Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Groszek »

Props że project pat będzie
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
AseOne
Posty: 222
Rejestracja: 16 sie 2021, 9:08

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: AseOne »

Ptaszki ćwierkaja ze West chce sprzedawać V2 i V3 tylko na yeezy.com. w wersji digi. Albumów ma nie być na streamigach
Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 523
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Rafał81000 »

^ skąd info?
W sensie od jakiegoś bardziej znanego leakera, kogoś z ekipy Ye czy ktoś po prostu puścił takie info?

Poza tym to by było mega głupie zważając na obecny hype na Kanye i liczby jakie kręci album oraz niektóre single :dunno:
AseOne
Posty: 222
Rejestracja: 16 sie 2021, 9:08

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: AseOne »

Stwierdził że ma 20 mln obserwujących na Ig i jeśli 5% kupi album to sprzedaż milion na yeezy.com. To co ze po 10 minutach ten album będzie latał po sieci za darmo :damn:
chaber
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:41

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: chaber »

Bezpośrednio od niego. Od czasu do czasu rzuca jakieś info dla community pisząc z gościem @yefanatics
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Stety niestety wpisuje się to w jego obecne poglądy - jebać korporacje które doją artystów i twórców. Serwisy stremingowe nie są święte, generyczne playlisty generujace hity na zamowienie wielkich wytworni, promowanie tych ktorzy sa wygodni itd. Akurat w przypadku ye trzeba przyznać że vultures było celowo ukrywane, lub jako oddolna i niezależna inicjatywa po prostu nie promowane. Mam dostęp do apple music, tidal i youtube music, w new releases / hot, ten album raczej sie nie pojawiał. Snoop kiedys powiedzial ze za 1 mld odtworzen na spoti dostal bezposrednio do kieszeni 45000$. James Blake poruszył na nowo ten temat.
My jako odbiorcy też przyzwyczailiśmy do muzyki zawsze i wszędzie za równowartość 2 puszek fanty. Osobiście byłbym wkurwuony ze tylko digital, brak dostępu z każdego mojego urządzenia po 1 kliknieciu, ale rozumiem jego argumenty
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: instinkt »

Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
:rotfl:

poniekąd mają racje
z jednej strony streaming to jest duża promocja którą potem mogą przekuć na hajs z eventów czy pobocznych aktywności typu merch no i wielu artystów by się nigdy bez tego nie przebiło
z drugiej strony natomiast daje to dużo mniejszy przychód z samej muzyki niż by mogło, przy czym z czego oni mają wypłacać jak wszystkie te serwisy cały czas żyją z inwestorów lecąc na minusie - jak się tylko zastanawiam kiedy to pierdolnie szczególnie w przypadku Spotify bo dla Apple'a czy Youtuba to wiadomo że te serwisy "muzyczne" to jakiś mały % tego co robią i wliczają w koszta
mi się osobiście podoba model którego używa Alchemist i tego typu artyści często, czyli wrzucają na jakiś bandcamp czy swoją stronę na dwa tygodnie i potem wrzucają na striming co zarówno daje opcje wsparcia w takiej formie jak i później wygody - przy czym pliki też sobie można zaimportować więc :dunno:
chaber
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:41

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: chaber »

Osobiście nie mam problemu z faktem ze tak to dropnie, poradzę sobie, kupię jako formę wsparcia ulubionego od lat artysty, zaimportuje i wszystko będzie banglać. Natomiast jestem typem który siedzi od 15 lat na forum "muzycznym", sledze i interesuje się tematem, żyje premierą. Natomiast w 2024 roku świat żyje playlistami i tym co podpowiada algorytm. W szerszej i bardziej długofalowej perspektywie sprzedaż 200 000 (1% followersow zakladam optymistycznie choc w to nie wierze), czyli ok 4mln$, nie może być porownany do setek mln odtworzeń na platformach streamingowych, które potem przekładają się na zakup merchu czy koncerty.

Ye to taki typ, że jak na coś się napali (nawet jeśli to kretyński pomysl), a usłyszy "nie", to mamy 100% pewności że to zrobi.
Damglu
Posty: 73
Rejestracja: 26 sty 2024, 14:28
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Damglu »

Myślicie że Kanye musi być promowany na plejkach czy gdzieś w releasach jak jakiś niszowy artysta żeby się przebić? Jeśli tak mało zarabia na strimingach to myślicie że opchnie ile tych digitali? Gdzie teraz jest tak że tylko Spoti za te 24 pln czy AM za 22 pln za całą fure albumów. To ile ktoś da za kilka plików mp3? 5 pln? Napewno Ye zaśpiewa więcej.
chaber
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:41

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: chaber »

Napisał o 20 dolarach, ale komuś odpisał że może 1 miesiąc ex yeezy.com a potem streamingi i cena 10$. Zobaczymy, z mojej perspektywy najważniejsze żeby wyszło i było zmixowane :lol:
Damglu
Posty: 73
Rejestracja: 26 sty 2024, 14:28
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Damglu »

Nie wróże popularności w Polsce :lol:
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: instinkt »


zupdatowany mix jednak istnieje :lol: chociaż coś zjebali bo jest zbyt cicho cały plik
czy niektóre z tych zmian były potrzebne (to darcie ryja np :lol:) to nie wiem ale chociaż Cartiego słychać normalnie w tej wersji
czasem słychać też wgl jakieś gadanie w tle czy chuj wie co :lol:
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Groszek »

Z tym darciem ryja Props nie mogę znaleźć teraz oryginału :lol:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1255
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Globe »

No mi to nie leży. No i jak pisze @instinkt od 3:22 słychać normalnie ludzi chodzących/gadających w tle xD
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Groszek »


:lol:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 523
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Rafał81000 »

Obrazek
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3265
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: gawi »

Jak album nie wyjdzie w ten weekend to niewiele szans w najblizszych tygodniach na premierę, bo za tydzien metro i future, za 2 beyonce, 5 kwietnia jest w miarę luźny wiec moze wtedy, 12 znowu metro, a 19 taylor :lol: .
Jak wiemy kanye lubi byc no1 bez problemów, a powyższe albumy mogą byc potencjalnym zagrożeniem. Zwlaszcza ze od LR zawsze byl no1 (ksg sie nie liczy, bo wydane jak kids see ghost a nie kanye & cudi jak w przypadku vultures).
Także wierzę w premierę po jutrzejszym występie na Rolling Loud, nie będzie już bardziej pasujących momentów.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Groszek »

5 kwietnia wychodzi vultures 3 więc nie jest taki luźny
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3265
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: gawi »

:rotfl: :bowdown:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1255
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: Globe »

Nie ma nic na stronce :dunno: Swoją drogą może ktoś chce pobrać jakieś ciuszki i się na shipa złożyć? (chyba już jakaś tura na forum była jak kojarzę)

e: swoją drogą ma już ktoś coś i jak to wygląda z rozmiarówką? sugerować się rozmiarami modela?
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5229
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES (2024)

Post autor: kapec »

kelsohmm pisze:nie chce ktoś merchu zamowic? Wszystko po 80zl + vat/clo jakos 40zl/szt. Przy zamowieniu w 2 os wysylka po 45zl, czyli za 160 masz fajnego long sleeva np

Zapraszam pw
ODPOWIEDZ