[film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: wrubel »

kurwa ile tych matek z dziećmi jeszcze dziadkowie dookoła a na każdym możliwym filmie i zdjęciu z granicy wysportowani EA7 warriors
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

ciebie nikt nie pytał klaunie
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6402
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: zemsta1camzata »

@clockers twoja stara na tej granicy cofneli czy o chuj chodzi ruski trollu
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: wrubel »

nazwij mnie jeszcze raz brzydko bez powodu to poznasz mój gniew
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

:rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: mql »

@clockers piąta kolumna w środowiskach proimigranckich jak Korwin wsrod liberalnego prawactwa, dobra robota dla zniechęcania do sprawy
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

:sleep: :sleep:
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

clockers pisze: 14 paź 2023, 10:53 no jak ty nie widziałeś, to jeszcze nie znaczy, że się to nie dzieje. sytuacja z przerzucaniem kongijki w ciąży przez druty jest opisana, są relacje, świadkowie, był lekarz który robił jej usg w tym lesie - co sądzisz o tej sytuacji?
a jest filmik, czy tym razem nie mieli pod ręką iphone
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10395
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: wujot »

strażnicy tę kongijkę w ciąży to z katapulty wystrzelili na drugą stronę? przecież ten płot ma kilka metrów :lol:
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: jajca »

Tu zdjecie z przerzucania, kongijka dla niepoznaki ukryła się w jabłku ale zostala zdekonspirowana przez mundurowych
Spoiler
Obrazek
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Z racji tego, że siedzę na telefonie to odniosę się póki co tylko do push backów
Artykuł 33 ust. 1 Konwencji Genewskiej zabrania wydalania i zawracania w jakikolwiek sposób uchodźcy do granicy terytoriów, gdzie jego życiu lub wolności zagrażałoby niebezpieczeństwo. Do Konwencji Genewskiej odwołano się również w art. 18 KPP UE – przepis ten gwarantuje prawo do azylu.
W ocenie sądu procedura zawracania do granicy jest też sprzeczna z Konwencją genewską dotyczącą statusu uchodźców z 1951 r., której przepisy zabraniają wydalania i zawracania uchodźców do granicy terytoriów, gdzie ich życiu lub wolności zagrażałoby niebezpieczeństwo. WSA nie miał przy tym wątpliwości, że Białoruś, na którą zawracani są cudzoziemcy zatrzymywani przez SG na pograniczu polsko–białoruskim, nie jest dla osób zawracanych miejscem bezpiecznym.
Dla mnie to akurat jest chore i uważam, że w tym przypadku chcącemu nie dzieję się krzywda. Białoruś niebezpiecznym miejscem? Jest tam jakakolwiek wojna/wojna domowa, konflikty na tle religijnym, etnicznym itd? Jakby nie płacili przemytnikom za podwiezienie ich pod samą granicę to by się tam nie znaleźli i nie zapierdalali po lesie i tyle, inna sprawa tak jak byśmy Ukrainców pushbackowali, wtedy z orzecznictwem bym się zgodził :rotfl:

Ale nie, jeśli jest potrzebna pomoc medyczna to trzeba taką pomoc udzielić a nie zawrócić na drugą stronę.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4268
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: gogi »

https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i- ... ad/tq73qlz

Wrzucam wywiad ze scenarzystami co by trochę poddymić w temacie.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: jajca »

A to byli jacys scenarzysci? Przeciez życie pisalo scenariusz
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Co się z nią teraz dzieje?
Maciej: Jest w Niemczech.
xD ale ta przerzucana przez płot kamerunka przecież była zainteresowana azylem w naszym kraju!!!

Maciej: Ja się procesu nie boję. Mamy mnóstwo dowodów na okrucieństwa ze strony służb. Ale chcę coś ważnego powiedzieć. Nie jest istotne, czy termos został rozbity, czy nie. My na pewno nie zrobiliśmy całego katalogu okrucieństw, o których słyszeliśmy, bo tego było za dużo. Staraliśmy się przedstawić dość obiektywny obraz działań służb na granicy. To są tony dowodów, setki świadectw, więc nie rozmawiajmy o termosie, bo nie na tym polega prawda w filmie. Czy pojedyncze epizody się zgadzają? Tak! Ale rozmawiajmy o tym, czy dochodziło do licznych okrucieństw i czy mamy na nie świadectwa i dowody z wielu różnych źródeł. Czy mamy nagrania, relacje świadków, albo zeznania osób, które doświadczyły tego piekła.
Maciej: Ty je masz, wszyscy je mają. Każdy z nas może je pozyskać. Jest tego tyle w internecie. Po prostu trzeba poszukać. Są raporty organizacji takich jak Grupa Granica, Fundacja Ocalenie, czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Mogę powiedzieć, co ja widziałem. Jako wolontariusz, potem jako scenarzysta, który szukał źródeł, rozmawiałem z wieloma osobami uchodźczymi. Usłyszałem relację Kubańczyków, którzy uciekli z reżimu kubańskiego. Byli uchodźcami ekonomicznymi i politycznymi. Uciekli przed komunizmem. Poznałem ofiary wojny domowej w Kamerunie, ludzi z Syrii i z Afganistanu i Kurdów, którzy przekraczali granicę. Warto zwrócić uwagę, że to nie jest ten sam krąg kulturowy, nie mieli ze sobą kontaktu, a ich relacje były w zasadzie identyczne. Wielu z nich udało się zachować telefony, więc są nagrania. Widziałem te nagrania, jak polscy strażnicy przepychają osoby uchodźcze przez drut kolczasty.
Ale dowody na co? Na okrucieństwo ze strony służb?
Jeśli te okrucieństwo ma cokolwiek wspólnego z przestępstwem popełnionym wobec uchodźców z granicy przez któregoś z funkcjonariuszy SG/żołnierzy wobec uchodźców to czemu nie zgłosili tego na policji/prokuraturze tylko kręcą jakąś bajkę bez przedstawienia FAKTYCZNYCH dowodów i ukazania ich w filmie? Przecież te raporty to marny dowód, ja chcę zobaczyć film na którym serio funkcjusz SG daje temu biednemu uchodźcy stłuczony termos.
Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a oraz art. 156a stosuje się odpowiednio.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

nie rozumiesz, taki człowiek byłby ścigany do końca życia przez kaczy reżim
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: genocidegeneral »

Wtn pisze: 15 paź 2023, 13:04 xD ale ta przerzucana przez płot kamerunka przecież była zainteresowana azylem w naszym kraju!!!
no ale jak nią graliście w pamping to jej się odwidziało
Obrazek
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

ciekawe w ogóle jak tam statystyki przemocy migrant-on-migrant, u murzynów krucho z tym
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

Wtn pisze: 14 paź 2023, 13:29 Z racji tego, że siedzę na telefonie to odniosę się póki co tylko do push backów
Artykuł 33 ust. 1 Konwencji Genewskiej zabrania wydalania i zawracania w jakikolwiek sposób uchodźcy do granicy terytoriów, gdzie jego życiu lub wolności zagrażałoby niebezpieczeństwo. Do Konwencji Genewskiej odwołano się również w art. 18 KPP UE – przepis ten gwarantuje prawo do azylu.
W ocenie sądu procedura zawracania do granicy jest też sprzeczna z Konwencją genewską dotyczącą statusu uchodźców z 1951 r., której przepisy zabraniają wydalania i zawracania uchodźców do granicy terytoriów, gdzie ich życiu lub wolności zagrażałoby niebezpieczeństwo. WSA nie miał przy tym wątpliwości, że Białoruś, na którą zawracani są cudzoziemcy zatrzymywani przez SG na pograniczu polsko–białoruskim, nie jest dla osób zawracanych miejscem bezpiecznym.
Dla mnie to akurat jest chore i uważam, że w tym przypadku chcącemu nie dzieję się krzywda. Białoruś niebezpiecznym miejscem? Jest tam jakakolwiek wojna/wojna domowa, konflikty na tle religijnym, etnicznym itd? Jakby nie płacili przemytnikom za podwiezienie ich pod samą granicę to by się tam nie znaleźli i nie zapierdalali po lesie i tyle, inna sprawa tak jak byśmy Ukrainców pushbackowali, wtedy z orzecznictwem bym się zgodził :rotfl:

Ale nie, jeśli jest potrzebna pomoc medyczna to trzeba taką pomoc udzielić a nie zawrócić na drugą stronę.
no możesz sobie uważać, że to jest chore, masz prawo do takiej opinii, tylko twoja opinia nie ma w sumie żadnego znaczenia w tej dyskusji, bo te wyroki WSA są jednoznaczne - pushbacki są nielegalne, a Białoruś jest państwem, w którym uchodźcy byliby narażeni na niebezpieczeństwo, nieludzkie traktowanie, etc.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

phobos pisze: 14 paź 2023, 12:35
clockers pisze: 14 paź 2023, 10:53 no jak ty nie widziałeś, to jeszcze nie znaczy, że się to nie dzieje. sytuacja z przerzucaniem kongijki w ciąży przez druty jest opisana, są relacje, świadkowie, był lekarz który robił jej usg w tym lesie - co sądzisz o tej sytuacji?
a jest filmik, czy tym razem nie mieli pod ręką iphone
clockers pisze: 14 paź 2023, 10:53 komforcik, co?
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ