[film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

XDDDD

nie będę już wchodził tutaj w dyskusję o kryzysie humanitarnym, temat jest o filmie. był straszny wrzask i zesrańsko, że to paszkwil na zołnierzy, że antypolski gniot (wedle miażdżącej wiekszosci krytyków tak nie jest) i jeszcze w dodatku próba obrony tej żenująco groteskowej postawy SG ws. filmu i szczucia na artystów i to starałem się kontrować, a teraz wypowiedziałem na temat samego filmu, którego w przeciwieństwie do pewnie niemal wszystkich tu obecnych obejrzałem. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

clockers pisze: 12 paź 2023, 15:06 no, wystraszyliśmy się kilku tysiecy obdartusów rzucających patykami, kamieniami i co tam pod ręką mieli xD 40-milionowy kraj w UE, członek NATO, z rzekomo mocną armią. i powtarzam, to że jeden byczek jest naćpany i brutalny nie jest powodem żeby powółóczącą ledwo nogami kobicine w lesie z dzieckiem, wyrażającą wprost chęć złożenia wniosku o azyl, traktować w ten sam sposób co rzeczonego byczka.
ty no nie wiem, oni potem będą zaczepiać pod żabką twoją matkę albo siostrę, dlatego ich nie chcemy, a nie dlatego, że nie możemy ich rozstrzelać z f16 xDD
clockers pisze: 12 paź 2023, 15:06 to że np. przerzucanie kobiety w ciąży przsz drut kolczasty to dla ciebie łzawa historyjka, której nie warto oglądać świadczy tylko i wyłącznie o tobie i twoim podjeściu do tej historii.
no bo to jest łzawa historyjka, jak widać działa skoro tak dałeś się wkręcić łukaszence i reszcie ekipy, która stwierdziła, że polakom można wrzucić ludność z bliskiego wschodu na klatę a clockersy to łykną, props dla nas, że się to nie udało
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

dałem się wkręcić bo sprzeciwiam się wypychaniu przez SG kobiet z dziećmi na bagna na niemal pewną śmierć, aha, dzięki za info xd
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

no sam przyznajesz, że agresja migrantów w filmie nie istnieje, więc nie porusza sedna problemu xD więc tak, dałeś się wkręcić
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

odwodnione kobiety z dziećmi z rozjebanymi stopami i hipotermią przedzierające się przez las nie są agresywne
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

ok :joint: lecę na browar :joint:
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: 2rzyn »

Ale niech odpowiedzialnosc za te baby z dziecmi biora te ciapate kurwy ktore je tam zagonily ze soba. Wystarczy teraz stanac pod polska granica i strzelac z katapult wypelnionych babami i bachorami wyksztalconych inzynierow dymania kóz zeby miec pozwolenie na wjebanie sie na legalu do naszego kraju?
Niech sie nimi zajmie bialorus albo zawrotka na lotnisko chocby mieli sobie te stopy zedrzec do miednicy
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

Oni tę głodówkę zaczęli rano, ja przyszedłem po południu. To były dzieciaki, mieli po 18, 19 lat. Mieli tam swoje procedury, ja się dostosowałem. Od razu ustaliliśmy jakich zaimków w stosunku do kogo używać.
aha xd
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: wrubel »

:lol:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

phobos pisze: 12 paź 2023, 23:07
Oni tę głodówkę zaczęli rano, ja przyszedłem po południu. To były dzieciaki, mieli po 18, 19 lat. Mieli tam swoje procedury, ja się dostosowałem. Od razu ustaliliśmy jakich zaimków w stosunku do kogo używać.
aha xd
jaki ty jesteś kurwa zjebany to jest niepojęte. dużo współczucia dla bliskich.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

ojej bo ci żyłka pęknie, chyba w rodzince coś nie tak skoro z takimi wersami lecisz :cool: do kościoła chodzą i wkurwiają? smutne

Dodano po 42 minutach 52 sekundach:
To rodzaj filmowej literatury faktu. Na pewno jest to film bardzo mocno osadzony w rzeczywistości. Każda pojedyncza sytuacja ma swój odpowiednik w świecie realnym. Bohaterki i bohaterowie mają swoich protoplastów w prawdziwym życiu.
xD prawie jak opowieści z izby, tylko trochę pozmieniali
No, bo na przykład słynna sytuacja z roztrzaskanym przez strażnika termosem jest oczywiście prawdziwa. Żaden scenarzysta by tego nie wymyślił.
xD czyli randomowy strażnik wymyślił, a scenarzysta by nie wymyślił, no tak, logiczne
Maciej: Była przepychana kilka razy, podczas któregoś pushbacku wyrwała się i zaczęła uciekać. Rzuciła plecak, wszystko, co miała. Świetnie biegała, była wysportowana. Gonił ją strażnik, Polak. Polował na nią jak na zwierzynę, przez kilkanaście minut. Nie odpuścił. Z taką zawziętością tę dziewiętnastolatkę ścigał, aż oboje padli z wyczerpiania. Złapał ją i skuł trytytkami. Nie dał wody, chociaż go błagała
no to kurwa props, że złapał taką zwinną murzynkę wysportowaną, testy sprawnościowe zaliczone, a podobno siedzą tam tylko na piździe i ogarniają kontrabandę na codzień, a tu proszę, kilkanaście minut pościgu
Spotkałem w lesie czterech Kurdów. Jeden z nich mieszkał wiele lat w Londynie. Mówił świetnie po angielsku. Myślał, że sytuacja w Iraku się unormowała, dlatego postanowił wrócić, ale długo w Iraku nie wytrzymał. Brytyjska wiza mu się już skończyła, więc legalnie do Anglii wrócić nie mógł. No i spotkałem go w lesie na granicy. Byli tam od dwóch tygodni. To był facet o tak przerażonej, złamanej twarzy i tak pustych, przerażonych oczach, że to nie do opisania. I on z tą swoją gładką angielszczyzną, używający zwrotów: "jestem bardzo zobowiązany", "niezwykle doceniamy to, co do nas robicie".
no tak było, a nazywał się Abdul Wisimulacha i nagle znalazł się w piekle przy granicy polsko-białoruskiej, a dragony jebały fireballe
Jeśli kogoś film uwiera, sugeruję, żeby spojrzał w lustro i zastanowił się, co sprawia, że nasz obraz go boli?
Bo wiemy z psychologii, że osoba, która formułuje nienawistny komentarz, odsłania problem ze sobą.
no widzisz clockers, a ty ciągle jad z ryja sączysz na prawactwo, może jakaś introspekcja
Dodałbym jeszcze takie postscriptum do filmu, że to się cały czas dzieje i każdy może coś w tej sprawie zrobić. Są organizacje, można pomagać. Od wpłat, po wysłanie ciuchów. Można wyrazić poparcie dla Agnieszki Holland. Można iść na wybory 15 października.
no to idę :cool:

Dodano po 11 minutach 41 sekundach:
no i skoro tyle dowodów zbrodni, ofiar i świadków, to dlaczego nie dokument? nie wiem, ale się domyślam
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: YKCUL »

Skoro są dowody to dlaczego żaden strażnik nie został pociągnięty do odpowiedzialności xd
A no tak, bo nasz rząd to uniemożliwia a poza tym ponad 300 cial migrantów pochowano w lesie w masowym grobie, skąd wiadomo że tak było? NO WŁAŚNIE NIE WIADOMO ZE TAK NIE BYŁO!!!!???????11
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: jajca »

Czemu ci wszyscy lekarze z londynu nie dali rady sprawdzić sobie w internecie, ze przejscie graniczne jest zamkniete i strzezone? Ja ostatnio kminilem nad przeprowadzka do wietnamu i sprawdzilem sobie co i jak na telefonie, a iphone to nie jest, a zeby tak po prostu wpierdolic sie tam w ciemno na janusza to chyba nawet rakieta w fazie maniakalnej by sie zawahał
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Bisclavret
Posty: 3393
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Bisclavret »

Człowieku co ty porownujesz oni uciekają przed wojna, rozumiesz, to uchodźcy, oni nie mają czasu na research muszą jak najszybciej znaleźć się w Niemczech żeby uratować życie.

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
Ale muszę przyznać że fikoł żeby wpuścić obdartusów bez dokumentów bo mamy silne wojsko to topka lewackich odklejek. Szkoda że ten scenariusz nie będzie realizowany bo chciałbym zobaczyć reakcje clockersa i Agnieszki Holland gdyby państwo wysłało wojsko do rozpędzenia tych samych obdartusów jak już byliby w kraju xD.

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Na marginesie dodam że powinniśmy Łukaszence kwiaty wysłać w podziękowaniu za wskazanie naszego słabego punktu bo zaraz będzie milion rzeczywistych uchodźców ze strefy gazy do rozdysponowania (przecież nie weźmie ich Arabia Saudyjska bo dla nich to dzikusy xD) i spoko że jesteśmy przygotowani trochę bardziej niż x lat temu
Ostatnio zmieniony 13 paź 2023, 9:03 przez Bisclavret, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

phobos pisze: 13 paź 2023, 1:49no i skoro tyle dowodów zbrodni, ofiar i świadków, to dlaczego nie dokument? nie wiem, ale się domyślam
no może powstanie, kto wie, ale Agnieszka Holland to akurat w fabule robi.

zresztą jakie to ma znaczenie. PiS ma w piździe prawo międzynarodowe, konwencje genewską, jakąś kartę praw podstawowych, zasadę non-refoulement, czy to że ich rozporządzenie graniczne (które miało być podkładką dla pushbacków) jest niekonstytucyjne. a prawactwo takie jak ty i tak będzie sobie kręcić bekę z konających w lasach ludzi, więc darujmy sobie te rozkminki.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Luxair »

Jurasz rzucił teorię że kryzys na granicy z Białorusią został celowo wywołany przez Rosję żeby wstępnie obrzydzić Polsce wszelakich imigrantów, i żeby potem, jak już rozpęta swoją wojenkę, Polacy wypięli się na przybywających Ukraińców.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: mql »

YKCUL pisze: 13 paź 2023, 7:00 Skoro są dowody to dlaczego żaden strażnik nie został pociągnięty do odpowiedzialności xd
A no tak, bo nasz rząd to uniemożliwia a poza tym ponad 300 cial migrantów pochowano w lesie w masowym grobie, skąd wiadomo że tak było? NO WŁAŚNIE NIE WIADOMO ZE TAK NIE BYŁO!!!!???????11
:lol:

spokojnie, nasze rodzime Martwe Bagna będą niedługo widoczne z kosmosu
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

YKCUL pisze: 13 paź 2023, 7:00 Skoro są dowody to dlaczego żaden strażnik nie został pociągnięty do odpowiedzialności xd
faszystowski rząd pisu ich ochrania, maciej stuhr dostał aż od tego impotencji a clockers zakoli chyba wnioskując po poziomie agresji wymierzonej w przeklęte prawactwo
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

agresja wymierzona w ledwo idącą przez las kobietę w ciąży i przestraszone dzieci z odmrożeniami < agresja wymierzona w prawactwo popierające wywózki dzieci na bagna
ODPOWIEDZ