Wigor - 1978 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Wigor - 1978 (2020)

Post autor: 2rzyn »

Wigor solo
wydaje u Pono



_________

Okładka
Obrazek
Informacje
W preorderowej wersji albumu znajdzie się specjalny bilet meet&greet z autografem Wigora, który będzie upoważniał nie tylko do darmowego wejścia na wybrany koncert trasy promującej album, ale również do osobistego spotkania z artystą przed występem. Alternatywna rozszerzona wersja preorderu jest wzbogacona o klasyczną czarną bandanę (do wyboru z logiem Wigora lub całego składu Mor W.A.).

Uwaga, dwupłytowy albumu jest ściśle limitowany i nie będzie wznawiany! Po wyprzedaniu nakładu do sprzedaży trafi wersja standard 1CD.


Wigor Mor W.A. to filar i jeden z pionierów warszawskiej rap-sceny, w stylowy sposób łączący hiphopową klasykę z nowoczesnością. Fonograficzny debiut zaliczył w 1997 roku w ramach formacji 2CW, która zostawiła swój ślad na kultowej kompilacji "Smak B.E.A.T Records". W późniejszych latach założyciel i reprezentant ekipy Mor W.A., z którą wydał cztery klasyczne albumy ("Te słowa mówią wszystko", "Morwa drzewo", "Dla Słuchaczy" i "Uliczne esperanto"). W historii polskiego rapu zapisał się też za sprawą kooperacji z Jurasem ("Wysokie loty") oraz producentem Trojakiem ("Synteza"), a liczący siedem studyjnych krążków dorobek artystyczny zamyka stworzony razem z Peperem projekt Empiria ("Moja Empiria") z 2015 roku.

Minione 2 lata to dla Wigora okres bardzo intensywnej pracy nad nowym solowym albumem. Skupienie całej twórczej energii zaowocowało dwupłytowym materiałem "1978", na który składa się aż 27 premierowych nagrań. Jak łatwo się domyślić tytuł nowego projektu nawiązuje do daty narodzin artysty. Sam raper uważa, że jest to najbogatsze, najciekawsze i najbardziej dopracowane wydawnictwo w jego karierze. Album "1978" ma bardzo przekrojowy charakter i nawiązuje do różnych etapów życia artysty. Nie zabrakło na nim zarówno odważniejszych emocjonalnych treści, jak też bardziej stonowanego spojrzenia na rzeczywistość z perspektywy dojrzałego i doświadczonego 40-latka. "1978" to wyjątkowo osobista płyta.

Goście na nowej solówce to kolejny istotny element całej układanki. Na "1978" usłyszymy featy wielu cenionych raperów i DJ-ów. Od strony producenckiej gospodarza wspomogli: PSR, O.S.T.R., soSpecial, R@V, Stona, Szczur JWP, Gajos, D3W, TMK Beatz, Flez Beats, Andrzej Dybiec, Trojak, Greggs oraz WDK.
Zamów preorder
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5170
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: WIGOR - "1978" (2019)

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: WIGOR - "1978" (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

Wszedłem tu żeby się pośmiać, a zostawiam propsy.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: WIGOR - "1978" (2019)

Post autor: 2rzyn »

przecież Wigor zawsze propsy

poza tym jestem w szoku że staruszek takie flow ma :)
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
jhator
Posty: 107
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:09

Re: WIGOR - "1978" (2019)

Post autor: jhator »

Wigor ma wigor
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: WIGOR - "1978" (2019)

Post autor: the »

Wyłączyłem jak zarapował "coponiektórych" kurwa nie ma takiego słowa w języku polskim, w żadnym nie ma.
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: Wigor - "1978" (2019)

Post autor: handziak »

Z racji, że 2rzyn ma bana to wrzucę tutaj komentarz, z okładką, informacjami i preorderem tego albumu.
Okładka
Obrazek
Informacje
W preorderowej wersji albumu znajdzie się specjalny bilet meet&greet z autografem Wigora, który będzie upoważniał nie tylko do darmowego wejścia na wybrany koncert trasy promującej album, ale również do osobistego spotkania z artystą przed występem. Alternatywna rozszerzona wersja preorderu jest wzbogacona o klasyczną czarną bandanę (do wyboru z logiem Wigora lub całego składu Mor W.A.).

Uwaga, dwupłytowy albumu jest ściśle limitowany i nie będzie wznawiany! Po wyprzedaniu nakładu do sprzedaży trafi wersja standard 1CD.


Wigor Mor W.A. to filar i jeden z pionierów warszawskiej rap-sceny, w stylowy sposób łączący hiphopową klasykę z nowoczesnością. Fonograficzny debiut zaliczył w 1997 roku w ramach formacji 2CW, która zostawiła swój ślad na kultowej kompilacji "Smak B.E.A.T Records". W późniejszych latach założyciel i reprezentant ekipy Mor W.A., z którą wydał cztery klasyczne albumy ("Te słowa mówią wszystko", "Morwa drzewo", "Dla Słuchaczy" i "Uliczne esperanto"). W historii polskiego rapu zapisał się też za sprawą kooperacji z Jurasem ("Wysokie loty") oraz producentem Trojakiem ("Synteza"), a liczący siedem studyjnych krążków dorobek artystyczny zamyka stworzony razem z Peperem projekt Empiria ("Moja Empiria") z 2015 roku.

Minione 2 lata to dla Wigora okres bardzo intensywnej pracy nad nowym solowym albumem. Skupienie całej twórczej energii zaowocowało dwupłytowym materiałem "1978", na który składa się aż 27 premierowych nagrań. Jak łatwo się domyślić tytuł nowego projektu nawiązuje do daty narodzin artysty. Sam raper uważa, że jest to najbogatsze, najciekawsze i najbardziej dopracowane wydawnictwo w jego karierze. Album "1978" ma bardzo przekrojowy charakter i nawiązuje do różnych etapów życia artysty. Nie zabrakło na nim zarówno odważniejszych emocjonalnych treści, jak też bardziej stonowanego spojrzenia na rzeczywistość z perspektywy dojrzałego i doświadczonego 40-latka. "1978" to wyjątkowo osobista płyta.

Goście na nowej solówce to kolejny istotny element całej układanki. Na "1978" usłyszymy featy wielu cenionych raperów i DJ-ów. Od strony producenckiej gospodarza wspomogli: PSR, O.S.T.R., soSpecial, R@V, Stona, Szczur JWP, Gajos, D3W, TMK Beatz, Flez Beats, Andrzej Dybiec, Trojak, Greggs oraz WDK.
Zamów preorder
I od razu prośba do administracji - [mention]SWN[/mention] & [mention]Jose[/mention], że gdyby mogła to niech zaktualizuje wątek tego ziomeczka, bo prędko tu nie wróci, a nowego posta nie będę zakładał.
enduro
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:23

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: enduro »

https://www.youtube.com/watch?v=FJ1e3_jdreE
Wigor Mor W.A. - Teatr jednego aktora feat. DJ FALCON1 prod. Szczur JWP

kolejny singiel, mega propsy, wyszło bardzo naturalnie i pozytywny klimacik, powijam preorder.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: 2rzyn »

handziak dobra rapowa morda, czemu na banie?

spoko singiel
piękną dupeczkę ma
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: przedszkolanek »

2rzyn pisze: 19 kwie 2020, 21:08 handziak dobra rapowa morda, czemu na banie?
viewtopic.php?f=5&t=4949&p=226953#p226953
ale w sumie bardziej za całokształt
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: 2rzyn »

hahah ok dzięki
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

2rzyn pisze: 15 sie 2019, 21:17 przecież Wigor zawsze propsy

poza tym jestem w szoku że staruszek takie flow ma :)
Wybacz, że pakim czasie, ale nawet nie zauważyłem, że odpowiadałeś. Znaczy ja się pozytywnie zaskoczyłem, bo większośc typów, od których zaczynałem z rapem to jak dzisiaj puszczam to ze śmiechu się krztuszę. Natomiast Wigor zajebiście, ponieważ ten nowy numer też bardzo dobrze siadł, fajny klimatyczny bit, myślę, że sprawdzę te płytę, kto wie co przyniesie.
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: JoeyJoeJoe »

the pisze: 17 sie 2019, 8:47 Wyłączyłem jak zarapował "coponiektórych" kurwa nie ma takiego słowa w języku polskim, w żadnym nie ma.
typ człowieka który cisnąłby szekspira za słowotwórstwo - BARDZO ZAMKNIĘTA GŁOWA
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: 2rzyn »

Bryx03 pisze: 21 kwie 2020, 17:30
2rzyn pisze: 15 sie 2019, 21:17 przecież Wigor zawsze propsy

poza tym jestem w szoku że staruszek takie flow ma :)
Wybacz, że pakim czasie, ale nawet nie zauważyłem, że odpowiadałeś. Znaczy ja się pozytywnie zaskoczyłem, bo większośc typów, od których zaczynałem z rapem to jak dzisiaj puszczam to ze śmiechu się krztuszę. Natomiast Wigor zajebiście, ponieważ ten nowy numer też bardzo dobrze siadł, fajny klimatyczny bit, myślę, że sprawdzę te płytę, kto wie co przyniesie.
Spoko :)
Mi ten singiel z chaty jeszcze lepiej siadl. Nie licze na cuda na kiju, wiadomo. Ale plyte sprawdze, bo dobrze sie tego slucha w przeciwienstwie do COPONIEKTORYCH dinozaurow ;)
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: Hyperborea »

Zwrot "co poniektórzy" kurwa istnieje w języku polskim. Naprawdę można to wygooglować w trzy minuty max.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/poniekt%C3%B3rzy.html
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/co-po ... ;6649.html
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: Offcheck »

2rzyn pisze: 21 kwie 2020, 19:16 Mi ten singiel z chaty jeszcze lepiej siadl. Nie licze na cuda na kiju, wiadomo. Ale plyte sprawdze, bo dobrze sie tego slucha
No ja po tym nowym singlu z domu, to przypomniałem sobie dlaczego tak lubiłem słuchać zwrotek Wigora. Na pewno obczaję ten album :)
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: daveyo »

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

Bardzo przyjemny numer, właściwie to oprócz Rycha, który poleciał najlepiej zarówno Wigor jak i Kafar nie wypadli wcale źle, taki powrót do przeszłości trochę z tym rapem, ale na spoko poziomie.
enduro
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:23

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: enduro »

MATERIAŁ SZTOS!
ale się jaram, rzekłbym klasycznie nowoczesny. ocena? 4+/5, repeat value na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Wigor - 1978 (2019)

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=iDnPd7Hp-1M

Wigor Mor W.A. - Motyw przewodni feat. O.S.T.R., DJ FALCON1 prod. Szczur JWP (Official Video)
ODPOWIEDZ