie super był ten feeling że jesteś jedynym człowiekiem na tym losowo wygenerowanym zadupiu) jakieś goale z zabijaniem smoka itd itp. teraz widzę, że są dwie wersje - java i berock, no bede musiał obczaić czym się różnią.

ktoś grywa do dziś? duże zmiany ta gra zaliczyła? mam nadzieję, że chociaż żadnych mechanik nie usunęli, i nie tykali genialnego soundtracka.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: minecraft

Post autor: SWN »

- Java jest bardziej zaawansowana mechanicznie, Bedrock to uproszona wersja, za to z możliwością crossplatformówki że grasz se z 8 letnim kuzynem co ma gierkę na konsoli od wujka ochroniarza
- Czerwony proszek jest rozwinięty w chuj, od 2013 doszło dużo dodatkowych elementów i na youtube na luzie znajdziesz ludzi tworzących całe funkcjonujące układy, kalkulatory i zegary
- Do tego roku też byłem gnuśnym marudą jadącym na sentymencie i mówiłem kuurwa jakieś alchemie jakieś bossy, jak ja grałem to tylko z dirtu się budowało!!1, ale w okolicach 1.16/1.17 wciągnąłem się na nowo i ta gra jest śliczna jak ja pierdolę
- Z soundtracka część rzeczy wyleciała, część została dodana, podobno część to jacyś queerowi wykonawcy więc pewnie musiałbyś odinstalować, ale jak człowiek nie zaczytuje się w creditsach tylko sobie buduje w akompaniamencie muzyczki i trzasków pioruna nad domkiem to jest pięknie
- Był/jest forumowy serwer, żeby odpalić grę microsoft wymaga korzystania z diskorda i podania nicku na forum, inaczej się nie włączy
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: minecraft

Post autor: 8na10 »

dzieki za info

nigdy nie grałem online. jak wygląda rozgrywka na waszym serwerze?
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: minecraft

Post autor: SWN »

8na10 pisze: 10 mar 2024, 15:33 jak wygląda rozgrywka na waszym serwerze?
Patrzymy co zbudował Bolo, jak ma coś ciekawego w skrzyniach to podpierdalamy, a resztę palimy

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Poza tym miło wspominam morskie wyprawy, bo ileś wersji temu dodali całą paczkę taką okołorpgową rozwijającą ten wątek, oceany nie są już kilometrem pustej tafli wody, tylko mają zatopione podwodne świątynie, zatopione statki, możesz trafić na mapę z oznaczonym skarbem i potem zapierdalać żeby go znaleźć i inne takie duperele żeby nie siedzieć tylko na piździe pod bazą
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: minecraft

Post autor: ART »

SWN pisze: 10 mar 2024, 15:23 Java jest bardziej zaawansowana mechanicznie, Bedrock to uproszona wersja
pod wzgledem zawartosci sa tozsame, bedrock jest lepiej zoptymalizowana na pc ale nikt powazny w to nie gra bo jest duzo bardziej zbugowana, ma platne dodatki i kilka bugow/featureow z javy (glownie przy redstone tj tzw bud switche (ktore w sumie juz sa zbedne przy observerach)) zostaly poprawione/usuniete w bedrocku, bedrock ma tez takie featurey jak np wjebanie sie pod swiat i dedniecie bez powodu, jest sztywny jak chuj i mniej przyjemnie sie w to gra w porownaniu do javy ktora moze i zezre w huj ramu ale jest zajebista i klasyczna (po wgraniu sodium/optifine/innego modu ktory optymalizuje gierke)

soundtrack ucierpial imo na dodaniu tych piosenek rapera lena raine i wylaczeniu paru piosenek c418 z soundtracku no ale i tak leca 3-4 te same w kolko jesli juz sie wlacza

no i fajnie sie bada rzeczy ktore zostaly dodane z podzialami na wersje, co prawda jak juz sie ogra te wszystkie fiuciery to najlepiej wrocic do budowania z dirta bo to jest hip hop
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: minecraft

Post autor: 8na10 »

pograłem se 2 dni. jest dobrze, lepiej niż myślałem.

ale w sumie to mam pytanie bo na wiki minekrafta nic o tym nie ma - po huja tu sie lewel nabija? i dlaczego wogle diaxow mi nie spawni? czyżby one sie pojawiały dopiero wraz z nabitym lewelem?
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Pvsio
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: 048/071

Re: minecraft

Post autor: Pvsio »

levela to masz do zaklinania przedmiotow, a diaxy teraz spawnuje jakos pojebanie (czytaj nie chcialo mi sie sprawdzic jak gralem ostatnio na jakim poziomie i wkurwiony wykaczylem)
lygrys pisze: 27 lis 2023, 12:52 Mogę się bić z każdym, teraz i w każdej innej chwili.
Mam wyjebane na konsekwencje, niech świat zapłonie.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: minecraft

Post autor: 8na10 »

nawymyslali jakichś dziwnych kamieni a diaxow i złota nigdzie nie ma

dobrze ze żelazo chociaż jest
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: minecraft

Post autor: SWN »

levelami (expem) płacisz za zaklinanie przedmiotów, diamenty są od ~16 w dół i z tego co pamiętam z rosnącym prawdopodobieństwem większych grup wraz z niższym poziomem

ogólnie w tych nowych wersjach wraz z powiększeniem mapy zboostowali też ilość diamentów, więc albo masz giga pecha albo kopiesz na 69 wysokości
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: minecraft

Post autor: 8na10 »

wtf czyli powyżej 16 lewela nie będzie diamentów? a co do kopania to kopałem głęboko i szeroko i nigdzie ani widu ani słychu, a szkoda bo mam ambicje wybudować klasztor i plebanie
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: minecraft

Post autor: SWN »

tak, musisz być w podziemiu jak laikike1 kazał, w meju co najwyżej miedź se pozbierasz
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: minecraft

Post autor: 8na10 »

ah dobra, ty pisząc o 16 w dół to miałeś na myśli poziom wysokości, a nie expa, ok

Dodano po 1 dniu 23 godzinach 13 minutach 35 sekundach:
kurwa, da sie zrobić podwodny tunel w tej grze? zrobiłem naprawdę szczelne gówno, woda nie ma którędy wlatywać. zawsze było tak, że ta zastana woda jak nie ma skąd nalecieć to sama ucieknie, a zrobiłem szczelny tunel i woda w nim zostaje, z jakiegoś powodu. zakładam że wiadrami się tego opróżnić nie da.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: minecraft

Post autor: 2rzyn »

jest jakas opcja zeby w to za darmo zagrac?
wyglada chujowo ale nigdy nie gralem
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: minecraft

Post autor: ART »

w grze jest woda plynaca i woda stojaca/zrodlo wody, najlatwiej to zabudowac a potem wykopac jesli to sa zrodla (w debug menu z f3 mozesz sprawdzic)

tak da sie za darmo zagrac
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: minecraft

Post autor: SWN »

Niedawno odpaliliśmy nową mapę na serwerze, jak ktoś zainteresowany to nagrałem krótką prezentację i poradnik w jednym

B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: minecraft

Post autor: Czak »

W internecie nie mogę znaleźć info, to zapytam tutaj: wczoraj kupiłem minecrafta na PS4, trochę pograłem, dzisiaj przed odpaleniem zainstalowałem aktualizacje i ten ludek teraz nie chodzi, on ZAPIERDALA, to tak teraz jest w tym minecrafcie? Ostatnio grałem z 9 lat temu
Kurwa jak oni tu zjebali interfejs i wszystko co to jest
Ok teraz poczytałem że minecraft na PS4 to gówno obesrane chuj mi w dupę
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: minecraft

Post autor: frikz »

Dowiedziałem się że Microsoft usunął mi konto jeśli nie zrobiłem przeniesienia z Mojang, żenada tyle powiem. Bardzo nieładne zachowanie.
:cry:
aale krwawi pan rysio dzisiaj
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: minecraft

Post autor: 8na10 »

wkręca się ta gra na maxa ale niestety uświadomiła mnie jak hujowym architektem jestem
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ