Najlepszy album wszech czasów - WYNIKI

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: mario995 »

Tak sobie przejrzałem głosy ( sam też zagłosowałem ) i trochę mnie dziwi, że Sos ciuchy i borciuchy mają teraz chyba więcej głosów ( bardziej na oko bo nie chciało mi się liczyć za bardzo ) niż Muzyka Poważna :D ( no offence oczywiście )
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: oyche »

scib w top5 to poziom skandalu w top5 imo ;/
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Mystair »

Mnie dziwi, że Narkopop tak rzadko się pojawia, dla mnie ścisła topka, wszystko tam siedzi - refreny, one-linery, treść, flow Jacy, bity, zróżnicowany klimat, numery się nie zlewają, nie nudzą, featy, nawet Paluch życiówkę dał i od wersów o sraniu czy innych przypałowych się powstrzymał, ogólny vibe jest niesamowity, na pamięć ofc zdecydowana większość jak nie wszystko, aczkolwiek mam do tej płyty największy sentyment z dyskografii Jacy, bo zacząłem się nim jarać w pierwszej połowie 2k17 i pamiętam jak potężnie przy premierze się jarałem jak przy żadnej innej i podejrzewam, jestem niemal pewien, że już niczym aż tak się nie zajaram, więc pewnie też z tego względu tak wynoszę to dzieło ponad wszystko inne

e: aczkolwiek sam już nwm czy Narkopop czy Radio Gruz bardziej mi się podoba, muszę do końca głosowania sobie porozkminiać jeszcze
MOB
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: 2rzyn »

Dla mnie kaz jest technicznie marny, to samo z flow wiec dziwi mnue ze w ogole sie pojawia
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: mbunt »

od Kaza przecież Lot jest top1, jeszcze Smolasty co tam dał to :bowdown:, idealny mix klimatu z Sos Ciuchy i Borciuchy z pózniejszym rozwojem
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: YKCUL »

Nie rozumiem fenomenu balagana i wrzucania go do top5 ale nie musze tego rozumiec, malolat nagral najlepszy album w historii
Lubie uzytkownika mystair bo przypomina mi mnie samego pare lat wstecz jak kipialem hiphopem
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: rubinstein »

mnie dziwi tak rzadko pojawiający sie dinal. dla mnie to jest przecież taki template dla współczesnego hib-hoba w polsce. i nie chodzi o katowanie podwójnych, potrójnych itp. nieważne czy grasz horrorcore, czy jesteś smutnym ćpunkiem bez przyjaciół i chcesz sie wyżalić na bicie, czy robisz ambitne jazdy niczym jakiś drugi Kidd - jeśli nie znasz jarania, a konkretnie tego jak składa i leci Wankz, nie czujesz tych luzu i elegancji, to co ty kurwa chcesz nagrywać typie?

Po dowody na proceder - worki z miałem na porcje
Ale jedyny proceder w domu miałem na Volcie
Spoiler
Obrazek
a! i jeszcze jak Belmondziak jest fajny i zabawny, a jego jazdy faktycznie zakrawają o hip-hopowy futuryzm (xd), będąc przy tym naprawdę dobrymi (zwrotka w Serengeti :bowdown: :bowdown: w ogóle prawie wszystko HM z 2k16-17 :bowdown: :bowdown: ), to fenomenu Kazka i tego drugiego Sebki, Sylwka turka z niemiec, czy kim on tam jest, to juz kurwa nie ogarniam, to musza być jakieś elaborate memy czy inne tzw. żarty wewnętrzne. przecież to są ogry jakieś.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Jasek »

uważam Wankza za słabiaka, to samo z Kazkiem. Imo ego wjebało im kariery. Belmondo jest znośny, właśnie przez te prawdziwą wyjebkę.
Smuci mnie jedynie, że się wspomina właśnie o Kazie czy Wankeju, zamiast o Pikersie czy Jimsonie, którzy potrafią w kurwe lepiej
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: YKCUL »

Wankej to jest król ale WSJIWSR wrzuciłbym do top10 nie top5
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: 2rzyn »

No wlasnie Dinal to jakies top 10 chociaz sam wankz jest krolem.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: rubinstein »

Jasek pisze: 12 maja 2019, 2:50 uważam Wankza za słabiaka, to samo z Kazkiem. Imo ego wjebało im kariery. Belmondo jest znośny, właśnie przez te prawdziwą wyjebkę.
Smuci mnie jedynie, że się wspomina właśnie o Kazie czy Wankeju, zamiast o Pikersie czy Jimsonie, którzy potrafią w kurwe lepiej
Jimson, owszem, wybitny raper, owszem, ale płyty takie... no spoko niby, pojedyncze kawałki fajnie, ale jakoś jako całość mnie tak nie ujęły.
a Pikers to w sumie nawet blisko Jimsa czy Wankeja nie stoi. jeszcze nie ten poziom.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2019, 9:30 przez rubinstein, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Whtn »

no tak, a taki logic pewnie też potrafi rapować lepiej od cartiego - i co z tego? ;)
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: taka »

Również kompletnie nie rozumiem fenomenu Kaza. W życiu nie udało mi się przesłuchać nawet jednej jego płyty w całości, ale jak coś od niego wyląduje w topce a wszystko niestety na to wskazuje, to będę zmuszony w końcu wrzucić typa na słuchawki.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Jose »

Ten próg wejścia w Kaza jest rzeczywiście dość spory, sam się kilkukrotnie odbijałem, zanim przekonałem się w pełni, także warto dać mu szansę i podejść bez uprzedzeń.

I, btw, dlaczego Wankejowi ego wjebało karierę?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: SWN »

Też miałem pytać o to zdanie, więc podbijam Jose.

Według mnie Wankz jest na totalnie przeciwległym końcu, jeśli chodzi o ego i postrzeganie siebie jako rapera, w ogóle samo stawianie w jednym zdaniu obok Kaza jest nieco dziwne. Przypominam tylko, że gość w słynnym wywiadzie nie potrafił przypomnieć sobie tytułów swoich własnych albumów, nie nagrał żadnych teledysków na Dinal, bo jak mówił wstydził się i ogólnie przez całą 'karierę' postrzegał rap jako przyboczną zajawkę, którą wstyd wpisać jako pełnoprawny zawód. Kaz natomiast, no cóż - przy wydaniu każdego z albumów mogliśmy usłyszeć jego własne słowa na temat rewolucji, czegoś zupełnie przełomowego i wyprzedzania polskiej sceny :)
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Mystair »

Jose pisze: 12 maja 2019, 15:15 Ten próg wejścia w Kaza jest rzeczywiście dość spory, sam się kilkukrotnie odbijałem, zanim przekonałem się w pełni, także warto dać mu szansę i podejść bez uprzedzeń.
podbijam, pierwszy raz usłyszałem chyba na numerze u Froda z Małolatem i Popkiem i pomyślałem coś w stylu, że nic fajnego i nie da się słuchać, pamiętam, że nawet wracałem sobie wtedy do tego numeru i wyłączałem przed wjazdem Kaza xD no ale wtedy jeszcze bezapelacyjnie top1 raperem ever był dla mnie Rychu Peja, w ogóle zajaranie Kazkiem było trochę przełomem w odbieraniu przeze mnie muzyki, jeszcze dodam, że sprzed Narkopopu Źródło chyba najbardziej przystępne, bo na początku było moją ulubioną płytą Kaza a dopiero jak złapałem ten lot to zajarałem się Radiem Gruz, HB2, Lotem później a SCiB i ogólnie Belmondziakiem jeszcze później, w ogóle na początku refren w Dr Traphousie jakoś kakofonicznie dla mnie brzmiał :dunno: co więcej, podobnie miałem z Sentino i Rogalem a teraz ta trójka zajmuje moje top3 w plebiscycie
MOB
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: oyche »


YKCUL pisze: Lubie uzytkownika mystair bo przypomina mi mnie samego pare lat wstecz jak kipialem hiphopem
o jak podbijam

ciesz się zajaweczką póki możesz, bo przyjdzie czas że będziesz stary jak my, a wtedy na raperów nie patrzysz już jak na idoli tworzących dzieła zmieniające oblicze hiphopu, tylko bardziej jak na osiedlowych przygłupów mamroczących coś pod prawdopodobnie splagiatowany bit ;/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3561
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Moltisanti »

Mnie najbardziej dziwi że chyba nikt na BRD nie zagłosował. Kazek z kolei to dla mnie taki Korwin rapu. Jest taki wiek że człowiek potrzebuje wyrazistych charyzmatycznych osobowości, ale po czasie patrzy na nie z przymrużeniem oka. Skłonnośc do rzucania czerstwych linijek również zbieżna z wąsatym politykiem.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: SWN »

Ale na który album BRD? Getto Głów jest bootlegiem, więc raczej tak średnio.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3561
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Najlepszy album wszech czasów - dyskusja

Post autor: Moltisanti »

O widzisz, człowiek się całe życie uczy. Byłem przekonany że to album.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
ODPOWIEDZ