PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: Piters »

No PlanBe się zapętlił strasznie i nuda jest
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: bortwick »

Jeśli chodzi o samą formę, to ten chłopak ma duży potencjał. Natomiast tekstowo jest słabo, momentami bardzo słabo, a do tego infantylnie. Mam nadzieję, że kiedyś będzie miał o czym nawijać i będzie można posłuchać tego z przyjemnością nie będąc przy tym nastolatką.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: piernikowyskoczek »

pamiętam jak pierwszy raz go odpaliłem, był to numer gomorra, pomyślałem: ten gość rozpierdala, rymy świetnie składał, tekst się zgadzał, przewózka w głosie

a teraz LEREK
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: daveyo »

Nie wiem dlaczego, ale tak samo jak przy "Modzie" tak i przy nowym projekcie, pojedyncze single aż tak mi nie siadały, a słuchając całość od początku do końca wszystko jest git. . :dunno:
Dobrze się tego słucha, taka luźna płytka, można puścić sobie w tle, w sam raz na taką pogodę. Oki dobrą zwrotkę dał. :twisted:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: przedszkolanek »

przesłuchałem, no i nie najgorszy materiał, taki 5-6/10, tylko że trochę przeciętnie (choć w sumie ma jeszcze sporo czasu) i słychać że robione na szybko (w końcu jak się przechodzi na swoje, trzeba rzucić jakiś kontent), ale...
... Oki, kurwa, co tu dał, położył najlepszą zwrotkę w życiu i wpierdolił całą dyskografię Planka, zresztą zalinkuję, by każdy usłyszał
Spoiler
już oficjalnie tego chłopaka można ogłosić materiałem na postpostmodernistycznego Mesa i nieearlsweatshirtowskiego Leha
jak to Oki czytasz kolego, to więcej takich rzeczy proszę bardzo
Janek jest okropnie miałki i w swojej miałkości okropnie zapętlony, ale ma jedną rzecz, która mi się w nim podoba (zwłaszcza w starszych nagrywkach) - rozluźnianie struktur formalnych (wersy, zwrotki, flow itd) i za to w kraju, gdzie muzykę robi się od linijki umiarkowany prpos

całość przyzwoita, bit dobre, nawijka sprawna, tradycyjnie jakieś problemy z tzw. charyzmą i wzięciem bitu za mordę, ale się już do tego przyzwyczaiłem, no i jego ogólna muzykalność nie ma w tej chwili odpowiednika w polskim newschoolu, tekstowo jest coraz gorzej, chłop traci (czemu?) swoje kapitale asonanse, bardzo to się u niego spłyca i uprasza
dodam jeszcze, że płytę wygrał wers "dziś ludzie widzą we mnie Statuę Wolności", przypuszczam, że domyślam się, o co chodziło Plankowi, ale brzmi to paradnie :lol: poza tym raz jeszcze zapiałem na głos i raz poleciał facepalm, ale nie pamiętam już za co

najlepszy numer to tradycyjnie ten, do którego pójdzie klip 3 tygodnie po premierze, jak już nikogo nie będzie interesować
Spoiler
piękna, na wpół ludowa elegia, gdzie erotyczno-egzystencjalne lamentacje spotykają się z metateoretyczną refleksją o rapie, zakochałem się w tym numerze :oops:
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: oldschool »

Weź mu ktoś powiedz, że można zrobić numer o czymś innym niż:
- kiedyś nie miałem nic, a teraz mam hajs
- ludzie są za mną
- mama jest dumna
- dojdę na szczyt
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

No i w sumie naprawdę fajne. Może Plan się powinien skupić na tych mniejszych projektach. Była to przyjemna produkcja, nie każdy numer mega dobry, ale całościowo pewnie wrócę.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: PlanBe - Złoty Chłopak (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

Ten drugi to jest najlepszy numer z płyty, i ten OKI naprawdę dobrze ogarnia.
ODPOWIEDZ