Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4340
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Kalom »

płyta Dejan - Demotejp powinna być wymieniana w jednym rzędzie z największymi klasykami polskiego podziemia
:joint: [*]
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

CzasemJebneSobie pisze: 19 maja 2019, 22:11 Opinia: Jeśli śmiejesz się z "ambitnego", "poetyckiego" rapu (lub, innymi słowy - bliższy jest ci Borys Dejnarowicz niż Marcin Flint), strzelam że masz na punkcie tego gatunku ogromny kompleks. Głęboko w serduszku nosisz przeświadczenie, że to jakaś podmuzyka, dlatego tolerujesz w niej wyłącznie beztreściowe bangiery.
Ja nie lubię takiego rapu, tak jak i nie lubię tego typu muzyki w ogóle. Uważam, że oczekiwanie od każdego dzieła "ambitnej" treści, drugiego dna i zmuszania do przemyśleń to trochę takie dziecinne spojrzenie na sztukę :dunno: A akurat Eldo to według mnie arcygrafoman, do tego straszny buc
Natomiast zgadzam się co do zjawiska kompleksu polskiego hip-hopu, smutno się patrzy na to
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

CzasemJebneSobie pisze: 19 maja 2019, 22:11 Opinia: Jeśli śmiejesz się z "ambitnego", "poetyckiego" rapu (lub, innymi słowy - bliższy jest ci Borys Dejnarowicz niż Marcin Flint), strzelam że masz na punkcie tego gatunku ogromny kompleks. Głęboko w serduszku nosisz przeświadczenie, że to jakaś podmuzyka, dlatego tolerujesz w niej wyłącznie beztreściowe bangiery.
ja uważam, że jest dokładnie odwrotnie, jeśli śmiejesz się z "rapu bez przekazu" (duże uproszczenie, wiadomo ocb), strzelam że masz na punkcie tego gatunku ogromny kompleks. Głęboko w serduszku nosisz przeświadczenie, że to jakaś podmuzyka, dlatego musisz ciągle siebie i wszystkich wokół przekonywać, że tak nie jest

chociaż "uważam" to za duże słowo, po prostu myślę, że może być to jeden z powodów takiego myślenia, nie twierdzę, że automatycznie tak jest, natomiast na 100% nie zgadzam się z twoją opinią
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Finesta »

Medium/Tau ma jeden z większych talentów do pisania tekstów
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1405
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ffeee »

Piters pisze: 19 maja 2019, 19:29 Niepopularna moja opinia to może być, że okres panczlajnów, a więc pewnie koło 2012-2015, to najlepszy okres w pl rapie. Już kiedyś o tym pisałem, ale wiadomo że nie mam na myśli Penxów i innych takich, ale Ci lepsi wtedy potrafili tym wszystkim się fajnie bawić, było to coś pomiędzy brzmieniem, technikom, tekstem. Wtedy też najbardziej się jarałem pl rapem
Też ostatnio dopadła mnie rozkmina, że najwięcej dobrze zapamiętanych albumów przeze mnie przypada na lata 2010-2015
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: rubinstein »

Dla mnie to byl najgorszy okres. Ok. 2014/2015 zrwzygnowalem ze slychania rapu, musialem odpoczac. Dopiero podeslane przez kolege Fuji przywrocilo mi chec do sprawdzania hh. Za to HM zawsze w serduszku. Coz to byly za czasy ten 16/17, gdy dron belmindziak i poldon smigali na jednych petlach
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jogi »

Cały czas uważam że Na Legalu? to jest największy pokład cringu w historii. Jak zobaczyłem dla upewnienia się teksty na geniusie to umarłem po raz kolejny z beki.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

Mało kto się ze mną zgadza, że Fisz jak rapuje, to jest w TOP 10 polskich MC wszech czasów, jego flow rozkurwia.

Na tej samej topce mieści się Borixon.

Aha mam jeszcze taką opinię, że od 5 czy 6 lat nie zadebiutował w Polsce żaden zajebisty młody MC, ale to już bardziej kwestia osobistego gustu, po prostu na mnie nikt nie zrobił wrażenia. Z młodych to tylko Janek-rapowanie, też nie jest zajebisty, ale mi się go dobrze słucha.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9686
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jajca »

jogi pisze: 20 maja 2019, 13:34 Cały czas uważam że Na Legalu? to jest największy pokład cringu w historii. Jak zobaczyłem dla upewnienia się teksty na geniusie to umarłem po raz kolejny z beki.
Większość gościnnych zwrotek to kompromitacja, ale czy teksty Pei odstają od innych albumów z "ciemnej strony" wydawanych równolegle? Dla mnie byłi tak poziom wyżej od, dajmy na to, ówczesnej Molesty.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: horrypaz »

pih miał rację mówiąc że to nie jest hip hop
światła miasta żeby nie ash byłyby asłuchalnym gównem i nawet noon chuja tam robił
paktofonika to zbieranina wacków i praktycznie asłuchalne gówno
taco jest w 1 rzędzie antyflowowców razem z eldo, taco nie potrafi rapować
fisz to wack i najbardziej przereklamowany raper w historii
tede top 1 w historii tej gimbogierki w polsce
mezo skillsowo wpierdalałby dzisiejszą czołówkę

aha i te wszystkie schaftery ahusy i undadasea i inne to jest turbogówno, zbieranina wacków i antyflowowców
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 14:15 przez horrypaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

No nazwać Fokusa i Magika w formie AD 2000 wackami i napisać, że Noon "chuja zrobił" na Światłach miasta, to faktycznie kontrowersyjna opinia, ociera się o słabe prowo
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jogi »

jajca pisze: 20 maja 2019, 13:57
jogi pisze: 20 maja 2019, 13:34 Cały czas uważam że Na Legalu? to jest największy pokład cringu w historii. Jak zobaczyłem dla upewnienia się teksty na geniusie to umarłem po raz kolejny z beki.
Większość gościnnych zwrotek to kompromitacja, ale czy teksty Pei odstają od innych albumów z "ciemnej strony" wydawanych równolegle? Dla mnie byłi tak poziom wyżej od, dajmy na to, ówczesnej Molesty.
cytat fituje z nickiem.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: rubinstein »

sugarhill_notausgang pisze: 20 maja 2019, 14:13 No nazwać Fokusa i Magika w formie AD 2000 wackami i napisać, że Noon "chuja zrobił" na Światłach miasta, to faktycznie kontrowersyjna opinia, ociera się o słabe prowo
Magik chyba tylko na kalibrze nie byl wackiem. Pojedyncze zwrotki z pfk byly spoko, ale wiekszosc ssala. Eh we wczesnych 00s fokus byl naprawde spoko. Wspolprace ze sliwka z ego zawsze bede mial gleboko w serduszku, to byly piekne rzeczy- zakrawaly mocno o grafomanie, ale pozytywna
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mystair »

1. GSP ma kilka zajebistych zwrotek na albumie Uhqqow
2. Muzyki Poważna nie jest idealną płytą, a sporo osób chyba pisało, że wg nich to jedyna taka, np. bit w A mieliśmy być poważni w ogóle nie bangla w porównaniu do współczesnych(i tych dobrych ówczesnych w sumie też) bangerów, głównie o ten numer mi chodzi, bit z takiej Seniority nawet dzisiaj ma kozacki vibe a ten niby klubowy numer z poważnej na maksa nie siada ten minimalistyczny podkład w tej konwencji, oceniam full bez sentymentu, bo 99 rocznik jestem
MOB
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

Belmondo jest za slaby zeby nagrac solo i sam o tym wie
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mbunt »

niepopularne:
Muzyka Rozrywkowa to najlepsza płyta od Pezeta i jedna z lepszych w ogóle
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ricky »

Horry pisze: 20 maja 2019, 14:08 tede top 1 w historii tej gimbogierki w polsce
mezo skillsowo wpierdalałby dzisiejszą czołówkę
podbijam, do tego:
1. refren GSP ze "Szkła" to top 10 polskich refrenów
2. Onar to największa chorągiewa w tym kraju, a Płomienie to jego jedyne dobre płyty, na których i tak był w cieniu Pezeta (i byłoby tu też HaKa, gdyby się nie obsrał)
3. wielokrotne rymy nigdy nie były wyznacznikiem dobrych tekstów, a są jedynie dodatkiem
4. "Z dedykacją dla ulicy" i "Klucz" to jedne z najlepszych ulicznych płyt, przy czym to drugie chętnie nazwę klasykiem
5. "Świntuch">"Zmysłów 5"
świetny temat w ogóle, propsik
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

VNM zawsze był hujowy
cztery żubry i dwie kurwy
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

ricky pisze: 20 maja 2019, 17:03 "Z dedykacją dla ulicy" i "Klucz" to jedne z najlepszych ulicznych płyt, przy czym to drugie chętnie nazwę klasykiem
Przecież Klucz jak najbardziej uchodzi za klasyka
Ostatnio zmieniony 17 lis 2020, 14:56 przez lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
dms
Posty: 292
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:11
Lokalizacja: slizg.eu

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: dms »

Chłopaki z LTE są obok Hewry jednym z najciekawszych wydarzeń na naszej scenie, niby niehiphopowi a jednak. Tutaj ktoś ciekawe obserwacje opisał:
https://www.facebook.com/maciej.krynski ... 2682242559

Rogal DDL to jeden z najbardziej błyskotliwych raperów i jedna z najciekawszych postaci na ulicznej scenie, od której przez lata trzymałem się z dala ale m.in. za jego zasługą wróciłem
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 20:51 przez dms, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ