PRO8L3M - Art Brut (2014)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: przedszkolanek »

Spoiler
Obrazek
Tracklista:
1 Art Brut
2 Stówa
3 Oczyszczenie
4 TEB 200-1
5 Poszła i nie wróci
6 Bez Tytułu
7 Nie ma ratunku
8 Ja ja ja pierdolę
9 Boiskowe Ferajny
10 Sansara
11 Księżycowy krok
12 Mallory Knox
13 Pan Bóg Twój
14 Tiramisu 2
15 Jakby Kończył Się
16 W tej podróży
17 2008 Dobrze pamiętam
18 Ritz-Carlton

Odsłuch na SC
Odsłych na YT (bez Mallory Knox i Ja ja ja pierdolę)
Jednak trochę dziwna sytuacja, że druga najlepsza płyta wszech czasów w plebiscycie nie ma forum tematu. Niezrównany mixtape, nie jestem w stanie wybrać najlepszego numeru, prawie wszystko jest tu idealne.
Dodam jeszcze, że ten projekt (razem z SCiB) jest chyba ostatecznym zamknięciem ery potęgi oldschoolu w Polsce, co bardzo ładnie zawiera się symbolicznie w tym, że jest to ostatni poważny mixtape w PLHH.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2019, 23:46 przez przedszkolanek, łącznie zmieniany 3 razy.
dicegame
Posty: 165
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:28

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: dicegame »

10/10
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: YKCUL »

Ten mixtape to najlepsze co spotkało pl rap ( no i scib), klimat nie do rozjebania
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: KillerCroc »

Mój ulubiony projekt chłopaków. I jeśli można mówić, że Steez na nowszych produkcjach tworzy lepsze beaty (ja osobiście tak uważam) tak tutaj Oskar wspiął się na szczyt swoich możliwości. Świetnie skleja wersy, tworzy piękne storytellingi, zagęszczenia rymów momentami i to jak on je przewija to jest mistrzostwo.

Nie da się tego materiału nie słuchać od deski do deski, osobiście stawiam w topce najlepszych płyt, klimat tworzony tutaj przez duet to czyste arcydzieło. Chciałem zacząć wymieniać najlepsze momenty płyty ale tego jest tyle że nie ma sensu. Czasami widzę, że ktoś pisze że materiał jest trochę krótki ale moim zdaniem w obecnej formie jest idealny.

W swojej topce stawiam Art-Brut wyżej niż C30-C39, o ile do tego drugiego materiału potrzebowałem trochę czasu żeby się przekonać tak pierwszy porwał mnie od razu i dalej po czasie gdy słucham w aucie łapie się w niektórych momentach, że wypadałoby cofnąć i posłuchać raz jeszcze jakiegoś fragmentu bo jest petardą, jaram się jakbym słyszał pierwszy raz.

Swoją drogą miło widzieć że im ten rap pyknął, może poszli w innym kierunku niż niektórzy się spodziewali ale ja sam się cieszę z tego że kręcą takie liczby bo za same dwa pierwszy projekty mają u mnie kredyt zaufania na każdy kolejny. I o ile na nowy albumach nie jaram się tak wszystkim co wypuszczają tak zawsze znajdą się perełki, jakiś powiew świeżości albo totalnie odjechane kawałki. A za warstwę okołomuzyczną wszystkich tych płyt, premier, snippetów, teledysków należy się osobny props :bowdown:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: vampmoney »

^ jedyny głos rozsądku w sprawie zespołu PRO8L3M jaki widziałem od dawna, podpisuje się
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: suraks »

top1
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: oldschool »

Po tych 5 latach od premiery śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepsza płyta w historii naszego rapu.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Bolo »

Przykro mi ale zawsze byłem mocno, po drugiej stronie barykady, odnośnie tej płyty a szczególnie oskara. Nie potrafię tego słuchać, przez jego wokal. Rozumiem, że można się tym jarac, ale kurwa no, ja po prostu nie potrafię Oskara słuchać a im dawniejszy materiał, tym gorzej to brzmi a na tym, dla mnie przynajmniej, brzmi jak beka z lokalnych, dodam, że wokal jest za głośno w stosunku do bitu to już w ogóle, 3 kawałki MAKS i mam dość.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: ebismolarek »

Oczywiście topka i klasyk, piękna rzecz

Jakby Kończył Się <3
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: zemsta1kadluba »

Krokodyl skończył temat ja tylko dodam że top 3 polskiego hh, chyba jedyna płyta którą tak często słucham od deski do deski jak już mi trochę zajawka na rap przeminęła
zawsze słuchane z soundcloudu tutaj, bez tego wstępu chłopaków przed stówą to nie to samo
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: JoeyJoeJoe »

Powiedzcie mi o co chodzi z tą nawijką, jaki jest tego cel, czemu to służy?
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: baqlashan »

lato w getcie oraz art brut udowadniają to najlepiej że materiały koncepcyjne, a już przynajmniej bardzo spójne muzycznie są po prostu najlepsze, najbardziej się chce do nich wracać

o egzotyce kłeby już dziś nikt nie pamięta
Bolo pisze: 21 wrz 2019, 15:51 im dawniejszy materiał, tym gorzej
mam dokładnie na odwrót, art brut to była życiówka jak na moje
JoeyJoeJoe pisze: 13 sty 2020, 1:53 Powiedzcie mi o co chodzi z tą nawijką, jaki jest tego cel, czemu to służy?
stylowi

i tyle
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: zemsta1kadluba »

baqlashan pisze: 13 sty 2020, 2:50 materiały koncepcyjne, a już przynajmniej bardzo spójne muzycznie są po prostu najlepsze, najbardziej się chce do nich wracać
bo cała płyta ma wtedy podobny klimat, więc jak masz ochotę na taki klimacik to możesz wrzucić sobie całą płytę na odsłuch bez obaw że nagle wytrąci cię z wczuty jakiś z dupy utwór. Sztuką jest wtedy tylko zrobienie tak żeby kawałki nie były monotematyczne, co by sprawiło że płyta robi się nudna. I tutaj świetnie to osiągneli, mamy bragga, storytellingi, refleksje, kreacje (patent z nawijaniem z pozycji banktotu stuzłotowego to mistrzostwo), numery szybkie, numery wolne, numery energiczne jak i skłaniające do zadumy, no co tu dużo mówić tak trzeba robić rap.
Mam nadzieję że art brut 2 będzie przynajmniej w połowie tak dobrą płytą
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Jiigsi »

Jest na Spotify jako podcast
Juz nie :oops: :oops:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 20:00 przez Jiigsi, łącznie zmieniany 1 raz.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Bolo »

To jest sposób żeby obejść sample tak? Temu nie było prędzej normalnie na stopyfaj?
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: esdoen »

Chyba do czasu aż ktoś nie zgłosi, to nielegalne uploady. Słucham póki jest :D
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: oldschool »

Przecież Spotify umożliwia wrzucenia plików z dysku i ich słuchanie. Serio potrzebowaliście, żeby wam ktoś wrzucił Art Brut w formie podcastu, bo inaczej zakładaliście, że nie da się tego albumu przesłuchać w taki sposób? Trochę nie rozumiem tego pokolenia Spotify :D

Jak czegoś nie ma na streamingach, to to olewacie?
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: esdoen »

W moim przypadku tak. Kwestia przyzwyczajenia do wygody, to samo tyczy się filmów - w teorii mogę wrzucić co zechcę, ale lenistwo sprawia, że ograniczam oglądanie na telefonie do Netflixa. A biblioteka Spotify i tak zapewnia wystarczająco materiału do słuchania, żeby się nie nudzić.

Art Brut akurat jeszcze z apki Soundclouda słuchałem, ale again, jedna apka mniej teraz :D
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Yatzeek »

Moja ulubiona płyta w PL rapie odkąd ją sprzedałem za 550zł :bowdown:
Awatar użytkownika
sharezza
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2019, 16:41

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: sharezza »

wracam czesto, a teraz przy okazji singla z "dwojki" (wobec ktorego jest sceptycznie nastawiony w kwestii klimatu i kontynuacji art brut) jeszcze czesciej i stwierdzam, ze nie wiem kto by musial na chuju stanac zeby choc w polowie dorownac tej plycie.
ODPOWIEDZ