Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: SWN »

Plus za Tuzzę i Sokoła
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Willxc »

To samo mam z Sokołem, po premierze spuszczanko, a po jakimś czasie wracam tylko do "Z Tobą" sorry Wojtek, ale tym razem nie będzie klasyka.

e: nie wiem czy ktoś wspominał, ale Jan-rapowanie to mega chujnia, za to NOCNY kozak producent.
hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: hardy »

no ten jan-rapowanie to taki adi nowak czyli prosty rapik dla studentek i licealistek ogólnie. Nic poważnego w każdym razie.
I w ogóle ta jego ksywa to jak nazwa jakiejś firmy od janusza typu Janusz - blachy faliste czy inny chuj.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

Adi Nowak jednak poziom wyżej imo
cztery żubry i dwie kurwy
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oyche »

drin za drinem jest słaby
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Tede oprócz Elimnatii nie nagrał dobrego albumu, może Sport jeszcze ale się zbyt bardzo zestarzał moim zdaniem :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: staroć »

Dwuznacznie Teta mialka/nudna plyta
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

dobre prowo ziomek
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3901
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: camzatizbak »

Nie kumam fenomenu LSO TDW. Nie mówię, że nie lubię. Bity w większości w pytę, rap ok za to tych romantycznych krzyko-przyśpiewek nie wielbię. Overrated, aczkolwiek ciekawe zjawisko, że tyle zainteresowania i wyświetleń sami wypracowali.
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: rubinstein »

Gdzies tam w oddali, Jose wlasnie ryknal z boolu
A ripple in the force
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

kaz bałagane jest słaby i asłuchalny
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

bez przesady, że asłuchalny, ale myślę, że za parę lat przejdzie faza na niego
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Whtn »

większość tych żelaznych klasyków polskiego haipehaope zestarzała się strasznie paskudnie - te wszystkie warszafskie deszcze i eldoki brzmią dzisiaj groteskowo, chociaż taką eternii bronią chociaż bity
polskie podziemie poza jimsonem, smarkiem i dinalami wcale nie było tak genialne i cudowne
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

z tymi klasykami ja myślę, że każdy poza kompletnymi rapowymi ignorantami zdaje sobie z tego sprawę i to wręcz oczywiste, a jak ktoś o tym nie mówi, to tylko z grzeczności, ale też trudno żeby było inaczej jak to były początki i nikt na naszym podwórku nie umiał nawijać, jako tako lecieć zaczęło KILKU gości na początku wieku, ostr na mtjwb, peja na legalu, coś tam pezet, magik, a w ubiegłym stuleciu powiedziałbym, że... nikt, wyróżniłbym jedynie tedego, który miał jakieś tam zalążki flow i o nim można powiedzieć, że wtedy rapował

ja ogólnie nikomu nie poleciłbym prawie wszystkiego z polskiej wczesnej klasyki, sam pamiętam jak się z tym zapoznawałem, nasłuchałem się pieśni pochwalnych od moich ówczesnych idoli i jak odpaliłem te materiały to nie wiedziałem o co kurwa chodzi, ale ja miałem background, wkrętkę w rap, miłość do folołapów zanim jeszcze zdążyłem je usłyszeć w oryginale, więc, że tak powiem, mi to się musiało spodobać ;) wiedziałem, że to ważne płyty i czytałem je jak książkę historyczną konieczną do zrozumienia kultury, do której drzwi wtedy pukałem, do tego trzeba podchodzić z respektem i rozumieniem kontekstu, bo inaczej dojdziesz do wniosku, że np skandal to obesrana kakofonia dla debili, a takie stwierdzenie byłoby bardzo niesprawiedliwe biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności

szczerze mówiąc, nwm czy mając 20 lat w 2000 roku byłbym w stanie zajarać się polskim rapem, a wy co o tym myślicie? ; )
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Whtn pisze: 12 cze 2019, 19:57 większość tych żelaznych klasyków polskiego haipehaope zestarzała się strasznie paskudnie - te wszystkie warszafskie deszcze i eldoki brzmią dzisiaj groteskowo, chociaż taką eternii bronią chociaż bity
polskie podziemie poza jimsonem, smarkiem i dinalami wcale nie było tak genialne i cudowne
dołożyłbym kilku jeszcze
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

aleksy pisze: 12 cze 2019, 20:52 wiedziałem, że to ważne płyty i czytałem je jak książkę historyczną konieczną do zrozumienia kultury, do której drzwi wtedy pukałem, do tego trzeba podchodzić z respektem i rozumieniem kontekstu, bo inaczej dojdziesz do wniosku, że np skandal to obesrana kakofonia dla debili, a takie stwierdzenie byłoby bardzo niesprawiedliwe biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności
bardzo dobrze ujęte i myślę, że adekwatne dla większości słuchaczy. chociaż ja zawsze byłem zdania, że jeśli coś jest spoko, to jest spoko i za dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści lat się to nie zmieni. i tak np. skandal albo powszedni chleb to po prostu dobre płyty i lubię ich słuchać. a takie chociażby veto czy tysiąc nie podchodzą mi i nieważne, czy wyszły w 1999 czy w 2019
no ale w latach 90. polskiego rapu było mało i brało się wszystko ;)
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mystair »

@2rzyn
Offcheck pisze: 04 maja 2019, 18:29 Długo miałem problem z Kazem. Miałem sporą przerwę w obczajaniu polskiego rapu (od 2010 do 2016). Po powrocie zacząłem czytać, jaki to Kaz jest wyjątkowy, a jego płyty fantastyczne. No i zacząłem sprawdzać. I nie widziałem w nim nic wyjątkowego. Nie miał lepszego flow od Pezeta, nie miał lepszych rymów od OSTRa (oczywiście starego, wkurwionego OSTRa). Ale z czasem zacząłem dostrzegać jego wyjątkowość i największe zalety - luźne, wielowymiarowe flow, talent do świetnych storytellingów (Mefedronowe Love to mój osobisty Top 5). Paradoksalnie przekonałem się do Kaza po odsłuchu "Chleb i miód", który jest chyba jego najsłabszym albumem.

Gdzie popełniałem błąd? Tam gdzie wszyscy, tam gdzie jest największy punkt zapalny w dzisiejszych dyskusjach o rapie. Patrzyłem na Kaza przez pryzmat "starego rapu". A tak się nie da. Bo świat idzie do przodu, muzyka też. A Kaz jest jednym z najlepszych reprezentantów "nowego rapu".
i ty właśnie patrzysz na skille przez stary rap, rozumiem nie rozumieć fenomenu, ale twierdzić, że słaby i asłuchalny to ignorancja mocno
MOB
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Luxair »

lysy pisze: 12 cze 2019, 21:12 i tak np. skandal albo powszedni chleb to po prostu dobre płyty
Przecież one są asłuchalne.
To już "Nastukafszy" się o niebo lepiej zestarzało
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Raph »

Moja kontrowersyjna opinia: Nie mogę słuchać WENY. Nie tylko tego aktualnego, ale tego najbardziej kultowego z czasów Wyższego Dobra również. Nawet takiego "Salutuj", które większość fanów rapu zna na pamięć. Dla mnie ten facet nigdy nie płynął, zawsze dukał i pozostało mu to do teraz. Zupełnie niestrawne dla mnie flow.
...
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Bunnymen77 »

Mefedronove love to do bólu przeciętny, rzemieślniczy, storytelling, jak zresztą wszystkie od kazka.
ODPOWIEDZ