[Electronic] Headache - The Head Hurts But the Heart Knows the Truth (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

blessdamic
Posty: 78
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:52

[Electronic] Headache - The Head Hurts But the Heart Knows the Truth (2023)

Post autor: blessdamic »

Obrazek

1.The Beginning of the End
2.That Thing with the Rabbit
3.The Pavement is my Pillow Talk
4.Business Opportunities
5.Truisms 4 Dummies
6.Bucket Listener
7.Mission Impossible III
8. The Party that Never Ends

Na początek polecam, przewrotnie, ostatni numer:


Tutaj cały album:


Kompletnie nie wiem, czemu ten album przeszedł praktycznie niezauważony. Choć dodać trzeba, że w jakimś wąskim kręgu, w zasadzie z miejsca otoczony został niemalże kultem. Płyta została wyprodukowana przez Vegyna, a za warstwę tekstową odpowiada Francis Hornsby Clark, kimkolwiek on jest, ale jebaniutki wyczarował coś wyjątkowego. Koncept album, który gdyby zebrać poruszone wątki - zagubienie, nieudany związek (związki?), drugi, próba samobójcza - mógłby wydawać się banalny. Ba, niektóre pojedyczne linijki wyciągnięte z kontekstu jeszcze bardziej. Ale całość, na tych podkładach, w tej chyba nieliniowej historii, gdzieś na granicy jawy i snu, nabiera już znacznie ciekawszych kolorów. W komentarzach na youtubie, ktoś napisał, że ten album jest jak kolejny odcinek serialu Jam Chris Morrisa i uważam to za bardzo trafne skojarzenie. Sam serial też bardzo polecam. Tutaj mała zajawka, o czym mówimy:





A jeśli już ktoś się wkręci, polecam doczytać jak powstała płyta. Nie chciałem spoilerować, a myślę, że można się dodatkowo zdziwić i zaskoczyć.
ODPOWIEDZ