BonSoul - Restart (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2590
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: bloodyhell »

mieszane odczucia co do tej produkcji mam, chyba jak większość tu wyjebałbym połowę gościnek lub generalnie całego albumu a połowę bym zostawił. moi faworyci to stanowczo Dobranocka i Światłowstręt (tak, w tym drugim refren mi ani trochę nie przeszkadza - wole to niż spierdolonego, wszędobylskiego Holaka czy przeciętnego Bownika). Pozytywnie jestem zaskoczony Trucizną i wstawką Romy, no i naprawde przyjemne O, Jak Pięknie! i Koniec. Nie chce wyjść na nadmiernego krytykanta, ale ogólnie jest spoko, z tym że mogłoby być dużo lepiej.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2019, 10:54 przez bloodyhell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Burak »

checix69 pisze: 12 wrz 2019, 22:44 tak juz jeden ziomek tez to podrzucil, faktycznie mega podobne ale nie to mialem na mysli. bedzie mnie to teraz meczyc, w koncu znajde :D
Może https://www.youtube.com/watch?v=yyTTnO5TbiM ?
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Yatzeek »

Jakaś dobra mordka porzuci tracki na pw? Bo nie mam na czym CD odpalić :lol:
Awatar użytkownika
vivid
Posty: 371
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:00

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: vivid »

Odpal spotify na pc
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Yatzeek »

Chodziło mi o bonus tracki, nie wiem czemu tego nie dopisałem :lol:
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Groszek »

Bardzo fajny album, ale z gości bym zostawił tylko rasa i wlodiego bo reszta albo Chujowi albo mają wkurwiajacy głos jak słoń czy ostr. Dziewczyny też spoko
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: 2rzyn »

Piters pisze: 12 wrz 2019, 18:24 przeciez Bownik dal chujowy refren, co ty pierdolisz?
co ty pierdolisz człowieku, przecież Bownik pięknie ten refren zaśpiewał
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Groszek »

Dla mnie bownik też Chujowo wolałbym żeby poprostu leciał sobie bit między zwrotkami

Jego głos jest irytujący
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
NiskiP
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:57

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: NiskiP »

Wszystkie tracki zajebiste, odsłuchane kilka(naście) razy od premiery. No ciężko żeby to jesienią z pętli zeszło, cudowny album, gościnki dobre (zwłaszcza damskie wokale jak i również Bownik, Avi (zwortka forteca).

A co do podkładów, Pete odwalił kawał zajebistej roboty, póki co TOP1 w Polsce, bit w ''Dobranocka'' to już w ogóle przejście samego siebie. Nie ma złego, słabego albo gorszego instrumentalu, wszystko idealne. To samo tyczy się Bonsa, nie wiem czy to przez inny mix/master czy przez starzenie się Damiana, ale głos o wiele ciekawszy niż na dawnych płytach, tak samo flow, płynie jak bosman. No i zwrotki, tak szczerych, brudnych i smutnych tekstów nie słyszałem od premiery ''Postanawia Umrzeć'' (przede wszystkim ''Światłowstręt'' oraz ''Trucizna'', gdzie wokal Romy robi robotę i czyni ten kawałek jeszcze smutniejszy). No ciary były i są, nie da się nie mieć moim zdaniem.

Jak dla mnie album roku, mimo że czekam na Pezeta, Igreka i innych, nic tego nie przebije, nie ma mowy. Bowdown jak najbardziej zasłużony: :bowdown:
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: 2rzyn »

dobra, chuj, zamawiam
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: MicBar »

A
nie
mówiłem?
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: moody »

dla mnie chyba najslabszy bonsoul, gdzies kolo "kiwka, fifka, rap do piwka", takze widac niebezpieczna tendencje spadkowa. ale w sumie tego sie spodziewalem, bo od poczatku nic tu nie siedzialo - single, zapowiedziane goscinki, nawet okladka byle jaka. przy bonsoulach ewidentnie widac zaleznosc, ze im wiecej gosci, tym gorzej. tutaj solidarnie ponizej swojego poziomu i gospodarz, i goscie, i nawet soulpete porywa tylko momentami, bo osobiscie lubie w jego wykonaniu bardziej te cieple, soulowe bity, ktorych tu niewiele
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: loco »

NiskiP pisze: 14 wrz 2019, 1:54Nie ma złego, słabego albo gorszego instrumentalu, wszystko idealne.
Zgadzam się, że bity są topką, ale niestety jeden słaby jest - bonus track 15. O ile Bonson tam dał zajebiste linie, tak nie mogę przetrawić tego bitu :(
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

Świetna płyta. Bonson naprawdę w dobrej formie, Soulpete też, goście również na poziomie, chociaż Włodi mógł się postarać bardziej, Soulpete te bity znowu na mega poziomie pizga, własciwie ta płyta to niemalże idealna jest, gdyby nie ten refren Bownika. Będę wracać, to jest taki klimat, który kocham czuć z tego hip hop.
Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 516
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Rafał81000 »

Yatzeek pisze: 13 wrz 2019, 9:54 Jakaś dobra mordka porzuci bonus tracki na pw?
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Bolo »

Bity na tej płycie to jest jebana topka świata. Gości wyjebałbym wszystkich. Mówiłem, jak wyszły single ze płyta rozjebie i single odstają stylowo to mnie nikt nie słuchał.

PS. AF2 Też rozpierdoli, jakby co.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 11:45 przez Bolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Pawcio
Posty: 70
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:53

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Pawcio »

Z czego jest sampel w gniazdka?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Pingwinho

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: Pingwinho »

Doskonała płyta. Na początku było ciężko, ale przypomniały się czasy pierwszy singli z Lepiej nie pytać.

O, jak pięknie - no nie lubię.
Tam mnie spotkasz - doskonały refren Bownika, oldschoolowy storytelling Bonsona.
Dobrze bujające Gniazdka z ciekawym patentem na obie zwrotki i fantastycznym flow Bonsa.
Bombki, pomimo bolącego mnie bitu, najlepszy storytelling Damiana.
Światłowstręt - też nie lubię, ale Avi
Czarny PR - fajnie, że Włodi. Generalnie dla mnie środek płyty najsłabszy. Takich rzeczy spodziewałem się po prostu na AF2, tu mi nie pasuje klimatem.
Krwawy sport - najlepsza zwrotka OSTRego od Haosu?
Trucizna - Roma ❤️. Ona w duecie z Bonsonem mi się nigdy nie znudzi. Brzmi jak zaginiony (nie odrzucony!) track z Postanawia umrzeć.
Jeszcze wczoraj - 10/10. Sample świetny, wokal świetny, aranżacja mistrzowska. Kiedyś wyjdzie na składance BonSoul - Nie mam pytań.
Dobranocka - Najciekawszy, najbardziej odjechany bit Pita. Co on tutaj zrobił to ja nawet nie. Niby disco, niby synth, jakiś wokal w tle, łoł. Amerykański poziom.
Koniec - niech każdy oceni sam. To jest indywidualny track.
Biją bębny - Damian Knap.
Nie pasuję - Nadzieja na dalsze BSy. Pitowe bębny, Damianowe pierdololo o scenie, samotności, niezrozumieniu. Tylko po co zmieniać recepturę, która się sprawdza? AC/DC rapu.

Faceta poznaje się po tym jak kończy. Bonsoul piąty jest mistrzowski na końcówce płyty.
Awatar użytkownika
obuwie
Posty: 254
Rejestracja: 10 maja 2019, 23:00

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: obuwie »

Fajnie, że są jeszcze jakieś rapowe płyty, których mogę słuchać bez ciarek wstydu. Ten album niczego nie urywa, nie jest przełomowy, to po prostu dobra muzyka :dunno:
Skipuje tylko tracki z Słoniem i Ostrym, bo są chujowi.
(⚆_⚆)
Awatar użytkownika
vivid
Posty: 371
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:00

Re: BonSoul - Restart (2019)

Post autor: vivid »

Jeszcze Wczoraj numer roku, wszystko tu się zgadza
ODPOWIEDZ