Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: SWN »

Zgaduję, że (o ile w ogóle naprawdę to sami autorzy to zgłosili) chodzi bardziej o jakąś kwestię wydoroślenia/odcięcia się od takiego wizerunku z wiadomych powodów. Winyl jak wiadomo też wyszedł w zupełnie inną (ale nadal prościutko i hip-hopowo) szatą graficzną, ale jestem pewien, że domyślna okładeczka albumu to pierwsza i oryginalna wersja. Swoją drogą - ktoś wie gdzie miało miejsce pierwsze, ale takie pierwsze-pierwsze udostępnienie Najebawszy? Magazyn slizgu, myspace, jakiś blog?
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: lysy »

SWN pisze: 09 cze 2019, 22:49 Swoją drogą - ktoś wie gdzie miało miejsce pierwsze, ale takie pierwsze-pierwsze udostępnienie Najebawszy? Magazyn slizgu, myspace, jakiś blog?
chyba chłopaki mieli swoją stronę internetową i tam była epka do ściągnięcia. i ta okładka chyba też tam była, no i w sumie wygląda jak coś, co smarki by zrobił do tej epki :lol: ale jak tagowałem sobie mp3, to zamiast tej wrzuciłem tam skan okładki od winyla, tej z tagiem, bo jestem dziwnym człowiekiem i okładka jest dla mnie ważnym elementem odbioru albumu, tak samo mam z książkami
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Jose »

przedszkolanek pisze: 09 cze 2019, 22:12 ale poza tym przyzwoicie, no i myślałem, że ArtBrut będzie miał mniejszą stratę
Po drugiej stronie głosów Art Brut wygrywał, po trzeciej była wyrównana walka, a potem odjazd Smarkiego naprawdę szokujący.

Dzięki wszystkim za głosy :)

Potwierdzam, że Mystair chciał w ostatniej chwili zmieniać, ale miałem już podliczone głosy,

I mam nadzieję, że lista będzie przydatna dla ludzi, którzy np. zaczynają przygodę z rapem, mega podoba mi się to, jak nowości mieszają się ze starociami, wierzę, że ileś osób sprawdzi nieznane płyty, ja dzięki plebiscytowi na epki na ślizgu znalazłem Najebawszy, więc byłoby super, gdyby nawet kilka osób sugerując się rankingiem sprawdziło kilka płyt. Np. Mystair, który nie zna Eisa, Dinali i Smarkiego, dla mnie niewyobrażalne, ale rozumiem, że wszedł w rap później i jego "Najebawszy" to "SCiB". Postaram się jutro, ew. w tygodniu ogarnąć już tę listę w normalnej kolejności i wrzucić w pierwszy post. Dziękuję uż. skała za świetne poprowadzenie akcji na FB. Miło było. :)
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: przedszkolanek »

Jose pisze: 09 cze 2019, 23:50 Po drugiej stronie głosów Art Brut wygrywał, po trzeciej była wyrównana walka, a potem odjazd Smarkiego naprawdę szokujący
to samo było na ślizgu w ślizgerach, na początku głosowali (np na Kaza) ci co byli na bieżąco z trendami (i zarazem wczuci w foruming), a później coraz więcej głosowało tych, co słuchali tylko truskulu (i poza ślizgerami nie postowali), dlatego ostatnio ćpajstajl był trzeci a wygrał Bonson
tym razem wyniki są przemieszane, bo sporo półaktywnych userów zostało na ślizgu. i szczerze jest optymalnie :D

btw Jose, planujecie zrobić coś analogicznego w ZHH?
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: dwupak »

bardzo fajne wyniki (chociaz moje osobiste top 10 jest calkiem inne), mieszaja sie nowe plyty z klasykami co pokazuje, ze jako calosc slizg/awka nie ma takiego zamknietego lba
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
Ruces
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Ruces »

skała pisze: 09 cze 2019, 14:51 Ale zaspoilerował :roll:
Przecież to nie był spoiler, każdy mógł to sprawdzić ;)
Facebook | Instagram | RateYourMusic | Filmweb

R.I.P. ŚLIZG.eu
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Jose »

przedszkolanek pisze: 10 cze 2019, 0:00 btw Jose, planujecie zrobić coś analogicznego w ZHH?
Fajnie by było, a ja się już nie podejmuję liczenia, może modzi z tamtego działu coś ogarną. Myślę, że w zagranicznym w ogóle będzie jeszcze więcej roszad i klasyków z lat 90 może zabraknąć w TOP10, ciekawie by to wyglądało. ;)
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: mql »

Fajne to zestawienie.

Ciekawe jak będziemy na nie patrzeć za nwm 10 lat. Co przetrwa próbę czasu, a co z tej perspektywy stanie się mniej lub bardziej epizodyczną fanaberią.
Awatar użytkownika
Ruces
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Ruces »

Nie ma Rogala DDL ani Żabsona, więc raczej nic z tej dyszki nie stanie się mniej lub bardziej epizodyczną fanaberią ;)
Facebook | Instagram | RateYourMusic | Filmweb

R.I.P. ŚLIZG.eu
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Jose »

6 płyt na 10 to ultra klasyki i tu się raczej niewiele zmieni, Rasmenty mogą deczko stracić w kolejnych latach, "Art brut" może atakować TOP1 za kilka lat, no i zastanawiam się jak Kaz przetrwa próbę czasu. Co ciekawe, Kaz wprowadził chyba najwięcej płyt i jako raper zyskał najwięcej głosów. SCIB i Radio Gruz w TOP10, a ludzie oddali jeszcze sporo głosów na LOT i kilka na Narkopop, gdyby miał jedną najmocniejszą płytę to w cuglach wygrałby plebiscyt, a tak porozkładało się to na kilka albumów.
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Mystair »

Ruces pisze: 10 cze 2019, 9:58 Nie ma Rogala DDL ani Żabsona, więc raczej nic z tej dyszki nie stanie się mniej lub bardziej epizodyczną fanaberią ;)
ten jebany styl Cię przerośnie
była to tylko tu kwestia momentu

Rogal JEDYNY wybitny raper, który świadomie zamknął swoją dyskografię nie tracąc świeżości i nie zapętlając się(nie ma co porównywać np. Eisa, który tylko jedną płytę wydał) i do końca trzymał się podziemia i pierdolenia fejmu i trendów
MOB
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Ablazir »

ciekawe czy ktoś kiedyś sfollowupuje
odchodzę z tego syfu jak legendy na majkach,. Eis, Wankz, Finker, Reno (blau), Laikike1
wykorzystując ksywkę Rogala
Obrazek
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Groszek »

Wait what
To rogal już nic nie nagra czy o co chodzi?
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Ablazir »

no tak się wydawało, ale przecież chyba wypuszcza muzykę na inny kanał jakiś? może chodziło, że nie będzie już wypuszczał domkniętych projektów
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: 2rzyn »

dobrze że smarki :cool:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Whtn »

za 5 lat scib będzie wyżej :cool:
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: rubinstein »

Czy ja jestem jakis debilem, ze nue widze top 10? Bo ja latam po tych stronach jak epileptyk i wciaz nie moge znalezc
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: con shonery »

top 10 wylądowalo na fanpejdżu slizgawki
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Artazz »

SCiB ludzie naprawdę docenili po latach, w 2014 tego albumu nie było nawet w TOP10 ślizgerów.
Guti
Posty: 22
Rejestracja: 05 cze 2019, 23:22

Re: Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Post autor: Guti »

Podbijam pytania o Rogala, o co chodzi?
ODPOWIEDZ