Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

ksiazenieporzadek

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: ksiazenieporzadek »

Artazz pisze: 10 cze 2019, 17:41 SCiB ludzie naprawdę docenili po latach, w 2014 tego albumu nie było nawet w TOP10 ślizgerów.
bo nikt wtedy nie znał tego, lot 022 wydany w połowie 2015 był pierwszym albumem po którym zaczął rosnąć fejm kaza, następnie mieliśmy wysyp mobbyn / hewra od 2016 roku dopiero

ja sam scib sprawdziłem dopiero po tym jak zajarałem się lotem
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: rubinstein »

Przeslychalem polowe scib i kurwa, jak kocham belmondziaka, to tam leca oboje hujowo (glownie kaz), no nie rozumiem fenomenu, zabijcie mnie
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: 2rzyn »

ja to samo
aczkolwiek żadnego nie kocham
słabe to, w sumie jak wszystko od tych wszystkich kazów bałaganów
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Malloy »

Kontrowersyjne zdania są temat obok.
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: lysy »

dobra, już nic nie piszmy na forum, bo jest oddzielny temat na nasze opinie
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Mystair »

2rzyn parówa co się zawiesiła w czasach kiedy rapował Afu-Ra i nie zmienia się nic, 1,5 roku i nic się nie nauczyłeś byku xd aczkolwiek o ile Belmondziak genialnie daje na SCiB to dla mnie Kazek bardzo nierównie i brzmieniowo też słychać, że to mixtape robiony dla zajawy i niedopracowany w porównaniu do np. Radia Gruz, ale i tak muszę jeszcze więcej posłuchać to może się jeszcze bardziej zajaram skoro dla tylu osób wyżej nawet od solówek Bałagana
MOB
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: 2rzyn »

Mystair a co takiego jest w bałagane że to poziom skillsów przewyższający afu ra? :rotfl:
dla mnie to jest gówno słabiutkie
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: przedszkolanek »

ale po czasie żałuję, że zamiast na GWPI nie głosowałem na Tuzzę :(
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: taka »

Mystair pisze: 12 cze 2019, 17:13 2rzyn parówa co się zawiesiła w czasach kiedy rapował Afu-Ra i nie zmienia się nic, 1,5 roku i nic się nie nauczyłeś byku xd aczkolwiek o ile Belmondziak genialnie daje na SCiB to dla mnie Kazek bardzo nierównie i brzmieniowo też słychać, że to mixtape robiony dla zajawy i niedopracowany w porównaniu do np. Radia Gruz, ale i tak muszę jeszcze więcej posłuchać to może się jeszcze bardziej zajaram skoro dla tylu osób wyżej nawet od solówek Bałagana
Bo jak ktoś nie słucha nowego rapu to od razu parówa i truskulowiec xd Przeleciałem na szybko te jakże zachwalane tutaj na forumku SCiB i nigdy nie zrozumiem jarania się tym albumem. Cały mixtape można by w sumie streścić do ruchania dupeczek, hajsu i wygrywania życia. Trafiają się spoko wersy i ogólnie całość nie jest podana w jakiejś najprostszej formie, ale ilość linijek jak np zjawiam się po sos, ona bierze do papy jest przytłaczająca, nie kumam jak tutaj w ogóle można mówić o jakimś repeat value.

Druga sprawa to flow obu panów, które strasznie mnie męczy. Momentami to nawet nie jest rapowanie, tylko mówienie do mikrofonu, totalnie kwadratowe i bez polotu. Nie wspominam już o próbach przyspieszeń, które brzmią w najlepszym wypadku komicznie.

Imo najmocniejszą stroną mixtape'u są bity, bo tu rzeczywiście byłoby z czego wybierać i mimo, iż nie jestem fanem takiego klimatu to brzmią całkiem nieźle i propsuję. Jak dla mnie całość to mnóstwo nic nie wnoszących i zapętlających się wersów przeplatających się z kilkoma lepszymi momentami podane w ponadprzeciętnej formie na dobrych bitach. Nazywanie tego klasykiem to jakieś nieśmieszne nieporozumienie.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: baqlashan »

^Podbijam w 100%
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Whtn »

A dla mnie wszystkie te niedociągnięcia, chałupniczy klimat, okazjonalne wypadanie z bitu współtworzą genialny klimat całości, czuć w tym przeogromny luz i wszechobecny klimat wyjebania na wszystko. Tak, dla mnie też to brzmi jakby każdy track nagrywany był po zakrapianej imprezie ale dla mnie to tylko i wyłącznie plus, po prostu pasuje mi takie brzmienie, lekkie lo fi do wszystkich tych popapranych tracków. Zdecydowanie wolę to od każdego rapera nawijającego wersy z generatora który brzmi jakby kładł barsy od linijki. Jednakże w pełni rozumiem brak zrozumienia dla tego materiału, sam na początku traktowałem to jako beke z lokalnych, ale SCiB to zdecydowany grower, po prostu dobrze puścić sobie całość będąc na maxa zrobionym i na równi z Sentino zaintonować intro ze Squodu

A co do klasyczności materiału, to hmm, myślę, że panowie po prostu wstrzelili się w idealny moment. 2014, polski niuskul ciągle kojarzy się z pluciem w mikrofon sznurka panczy opartych na najprostszych porównaniach (pozdro quebo). A tu wbija dwóch raperów jakby żywcem przeniesionych z USA, zupełnie świeżych na tle sceny, charyzmatycznych, z pomysłem na siebie i na muzykę, dodatkowo brzmiących po prostu autentycznie w tej swojej pojebanej przewózce, wszystkie te pozamuzyczne czynniki po prostu składają się na całość klasyczności tego materiału dla ludzi takich jak ja, którzy polski rap mieli głęboko w poważaniu.
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: JVCORE »

Po co wy gadacie z dwarzynem :dunno: jedyne co wam odpowie SPRAWDŹ NOWĄ PŁYTKĘ WUDOE ALE FLOW
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: baqlashan »

No, ale jak można uważać, że SCIB > Mobbyn LP? No jak? Pomijając, że to kompilacja tracków z yt, a nie pełnoprawny long play (w sensie mobbyn lp) to dla mnie SCIB ma zero kurwa podjazdu do wyczynów Belmonda 2 lata później, gdzie miał złoty okres klejenia błyskotwliwych wersów na bitach szekla
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: vampmoney »

Przy całej sympatii do SCiB to [mention]baqlashan[/mention] ma racje, zaczarowane lata świetności H&M to coś co jest dwa poziomy wyżej od 2014 K&B, w zasadzie to dwa poziomy nad wszystkim
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: 2rzyn »

Juz w pierwszym numerze kaz wypierdala sie majestatycznie z bitu wielokrotnie. Takie cos pomijajac mialkosc tekstow i brak flow dyskwalifikuje rapera. Robienie z tej marnej plyty klasyka to jawna beka albo prowo. Tylko bity sa ok.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: oyche »

ty no kurwa kumple gdzie te wyniki? chuj mnie jakieś 115 miejsce przecież
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Finesta »

Na facebooku ślizgawki
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: szpilman »

Fu - Retrospekcje za wysoko.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: oyche »

Finesta pisze: 14 cze 2019, 21:14 Na facebooku ślizgawki
:what:

niemniej dzięki za szybką odp kolega
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Jose »

Już są w pierwszym poście jakby co. Sorry, że tyle to trwało.
ODPOWIEDZ