Rasmentalism - Geniusz (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Bolo »

Wyjebia go z njułons to będzie nagrywał. Możecie cytować
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: jajca »

Nie będzie, bo chuja hajsu z tego ma. No chyba że skończy się lockdown, to znowu znajomi będą ich upychać po miejskich festiwalach plenerowych
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Miker »

Po okropnym flopie, jakim było Tango, nie miałem żadnych oczekiwań co do tej płyty i... słusznie. Ja akurat widzę małe powiązanie do 1985, a mianowicie emocje, które chce tutaj przekazać Ras. Niestety, jest kompletnie bez formy i nawet, kiedy próbuje napisać coś ciekawego, to brzmi to po prostu nudno. Ment też spory zawód. Kompletnie nic nie zapamiętałem z bitów, a to mówi samo za siebie. Co do gości to śpiewacy jako tako się bronią, ale raperzy to tragedia. Ogólnie bardzo nie polecam - najgorszy Rasmentalism, który dobitnie pokazuje, jak bardzo wypaliła się ta formuła. Obawiam się, że Ment jest już stracony jako producent rapowy i będzie się dalej bawił w muzykę do H&M, a Ras jest już chyba za bardzo zblazowany Warszawą, żeby wykrzesać z siebie coś ożywczego. Zresztą on już chyba na dobre odbił w stronę "dziennikarstwa muzycznego" i może to i dobrze.
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Denar »

Nic nie może przecież wiecznie trwać ale Ras mógł mieć resztki przyzwoitości i zakończyć dyskografię na 1985. Na kawałku "Zima" w sumie zapowiedział w jakim kierunku pójdzie jego muzyka, szkoda że nie zmienił zdania jak typowy raperzyna.
Trochę smutne że na legalu zachowali poziom zaledwie przez 4 lata biorąc uwagę ile lat dziadowali na nielegalu.
livex99
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2020, 22:48

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: livex99 »

Bolo pisze: 18 gru 2020, 17:50 Wyjebia go z njułons to będzie nagrywał. Możecie cytować
Nie zapowiada się - zgodnie ze zaktualizowanym bio na profilu instagramowym oprócz ghostwritingu i newonce zajął się A&R w Sony Music Poland.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Jose »

Będzie chciał, to nagra. Niech sobie zrobi przerwę.

Chociaż pewnie żadna przerwa, bo trzeba pisać Sokołowy płytę, ech.
edenmar
Posty: 1237
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: edenmar »

livex99 pisze: 16 sty 2021, 2:30 zgodnie ze zaktualizowanym bio na profilu instagramowym
wtf?
Spoiler
Obrazek
Ras, człowiek renesansu :lol:
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11742
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: FLoo »

Z czego beka?
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: manieq »

To jest działalność jego partnerki, która zajmuje się robieniem słodkości i teraz wydała e-booka z przepisami.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
edenmar
Posty: 1237
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: edenmar »

Eee, to nie wiedziałem. Myślałem, że to jego książka. Rozbawiło mnie to CIASTKA Z KREMEM ARKADIUSZ SITARZ, bo działalność jest na niego
tybdo_yntogliw
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:08
Lokalizacja: TEDE - CHILLWAGON

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: tybdo_yntogliw »

Jose pisze: 16 sty 2021, 7:07 Będzie chciał, to nagra. Niech sobie zrobi przerwę.

Chociaż pewnie żadna przerwa, bo trzeba pisać Sokołowy płytę, ech.
Tak się offtopicowo wtrącę: czy nie krążyły przypadkiem co jakiś czas ploty o wspólnej płycie Sokoła i Pezeta? Ghostwriting Rasa pasowałby do takiego projektu, hehe
tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Jose »

Krążą od lat ponoć, ja słyszałem w tamtym roku, że już niby legit i niedługo, potem druga osoba mi potwierdziła, ale jak widać średnio im to idzie. Ale że zarówno Pezet, jak i Sokół lubią pieniążki, to pewnie prędzej czy później wyjdzie. A pasowałby tym bardziej, że Ras pojawiał się w kontekście pisania poprzedniej solówki Sokoła.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: clockers »

no ale przecież nie napisał Sokołowi żadnego tekstu na tę płytę. zresztą pisanie Rasa jest charakterystyczne, zupełnie inne niż Wojtka, więc można byłoby rozpoznać imo.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Jose »

Dementował gdzieś? Bo oczywiście jeśli (podkreślam: jeśli) tak było, to przecież Sokół-narrator tego nie przyzna.

Zgadzam się generalnie, że pióro Rasa jest charakterystyczne, Sokoła też i też nie słyszę na „Wojtku Sokole” Rasa, ale przecież dobry ghostwriter potrafi napisać też w innym stylu niż swój.

Z kolei chyba w tym numerze (nie mogę odpalić, żeby się upewnić, ale w jakimś zeszłorocznym kawałku Sokoła):

https://youtu.be/Mf4WrCESfj8

Imo słychać Rasa.

Ale to może już zadziałała moja autosugestia po tym jak usłyszałem, że Ras pisał „WS”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: mlody jelcz »

w ogóle, bo dla mnie to nowość w sumie że ktoś otwarcie o tym mówi, to jest jeszcze jakiś ghostwriter w polszy który punktuje centralnie dla kogo pisał?
ale nie że farmazon jakiś, tylko tak jak ras w ig ma wypisane, więc rozumiem że to za zgodą
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Jose »

Na pewno Mes dla Brodki i kogoś tam jeszcze. Widnieje w creditsach

W ogóle pisanie dla kogoś z popu to przecież normalna sprawa od zawsze, tylko rap się przed tym wzbrania, bo trzeba być prawdziwym.

No i Dziarmie ktoś pisał, ale już mi się nie chce szukać kto, też to przyznawała.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: przedszkolanek »

Jose pisze: 16 sty 2021, 14:16 Na pewno Mes dla Brodki i kogoś tam jeszcze.
parę numerów kortezowi pisał np.
Jose pisze: 16 sty 2021, 14:16 No i Dziarmie ktoś pisał, ale już mi się nie chce szukać kto, też to przyznawała.
Oskar, Ras i Astek albo Rado (nie pamiętam który)
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: jajca »

dla Brodki Eldo napisal 2 teksty, Mes pisał dla Kortez, Krzysztof Kiljanski i kogos jeszcze pewnie też
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
selassie
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:48

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: selassie »

A to nie jest tak, że te plotki o pisaniu przez Rasa płyty Sokoła wzięły się od tego, że pojawia się w Sprytnym eskimosie w creditsach, a Sokół tłumaczył że Ras pisał po prostu refren dla Igo?
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: kon rafal »

Mam nadzieję, że Ras wyda jeszcze kiedyś jakąś zajebistą muzykę, bo wydaje się być spoko ziomkiem i go lubię.




Wielkie 5 dla niego

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

ODPOWIEDZ